Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

tyt ayt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, tyt ayt matematik, edebiyat, Türkçe, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji kitaplarına ait soru bankası setleridir.

TYT AYT Soru Bankası Kitap Seti Önerileri

YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) sınavı, ÖSYM kurumu tarafından düzenlenen, üniversite (Lisans, Önlisans) bölümlerinde okumak isteyen adayların giriş yaptıkları sınavlardır. TYT ve AYT olarak iki oturum üzerinden gerçekleştirilmekte ve bu sınavların en temel kaynakları ise tyt ayt kitaplarıdır. Üniversite hazırlık kitapları, tyt ayt konu anlatımlı kitaplar, tyt ayt yaprak testleri, tyt ayt denemeleri ve tyt ayt soru bankası kitapları olmak üzere dört ayrı grupta toplanmış, iki oturumu da kapsayan kaynak kitaplardır.

Tyt ayt kitapları için oluşturulmuş her grup kitabı, üniversite hazırlık süreci için ayrı ayrı değerli kaynaklar olup, bu kitapların temin edilmesi ise olması gereken sırada yapılması gerekir. Örneğin tyt ayt soru bankası kitapları, ders bazlı konuların tamamlanmasında sonra temin edilmeli. Bir derse ait konu öğrenilmeden, soru çözülemeyeceği düşünüldüğünde, öncelik tyt ayt soru bankası kaynak kitabı değil, yerine konu anlatımlı kitaplar alınmalı. Aynı işlem, deneme setleri çözmek yerine tyt ayt soru bankası kitapları ile konu pekiştirilmesi yapılır. Kısaca tyt ayt kitapları, hazırlık sürecinde belirlenen sıraya göre alınması önerilir.

Tyt ayt kitapları tercihinde, kitap grupları (konu anlatımı, soru bankası, yaprak testler, denemeler) kadar, ders konularının da sıralaması önemlidir. Tyt ayt sınavları, ayrı ayrı oturum sınavlarını oluşturmakta, sorular ise üniversitelerin lisas ve önlisans bölümlerine yapılacak tercihe göre tyt ve ayt oturumlarına dağıtılmakta. Dolayısı ile tyt ayt soru bankasında ilk konular tyt oturumunu kapsamaktadır.

TYT AYT Kitap Önerileri

Tyt ayt kitap önerisinde ki en temel kısım, ders bazlı kitapların kullanılmasıdır. Kitaplara, konu anlatımlı kaynaklardan başlanmalı, derslere ait konular tamamlanmalı, eksik bilgi kesinlikle kalmamalıdır. Konu anlatımlı kitaplarda ki ilk konuların, tyt oturumu sorularını kapsadığını düşündüğümüzde, konuları da sırayla işlemeli, tyt konuları tamamlanmadan ayt konularına geçilmemelidir. Derslere ait konular tamamlanınca, sonraki adım olan tyt ayt soru bankası kitaplarına geçilmeli, işlenilen konuya ait sorular çözülmeli, kavrama tam yapılmalıdır. Hangi derse ait konu işlendiyse, tyt ayt soru bankası, çeşitli yayınevleri tercih edilerek soru kaynağı çoğaltılmalı, farklı soruların görülmesi sağlanmalıdır. Sınava hazırlığın en temel süreci, bol soru çözümünden geçmekte, dolayısı ile bol miktarda tyt ayt soru bankası kitaplarının kullanılması önerilmekte.

(TYT)Temel Yeterlilik Testinin amacı adaylardan beklenen, sayısal ve sözel alanlarında ki bilgi, yetenek ve beceri seviyelerini kapsar. Temel bilgileri içermekte. Ayt -Alan Yeterlilik Testi ise adaylardan beklenen, alan bazlı bilgi seviyesini kapsar. Tyt ayt kitapları tüm konuları kapsayan kitaplar olacaktır. Buda sınava hazırlık için yeterli gelmeyecektir. Tyt ayt matematik soru bankası veya tyt ayt Türkçe soru bankası şeklindeki kitaplar, soru bankası olarak yeterli görülse de, ayt matematik soru bankası veya tyt matematik soru bankası şeklinde kaynak kitap alınması daha çok önerilmekte.

TYT oturumu, Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanlarından soruları içermekte. Tyt Türkçe alanı konuları, Türkçeyi doğru kullanma, imla kuralları, okuduğunu anlama-yorumlama, cümle bilgisi ve kelime hazinesi konularını içeren sorulardan oluşmakta olup tyt ayt Türkçe soru bankası içeriği tamamını kapsamaktadır. Temel Matematik konuları olan, temel kavramlar, sayı basamakları, rasyonel sayılar, çarpanlara ayırma, olasılık gibi konuları içeren sorular tyt ayt matematik soru bankası kitaplarında bulunmaktadır. Sosyal Bilimler konuları için, tyt ayt tarih soru bankası tercih edilmeli. Tyt ayt coğrafya soru bankası kitabı da Sosyal Bilimler alanı için kullanılır. Fen Bilimleri üç dersi kapsamakta, dolayısı ile tyt ayt fizik soru bankası, tyt ayt kimya soru bankası ve tyt ayt biyoloji sorun bankası kitapları, konuların pekiştirilmesi için önerilir.

