Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Türk ve Dünya Klasikleri Kitapları satın al

En Çok Satan ve En Çok Okunan Dünya Klasikleri

Edebiyat alanında okunması gereken klasiklere, en çok okunan Dünya klasikleri setine, modern klasikler dizisine ve klasik romanlara bu kategorimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Hayatında ilk kez klasik eserlerle tanışacak genç okurlarımız için klasik eser nedir sorusuna cevap arayalım. Hem gözünüze hem de damağınıza hitap eden sevdiğiniz bir yemek olsun. Muhtemelen, hiçbir insan sevdiği bu lezzetin hemen bitmesini istemez. Bunun için o yemeği yavaş yavaş yer ve olabildiğince tadını çıkarmaya çalışır. Sevdiği yemek bittikten sonra da mutlaka tadı damağında kalan o lezzeti en kısa zamanda tekrar tatmak ister. İşte dünya klasikleri ve Türk klasik eserleri içinden ilgi duyduğunuz konuları ele alan eserleri seçerseniz, sevdiğiniz bir yemeği yemek gibi klasik edebiyat eserlerinden tarifsiz bir haz alırsınız. Okuduğunuz kitabın hemen bitmesini istemez ve bittikten sonra da tekrar okumak istersiniz. Peki, modern dünya klasiklerini doyumsuz kılan şey ya da şeyler nelerdir? Neden dünya klasiklerini okumak insanlarda tutkuya dönüşür? Neden klasikler kitap okumayı sevenler tarafından tekrar tekrar okunur?

Dünya klasikleri romanlarının en temel özellikleri düşünce, tutum ve davranışlarıyla bulunduğu çağdan daha ileride olan yazarların eserleri, eserin yazıldığı dönemdeki toplumsal atmosferi yansıtırken, isabetli görüşleri ile de her çağda değer taşıyan, zamana dayanıklı, derin anlamları olan, yaşadığı çağı aşıp evrenselleşmeyi başarmış yapılar olmasıdır. Her çağa hitap edebilme özelliği sayesinde her dönemde yeniden yorumlanan klasikler, yeniden okunduğunda dahi okuruna yeni şeyler söyleyebilen başyapıtlardır. Çağını aşan bu eserler insanlığın ortak mirası olarak kabul görülür. Ne kadar belli bir dilin, kültürün, medeniyetin de temsilcisi olsalar anlattıklarının bulundukları çağı aşarak diğer zaman dilimlerine de hitap eden derinliğe ulaşması ve özgün olmaları bu kitapları evrensel kılmıştır.

Dünya Klasik Kitaplar okumaya ilgi duyuyor ve okunması gereken romanlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Dünyanın en ünlü yazarlarını ve başyapıt eserlerini bulabileceğiniz edebiyat alanındaki en iyi ve en popüler dünya klasikleri listesini burada bulabilirsiniz. En beğenilen ve en çok okunan Türk ve dünya klasikleri listesine hızlıca ulaşmak ve ihtiyacınız olan son çıkan ve çok satan edebiyat kitaplarını kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza satın almak istiyorsanız Klasikler kategorimize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.  

En Popüler ve En İyi Klasik Kitaplar

Eğer daha önce okuduğunuz bir kitabı yeniden okumak istiyor ve tekrar okuduğunuzda da yeni okuduğunuz hissine kapılıyorsanız o zaman elinizdeki kitap mutlaka bir klasik eserdir. Çünkü Klasik eserler, kitapseverler tarafından tekrar tekrar okuma ihtiyacı hissedilen eşsiz kitaplardır. Daha önce okuduğunuz şeyi sanki daha yeni okuyormuş hissi veren ve her okumanızda kitap ile ilgili keşfinizin daha bitmediğini anlayacağınız muhteşem eserlerdir.

Klasikler hakkında fikir sahibi olmak isteyen okurlarımız için; Suç ve Ceza – Fyodor Dostoyevski, Sefiller – Victor Hugo, Anna Karenina – Lev Tolstoy, Vadideki Zambak – Honoré de Balzac, Notre Dame'ın Kamburu – Victor Hugo, Aşk ve Gurur – Jane Austen, İlahi Komedya – Dante Alighieri, Romeo ve Juliet – William Shakespeare, Genç Werther’in Acıları – Johann Wolfgang Von Goethe, Gazap Üzümleri – John Steinbeck, Babalar ve Oğullar – Ivan Turgenyev Ana – Maksim Gorki, Madame Bovary – Gustave Flaubert, İki Şehrin Hikâyesi – Charles Dickens, Yeraltından Notlar – Fyodor Dostoyevski, Savaş ve Barış – Lev Tolstoy, Uğultulu Tepeler – Emily Brontë, Ölü Canlar – Nikolay Vasilyeviç Gogol, Kırmızı ve Siyah – Stendhal, Üç Silahşörler – Alexandre Dumas, Yüzyıllık Yalnızlık­ - Gabriel García Márquez, Kendine Ait Bir Oda - Virginia Woolf, Bülbülü Öldürmek - Harper Lee, Yabancı - Albert Camus, Büyük Umutlar - Charles Dickens gibi çağının önde gelen yazarlarının eşsiz klasiklerini örnek verebiliriz.

Genç kitapseverlerin ve okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlerin mutlaka okuması gerektiğini düşündüğümüz ve her kitapseverin mutlaka kütüphanesinde olması gereken en popüler, en yeni, en iyi ve en güzel klasiklere bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi İle İlgili Kitaplar

En çok satan ve yeni çıkan alt kitaplarına ve diğer ana kitaplarına hızlı kargo avantajı ile hemen sahip olmak istiyorsanız ana kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En çok okunan Mizah kitaplarından Öykü kitaplarına, Politik Kurgu kitaplarından Senaryo kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

330 Kayıt bulundu Toplam 17 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
330 Kayıt bulundu Toplam 17 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat