Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

tyt ayt kitaplarında en iyi kaynak, tyt ayt denemeleri.</p

TYT AYT Deneme Seti Önerileri

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı-YKS, ÖSYM’nin düzenlediği,   4 yıllık(Lisans) ve 2 yıllık(Ön lisans) olarak üniversitelerin bölümlerinde okumak isteyen adayların giriş yaptıkları sınavlardır. Tyt 1.oturum ve Ayt 2.oturum olmak üzere iki aşamalı gerçekleşen bu sınavın en temel kaynağı, tyt ayt deneme kitaplarıdır. Üniversite hazırlık kitapları olarak ta tanımlanan, tyt ayt konu anlatımlı kitaplar, tyt ayt yaprak testleri, tyt ayt soru bankası ve tyt ayt deneme seti kitapları olmak üzere dört ayrı grupta toplanmış, iki oturumu da kapsayan kaynak kitaplardır.

Tyt ayt denemeleri, ders bazlı olarak konuların tamamlanması, soru bankası kitaplarıyla konuların pekiştirilmesi ve deneme seti ile hazırlık süreci en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Unutmayalım ki bilgi olarak konular tamamlanmadan soru bankası kullanılmaz, soru bankası kitapları ile konular pekiştirilmeden de tyt ayt deneme çözümü yapılmaz. Dolayısı ile tyt ayt kitaplarını doğru sırada kullanmak gerekir. 

Ders konularına rasgele çalışma olmaz, konuların birbiri ile ilişkili olduğu unutulmamalıdır, ilk alınması gereken konular daha sonra alınmaya kalkılırsa üniversite hazırlık süreci çöker. Kullanılan tyt ayt kitaplarının bir anlamı kalmaz. Tyt ayt deneme yapmanın da bir özelliği olmaz. Tyt ayt denemeleri için ilk testlerin tyt oturumunu kapsaması, deneme setleri için önerilir.

TYT AYT Denemeleri

Derse ait konular işlenip belirli bir seviyeye gelindiğinde tyt ayt deneme setlerinin kullanılmaya başlanması gerekmekte. Çeşitli yayınevleri, tyt ayt deneme setlerinde kullanılması, farklı soru yapılarının görülmesi ve daha gerçekçi seviye ölçümünü sağlayacaktır. Üniversite hazırlık kitapları içerisinde ki en temel kitap, deneme setleridir. Temel Yeterlilik Testi, adaylardan beklenen, sayısal ve sözel alanlarında ki bilgi, yetenek ve beceri seviyelerini ölçme olduğuna göre, sınavdan önce genel tyt deneme sınavını tekrarlamak aday için önemlidir. Tyt ayt denemeleri ise tyt için ayrı, ayt için ayrı olması avantaj sağlar. Ayt sınavına girecek adaylar iki sınavı da kapsayan tyt ayt deneme setlerini kullanacaktır. Sadece derslerin durumunu öğrenmek için ise tyt ayt matematik deneme seti gibi kaynaklar kullanılır.

Tyt ayt deneme setleri, ders bazlı yapılacakları zaman, sadece tyt Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji denemeleri veya ayt edebiyat, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji denemeleri şeklinde almak avantaj sağlayacaktır. Yeterli kaynağı olan adaylar ise iki oturumun birlikte bulunduğu tyt ayt denemelerini alabilirler.

TYT sınavı soruları, Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri konularını içermekte, tyt ayt matematik deneme yerine tyt matematik denemeleri kullanılması önerilir. Tyt Türkçe alanı konuları için de tyt Türkçe denemesi önerilir.

Sosyal Bilimler konuları için, tyt ayt tarih denemesi tercih edilmeli. Tyt ayt coğrafya deneme seti de Sosyal Bilimler alanı için kullanılır. Fen Bilimleri konuları, üç ders kitabı olarak tyt ayt fizik deneme, tyt ayt kimya deneme ve tyt ayt biyoloji deneme seti olarak çözülmelidir.

