Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

tyt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, tyt matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji deneme kitaplarıdır.

TYT Tüm Dersler Deneme Kitap Seti ve Öneriler

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) üniversiteye hazırlık, ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi), akademik eğitimin ilk adımı olarak değerlendirmek gerekir. Adayların, gelecek yıllarını şekillendiren, dolayısıyla meslek seçiminin de belirlendiği bu ilk sınav, önemsenmesi gerekmektedir. Tyt denemeleri, aday için bu sürecin ilk yeterlilik ölçeği olacaktır.

Bir sınavın en temel süreçlerinden birisi, adayın bulunduğu bilgi seviyesi ve durumu hakkındaki ölçeklendirme aşaması. Bu ölçeklendirmenin en doğru kriterlemesi de tyt deneme seti ile sağlanmaktadır. Üniversite hazırlık süreci, uzun, meşakkatli ve sabır gerektiren bir yoldur. Bu yol üzerinde kullanılması gereken kaynak kitaplar olup, bu kitapların doğru ve zamanında seçilmesi gerekir. Soru bankası, konu anlatım kitapları, çıkmış veya çözümlü sorular ve tyt denemeleri, üniversite yolunda kullanılan kaynak kitap çeşitleridir.

Tyt konu anlatımlı kaynak kitaplar ile bilgi eksikliği giderilir, tyt yaprak testler ile konu bazlı pekiştirmeler yapılır,  tyt çıkmış sorular ile soru yapısı öğrenilir, tyt soru bankaları ile soru türleri özümsenir ve son aşama olarak da tyt denemeleri önerileri ile seviye tespitinde bulunulur. Elde edilen seviye ölçüsüne göre aday, eksik konuları tamamlanarak tyt denemeleri ile tekrar seviye tespitinde bulunur.  Tyt denemeleri aday için ayrıca, dikkat hatalarının giderilmesi ve hatadan kaynaklı boşların belirlenmesinde de tespit oluşturur.  Bu süreç, sınav zamanına kadar tekrarlanarak hazırlık aşamaları tamamlanır.

TYT sınavı, tercih puanı olan genel puana etkisi %40 oranında olup, 1. oturumun önemini göstermektedir. Yks denemeleri arasında mutlaka tyt denemeler ininde bulunması gerekmektedir. TYT sınavı, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler testleriyle yapılmakta. Tyt Matematik deneme çözümü, matematik dersi olarak %33 katsayı oranı, hazırlık için çok iyi sorgulanmalıdır.

TYT sınav süresinin, 135dk. ve toplam 120 sorunun sorulduğu bir sınav için, sürenin verimli kullanılması adına tyt denemelerinin önemi açıkça bellidir.

En İyi Tyt Deneme Kitap Setleri

Tyt deneme setleri, kaynak kitap önerileri olarak, çeşitli kriterlemeler ile alınması önerilir. İlk olarak tyt deneme seçimi, ders bazlı tercih edilmelidir. Tyt matematik denemeleri gibi setler, derse ait konu taraması yapmaktadır. Ders bazlı denemeler her konu veya tüm konuların bitirilmesinden sonra diğer deneme yöntemi olan tyt deneme tüm dersler setleri, genel tarama için kullanılan kaynak önerisidir. En iyi tyt deneme kitap seti için;

* Tyt denemeleri kolaydan zora doğru olması gerekir. Örneğin ilk 3 deneme kolay, sonraki 3 deneme orta ve son üç deneme de zor olacak şekilde hazırlanmış kitap setleri tavsiye edilebilir. Bu Tyt deneme kitapları ile soru çözme durumumuz ve cevaplama artış oranını hesaplama olarak belirte biliriz.

 * Tyt deneme seti, ilk etapta ders bazlı, daha sonrada genel denemeler kullanılmalıdır. Tyt matematik, fen bilimleri, Türkçe, tarih, fizik, kimya biyoloji, coğrafya, paragraf deneme kitapları veya setleri tercih edilmelidir. Çünkü ders bazlı konu taraması yapılmadan genel tarama yapılmaması gerekir.

* Tyt deneme soruları, yeni nesil sorulardan oluşmalıdır. Bilgiye dayalı soru türleri yerine, mantık ve muhakeme gerektiren soru yapısında kaynak kitaplarda oluşmalıdır. Özellikle tyt deneme setleri, ayt denemelerine göre daha çok mantık ve yorum gerekmekte. Tyt sınavının özelliği bunu gerektirmektedir.

* Yine, tyt deneme kitaplarının çözümlü olması, önerilen kaynaklar arasında yer alır. Hatta video destekli çözümlenmiş tyt denemeleri, çözülemeyen soruların anlaşılmasında ve konu eksikliğinin giderilmesinde çok önemli kaynak kitabı oluşturacaktır.

* Yeni nesil soruların uzun paragraflardan oluşması adına kaynak kitap önerileri de buna göre olmalıdır. Tyt denemeleri, bu soru tarzlarına göre hazırlanmış olması, önerilen kaynaklar arasında yer alır.  

TYT Deneme Kaynak Tavsiyeleri

Yks sınavında, sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre adaylar üç alanda rekabet etmekteler. Meslekler bu alanlara göre tercih edilmekte. TYT denemeleri bu sürecin bi parçası olduğuna göre şu yayınlar tavsiye edile bilir:

Toguç akademi, okyanus yayınları, karekök yayıncılık, bilgi sarmal yayınları, benim hocam yayınları, hız yayınları, bilfen yayınları, ankara yayınları ve palme yayınları tyt deneme setleri için örnektir.

Mağaza ve online kitapçılık açısından tecrübe, deneyim ve sektör el birikim açısından  Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

563 Kayıt bulundu Toplam 29 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
563 Kayıt bulundu Toplam 29 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat