Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kadın ve erkek ilişkisi ile ilgili okunması gereken temel kitaplar ve önerileri bu kategorimizde.

Kadın ve Erkek İlişkisi Üzerine Kitaplar

Bilgi edinmenin en kolay yollarından biridir kitap okuma, hem bilgi edinme, verimli zaman geçirme ve hem de kültürlü olmanın en güzel sürecidir. Ülkemizde yaşanan birçok sorundan sadece birini de kadın erkek ilişkileri oluşturmakta. Kadın erkek ilişkisi kitapları, yaşanılan ülkeye, bölgeye veya kültüre bağlı olarak çok farklı sorunlara çözüm bulmaya çalışmakta, sağlıklı aile bireylerini oluşturmak üzerine yazılmış kitaplardır.  Yaşadığımız toplumda ki en büyük problem, toplumsal kabullerin, doğru ve yaşanması gerekenlerden daha çok kabul görmesidir. Kısacası toplum baskısı dediğimiz konular, kadın erkek ilişkisinde ön planda ortaya çıkmakta, buda aile bağlarının zayıflamasına veya kopmalara sebebiyet vermektedir. Kadın erkek kitapları da bu baskının altında kalan bireylere destek olmaya, kendi kararlarının başkalarının kendileri hakkında ne düşündüklerine bağlı kalmadan verebilmelerini sağlamaktadır. Kadın erkek ilişkisi kitapları, özellikle toplum baskısını dikkate alan bireylerde önerilir. İnsan ve toplum kitaplarını oluşturan alt kategorilerimiz için iletişim ve medya, kişisel gelişim kitapları, antropoloji, diğer insan ve toplum kitapları, kadın sorunu ve feminizm, cinsellik, kültür tarihi ve sosyal medya ve iletişim başlıklarına verilen linkleri tıklayarak kitap türlerimize ulaşılabilirsiniz.

Kadın Erkek İlişkileri ve Toplumsal Cinsiyet Kitapları

İnsanalar, edindikleri kültürel değerlerinde değişiklik göstermeleri veya göstermeye çalışmaları başlı başına zor bir süreçtir. Birde bu sürecin uzun soluklu olması hem kadın erkek ilişkilerinde yıpratıcı durum oluşturacak, hem de olumsuz finallerin olasılığı, bireyleri ümitsizliğe taşıyacaktır, bunun içindir ki kadın ve erkek kitapları toplumumuzda çok okunan kitaplar kategorine girmesi gerekmektedir. Kadın erkek ilişkisi kitapları ayrıca   gelenek ve göreneklere bağlı kalmadan modern yaşamında içinde var olmayı hedeflemektedir. Çünkü modern yaşamın getirdiği cezbedici hayat ister istemez bireyleri de çekecek, bu alana geçiş sürecinde ise en çok aile bireyleri olan kadın erkek arasında ekonomik veya gelenek görenek sorunları yaşanacak, bu sorunlara da en kolay kadın erkek kitapları ile çözümler bulunacaktır.  

Çocuklarımızın yetiştirilme tarzı da kadın erkek ilişkileri açısından önem taşımakta, doğru bilgilerin verilmediği, eğitilmediği bireyler de gelecekte kuracakları aileleri için veya çalışma ortamındaki diğer farklı cinsiyetler için birliktelikler kurulamayacaktır. Bu farklı cinsiyetle olan ilişki sorunları kesinlikle bir eğitim aşamasından geçirilmeli, kadın erkek kitapları konusunda bilgilendirilmelidir. Burada kadın erkek ilişkisi sorunları yaşayan bireyler de daha çok duygular ön plana çıkacak, fikir veya muhakeme yetisi zayıf kalacaktır. Daha küçüklükten itibaren kadın erkek kitaplarını çocuklarımıza okutturulmalı, doğru bilgiler verilmeli, geleneklere, toplumsal kabullere göre değil kendi yaşantımıza göre hareket etmeyi öğretmeliyiz.

Toplumsal cinsiyet kitapları ile çocuklarımıza, erkek ile kadının birbirlerinin rakipleri olmadığı, tam tersine birinin diğerine muhtaç olduğu, eksikliklerini tamamladığı, kadın ve erkeğin birlikteliği ile hayatın tam olacağı vurgulanmalıdır. Maalesef “kadına çok yüz verilmez” veya “her şey kocaya söylenmez gibi” yanlış yönlendirilen toplumsal kabuller ile aile bireyleri arasında nifak tohumları ekilmekte, evlilikler daha başlamadan güvensizlik üzerine kurulmaktadır. İşte tamda bu tür yanlışlıklar, eğitim veya kadın erkek kitapları ile ortadan kaldırıla bilmektedir.  Toplumsal cinsiyet kitapları, bireylere sürekli güven ortamını oluşturucu, cinsiyet farklılıklarının hayatta tamamlayıcı unsurları oluşturduğu vurgulanmalıdır.

Kadın Erkek Kitapları ile İlgili Yayınlar

Kadın erkek ilişkileri kişisel gelişim kitapları, toplumda süre gelen alışkanlıkları sıklıkla işlemeli, hatalı yerler vurgulanmalı, aslında değişimin zor olmadığı, hayatı daha kolay, daha yaşanır hale getirme üzerine hazırlanmış kitapları bu kategorimizde önermekteyiz. Bilgiye ulaşmak, elde etmek günümüzde hiç bu kadar kolay olmamıştı. Artık zafiyetlere yer vermeden kadın erkek ilişkisi kitapları okunmalı. Özellikle yeni evlilik aşamasında olan eşler, toplumsal cinsiyet kitapları, erkeklerin okuması gereken kitaplar ve kadın erkek ilişkisi kitaplarını mutlaka okunmaları önerilir. Ayrıca kadın erkek kitapları üzerine eser hazırlayan bazı yayın evlerini şu şekilde önere biliriz;

Motto Yayınları, Aura Yayınları, Hayat Yayınları, Doğan Yayınları, Totem Yayınları, Ka Yayınları, Tire Kitap Yayınları, Profil Yayınları, Arion Yayınları, Jaguar YayınlarıArkadaş Yayınları, Beyaz Yayınları, IQ Kültür Sanat Yayınları, İndigo Yayınları, Destek Yayınları, Pınar Yayınları, Beyaz Yayınları ve Guraba Yayınları kadın erkek ilişkileri ve toplumsal cinsiyet kitapları için önerile bilinecek yayınevleri arasındadır.

En iyi, yeni çıkan ve çok satan kadın erkek kitapları kategorisi olarak insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda.

72 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
72 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
Kapat