Paragraf konusu artık sınavlar için Türkçe testinin en az yarısı anlamına gelmekte, dolayısıyla tyt ayt paragraf deneme kitapları da kaynak kitap olarak mutlaka alınmalı.

Lisans(4 yıllık) düzeyinde tercih yapacak adaylar, tyt ayt denemeleri yeterli gelmeyeceği için özellikle ayt denemelerini kullanmalıdırlar. Ön lisans(2 yıllık) düzeyinde tercih yapacak adaylar için tyt ayt denemeleri yeterli gelecektir, ancak tyt denemelerini de almaları önerilir. Ayt sınavında yer alan 4 test, tek kitapçıkta sunulmakta, adaylar tercih edecekleri bölümlere göre istedikleri testi veya testleri cevaplaya bilmekte. Tyt ayt denemeleri, bu puan türlerine göre tercih edile bilir. Puan türleri şu şekildedir;

Sayısal alanları, Matematik ve Fen Bilimleri testleri kapsamakta, sözel alanları, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler 1 ve Sosyal Bilimler 2 testleri kapsamakta ve eşit ağırlık alanlarını ise; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 testleri kapsamaktadır.

En iyi TYT AYT Deneme Seti Kitapları İçin Öneriler

 Tyt ayt deneme kitapları, yayınevlerinin dikkate alması gereken belli başlı konuları bulunmak. Sadece denemeler için değil tüm tyt ayt kitapları için yayın önerileri;

1- Tyt ayt denemeleri, bilgiyi sormaya yönelikten ziyade bilgiyi kullanma ve sorgulamayı şeklinde oluşturulmalı. Sorular, pratik düşünmeyi gerektiren içeriklere sahip olmalı.

2- Tyt ayt matematik deneme için mantık önermesi veya yorumlaması gibi soru türlerinden oluşmalı. Türkçe sorusu içerisinde tarih yorumunu çıkartan, tyt ayt Türkçe deneme önermesi sunmalı. Sorular, kısacası alışıla gelen yapıdan çıkmalı.

3- Yeni nesil sorulardan oluşan tyt ayt sınavları, yayınlarında tyt ayt deneme kitaplarını, bu doğrultuda hazırlamış olması, adaylar için önerilen kaynaklar arasında belirtilir.

4- Tyt ayt deneme setleri, her seviyede adayın tercihini oluşturacak şekilde seviye grupları halinde kitaplardan oluşturmalı. Seviyeler, kolay, orta ve zor denemeler şeklinde olmalı, adaylar da tyt ayt denemeleri, moral bozucu, performans düşürücü olumsuz etki yaratmamalı.

5- Tyt ayt denemeleri kesinlikle, video çözümlü, görüntülü olarak hazırlanmalı, adayların anlamadığı veya çözemediği sorular, giderilmeli.

En iyi tyt ayt deneme seti önerileri nelerdir? Sorusuna cevap veren yayınlar her zaman tercih edilmeli

Tyt Ayt Deneme Seti Kaynak Kitap Tavsiyeleri

Üniversiteye geçiş sınavı, sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarında rekabet oluşturmakta, adaylar mesleklerini tercih ettikleri alanlara göre seçmekteler. Tyt ayt denemeleri bu sürecin bir parçası, aynı zamanda en önemli kaynağıdır. Tyt ayt denemeleri için önere bileceğimiz bazı yayınlar;

Çap Yayınları, Doğan Akademi yayınları, Okyanus yayınları, Esen yayınları, Bilgi Sarmal Yayınevi, Limit Yayınları, Bilfen Yayınları, Sınav Yayınları, Benim Hocam Yayınları, Puan Akademi Yayınları, Yayın Denizi, Hız Yayınları, Tonguç Akademi ve Palme Yayıncılık tyt ayt deneme seti kaynak kitapları için en iyi yayın önerileri.

Tecrübe, hizmet ve güven; Enes Kitap Sarayı, kitaba dair ne varsa.

Kapat