Tyt ayt kitapları arasında, Türkçe dersi içeriği olan paragrafta anlam konuları bulunmaktadır. Paragraf konusu, Türkçe testinin en az yarısını oluşturmakta. Dolayısı ile tyt ayt paragraf soru bankası kaynak kitabı da mutlak öneriler arasında.

Adayların genel puanları hesaplanırken, Tyt sınav etkisi %40, ayt sınav etkisi ise %60 olarak belirlenmiştir. Tyt ayt kitapları her oturum için, kendi içinde ki  her ders çok değerlidir.

Ayt sınavı, lisans(4 yıllık) düzeyinde tercih yapacak adaylar için en önemli sınavdır. Etkisi %60 olduğu düşünüldüğünde başarı için çok soru çözmek (tyt ayt soru bankası kitapları) gerekmektedir. Ayt sınavında tek kitapçık verilmekte, adaylar tercih edecekleri bölümlere göre bu testleri cevaplayacaklardır. Tyt ayt kitapları, bu puan türlerine göre tercih edile bilir. Puan türleri;

Sayısal alanlar için; Matematik ve Fen Bilimleri testleri, Sözel alanlar için; Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler 1 ve Sosyal Bilimler 2 testleri, Eşit ağırlık alanları için ise; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 testleridir.

Tyt ayt soru bankası almak isteyen adaylar, tercih edecekleri alan türlerine göre hangi testleri cevaplandıracaklar ise o testi kapsayan kaynak kitaplarını seçmeleri önerilir. Örneğin; Sayısal alanı için bir tyt ayt fizik soru bankası kitabı alına bilir. Tyt ayt biyoloji soru bankası kitabı, sözel alanı tercih edecek aday için gerekmemektedir. Yine, sayısal alandan tıp tercih edecek aday mutlaka tyt ayt kimya soru bankası kitabını da alması önerilmektedir. Hem sayısal hem de eşit ağırlık alanlarından tercih yapacak adayın ise tyt ayt matematik soru bankasını ve geometri soru bankası kitaplarını alması gerekmektedir. Ortak test alanıdır.

En iyi TYT AYT Soru Bankası Kitapları İçin Öneriler

 Tyt ayt soru bankası kitapları, yayınevleri tarafında hazırlanırken, dikkate alması gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Tüm tyt ayt kitapları için de dikkate alınması gereken öneriler;

1- Tyt ayt soru bankası kitapları, bilgiyi sormaya yönelik değil, bilgiyi kullanma ve sorgulamayı gerektiren sorulardan oluşturulmalı. Pratik düşünmeyi gerektiren sorulardan oluşmalı.

2- Tyt ayt Türkçe soru bankası için Türkçe sorusu içerisinde tarih yorumu yaptıra bilmeli veya tyt ayt matematik soru bankası içerisinde mantık önermesi sunmalıdır. Kısaca sorular, alışılmışın dışında olmalı.

3- Artık sınavlar da yeni nesil sorular sorulmakta, dolayısı ile tyt ayt soru bankası kitapları da buna göre hazırlanmış olmalıdır. Tyt ayt soru bankası önerileri arasında buna yer verilmelidir. Yeni nesil soru, çözümleme, yorumlama, analiz etme ve akıl yürütme gibi seçkin becerileri ortaya çıkarmaya yönelik yapıda olmakta, buna göre tyt ayt coğrafya soru bankası gibi ders bazlık kitaplar önerilmekte.

4- Tyt ayt soru bankası kitapları, tüm adayların tercihini oluşturacak şekilde seviye gruplarına göre oluşturulmalı. Kolay, orta ve zor sorular, sırası ile testlere eklenmeli. Adaylar, tyt ayt soru bankasını çözerken olumsuz etkilenmemeli.

5- Yine, tyt ayt soru bankası kitapları, video çözümlü olarak hazırlanmalı, adayların anlamadığı konuları ortaya çıkartmalı.

En iyi tyt ayt soru bankası önerileri nelerdir? Sorusuna yayınevleri, bu cevapları verebilir durumda olmaları gerekmektedir.

Tyt Ayt Soru Bankası Kaynak Kitap Tavsiyeleri

Yks sınavında, sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre adaylar üç alanda rekabet etmekteler. Meslekler bu alanlara göre tercih edilmekte. Tyt ayt soru bankası, bu sürecin bi parçası olduğuna göre şu yayınlar tavsiye edile bilir:

Çap Yayınları, Doğan Akademi yayınları, Okyanus yayınları, Esen yayınları, Bilgi Sarmal Yayınevi, Limit Yayınları, Bilfen Yayınları, Sınav Yayınları, Benim Hocam Yayınları, Puan Akademi Yayınları, Yayın Denizi, Hız Yayınları, Tonguç Akademi ve Palme Yayıncılık tyt ayt soru bankası kaynak kitapları için öneri suna biliriz.

Tecrübe, hizmet ve güven; Enes Kitap Sarayı, kitaba dair ne varsa.

445 Kayıt bulundu Toplam 23 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
445 Kayıt bulundu Toplam 23 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat