Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

en iyi ve çok okunan çocuk hikaye kitapları öneri ve tavsiye

En Çok Okunan Çocuk Hikaye Kitapları Önerileri

Ailelerin veya ebeveynlerimizin, çocuk eğitimindeki en önemli görevleri arasında, çocuklara, beyin gelişimini sağlayan hikayeler okuması veya okutturulması, öncelikli görevlerinden biridir. Çocuk Hikaye Kitabı öneri ve tavsiyeleri en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Çocuğumuza, okul öncesi veya ilkokulda okuması gereken en iyi hikaye kitapları, bu kategorimizden seçe bilirsiniz. Kitap seçiminde ilk bakılması gereken kriter, yaşı ve gelişim durumudur. Okul öncesi hikaye kitapları önerisi, 3 yaş altı için yazıdan çok görsellik, 3 yaş üstü için ise görselden çok yazı  ön planda olmalıdır.  

Çocuk Hikaye Kitapları İçin Okuma Alışkanlığı Nasıl Edinilir?

Çocuk hikaye kitapları ile kitap okuma saatleri düzenleyerek ailecek eğlenceli zamanlar geçirile bilmektedir. Çocuk açısından aile ile yapılan etkinlik olarak algılanır. Tabi, bu zaman dilimlerini de çocuğunuzun derslerinden kalan sürelerde yapmaktır. Çocuk hikaye kitaplarının yanında alternatif kitap türleri de seçile bilir. Çocuklar için oyun kitaplarını buna örnek olarak verebiliriz. Çocuklar için okuma alışkanlığı, çocuğun tek başına yapa bileceği bir olay değildir. Çocuk hikaye kitapları için doğru kitap seçiminin yanında aile bireyleri ile birlikte okunması gerekir. Ayrıca, çocuk hikaye kitabı, büyüklerin okuması veya karşılıklı okuyarak birbirlerine anlatılması, okuma alışkanlığı adına değer katacaktır. Çocuklar, kitap okuma keyfini alacak ve televizyon, bilgisayardan uzak vakitlerinde geçirile bileceğini öğrenecektir.

Evlerde kitap okuma zamanlarını, özel alanlarda yapması, çocuğa kitap okuma zevkni ayrıca tattıracaktır. Çocuk hikaye kitapları yanında, çocuk dini eğitim kitapları, farklı tür kitaplar okunması açısında önerilir.

Çocuklar için hikaye kitapları satın alınırken çocuğun yaş durumunu unutmamamız gerekir. En iyi çocuk hikaye kitabı, uygun yaş ve cinsiyete göre alınan kitaplardır. Çocuk hikaye kitabını, almadan önce çocuğunuz ile yazarı ve kitabın konusu hakkında bilgi paylaşımı yapmanız önerilir. Bu, çocukta değerli olduğu hissini ve fikirlerinin alınması, özgüven oluşmasını açısından değerlidir. Kitap okuma alışkanlığı açısından  da etki sağlayacaktır.

Çocuk hikaye kitapları, ebeveynlerin çocuklarla karşılıklı okuması, alışkanlık adına farklılık katacak, eğlenceli ortamlar, aile aidiyeti ve kitap sevgisinin oluşmasına olanak sağlayacaktır.

En sevilen kitap türleri takip edilmeli, çocuğun istek ve ilgisi öğrenilmeli, çocuk hikaye kitabı da buna göre seçilip hediye edilmelidir. Ayrıca Çocuklar için hobi müzik veya oyun kitapları gibi farklı tür etkinlik ve eğlence kitapları da çocuklara tercih olarak sunulmalı, gelişimin ve yeteneğinin farkına varılması için algı oluşturulmalıdır.  

En iyi ve çok satan çocuk hikaye kitapları, çok satan hikaye setleri, çok okunan en iyi roman veya öykü kitapları, ebeveynler tarafından incelenmeli, yanlış kitap seçimi ile karşılaşmaları da önlenmelidir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 100 temel eserler, çocukların okuması gereken çocuk hikaye kitapları arasındadır.

En Çok Okunan Çocuk Hikayeleri

İyi bir çocuk hikayesi, çocuğu hayal dünyasında bir yerden alıp başka bir yere götürmesi gerekir. Çocuk Hikaye kitabı satın almada, özellikle çocuğun keyifli vakit geçirmesini sağlayan kitaplar seçilerek, kelime haznelerini genişletmektir. Mümkün olduğunca, en iyi hikaye kitapları, ders veren değil, eğlendiren nitelikte olmalıdır.

Okul Öncesi İçin Çocuk Kitapları

Hikaye kitaplarının yanı sıra çocuklar için hazırlanan, çizgi roman, oyun kitapları, çıkartmalı kitaplar, dünya klasikleri ve boyama kitapları da tercih edilmeli, en uygun fiyat, hızlı kargo gönderimi için Enes Kitap Sarayı tercih edilmelidir.

Çocukların eğlenmesine, arkadaşları ile iletişim kurmasına, özgüven veya kendini tanıma gibi birçok özelliğini keşfetmede yardımcı olacak hikaye kitapları, bu alandan seçim yaparak satın alabilirsiniz. 

10723 Kayıt bulundu Toplam 537 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
10723 Kayıt bulundu Toplam 537 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat