Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Etkinlik kitapları, okul öncesi kitaplar, eğitici aktiviteler, 3-4, 4-5 ve  5-6 yaş etkinlik kitapları bu kategorimizde.

Okul Öncesi Eğitici, Etkinlik ve Aktivite Kitapları

Edebiyat, dil, söz veya yazı aracılığı ile insanlarda güzel estetik duygular uyandıran düşünce, duygu, hal ve durumların aktarılma durumu denebilir. Çocuk kitapları (çocuk edebiyatı) da aynı amaçlar doğrultusunda, çocukların gelişim, ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedefleyen, çocuğun eğitimine destek oluşturan ve dil gelişimini sağlayan kaynaklar arasında yer alır.

Çocuk eğitimi ve bu eğitimin en temel kaynağı olan çocuk kitapları kendi içerisinde ayrıştırılmış kategorileri ile daha etkin durumdadır. Çocuklar için okutulması gereken kitaplar, okul öncesi ve sonrası için en çok satan veya okunan çocuk kitapları olarak, hikaye kitapları, öykü kitapları ve romanlar, bilimsel kitaplar, bilmece bulmaca kitapları, dini eğitim kitapları, çocuk masalları, çizgi romanlar, dikkat güçlendirme setleri, okul öncesi resimli kitaplar, çocuk dünya klasikleri, çocuk zeka kitapları, çocuk referans kitapları ve çocuk şiir kitapları bazılarıdır. Çocuk edebiyatı için oluşturulan bu kategorilerin yanında, okul öncesi etkinlik kitapları da bulunmaktadır. Etkinlik kitapları, çocuklarda sadece dil, duygu ve hayal gücü gibi yetilerinin yanında el kas koordinasyonu, eğlendirme, hoş zamanlar geçirme gibi daha birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Ebeveynlerin çocukları için seçtikleri kitapları 3-4, 4-5 veya 5-6 yaş etkinlik kitapları olarak boyama, yapboz, eşleştirme ve kes yapıştırlar şeklinde alabilirler. Ayrıca bu etkinlikler okul öncesi kitapları olarak ta temin ede bilirler.

Her bilinçli anne ve baba, mümkün olduğunca en erken yaşlarda çocuklarını çocuk kitapları ile buluşturmalı, 3 yas etkinlik kitapları ile de kitap okumanın ötesinde güzel zamanlar geçirmesine katkı sağlamalıdır. Daha anne karnında iken okumaya başladığımız kitapları, minicik bebeklerken görsel, dokulu ve renkli okul öncesi etkinlik kitapları ile başlarız kitap sevgisini aşılamaya. Daha sonra ki yaşlarda ise okul öncesi eğitim seti ile devam edilerek okul eğitimine başlangıç yapıla bilir. Çocukların okul öncesi aktivite kitabı, eğitime yönelik olarak çıkartmalı matematik etkinlikleri, yap boz veya eşleştirme kitaplarıyla ise aktivite oluştura biliriz çocuklarımızla.

Okul Öncesi Aktivite Kitap Çeşitleri

Çocuklarda dikkat geliştirme aktivitesi olarak gölge eşleştirme, saat kaç etkinlikleri, meteoroloji etkinlikleri ile bulunduğumuz hava durumları etkinliği, pür dikkat aktiviteleri ile parça -bütünlük kavramları gibi 4-5 yaş etkinlik kitapları bulunmakta.

Çocuklarda ruh ve beden sağlığı için duygu eğitim setleri, çevresini, insanları, hayvanları veya doğayı tanımak için sordukları “meraklı sorular” etkinlik kitapları ile 3 yaş etkinlik kitabı bulunmakta.

Dikkat geliştiren robotik kodlama aktiviteleri, farklı nesneleri ayırt etme, dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirmek için ara-bul kitapları ile okul öncesi aktivite kitabı bulunmakta.

Dikkatle bak ve saklı resimleri bul etkinliği ile odaklanma ve kavrama becerileri, bulmacaları çöz, boyamalar yap ve el becerilerini konuştur etkinliği ile el kas koordinasyonu ve zeka gelişimi kitapları ile okul öncesi etkinlik kitapları bulunmakta.

Okula gidiyorum alfabeler etkinliği ve sayıları tanıma, yazma, ritmik sayma becerilerinin güçlendirilmesine katkı sağlayan etkinlikler ile okul öncesi kitapları bulunmakta.

Etkinlik kitapları için Yayın Önerileri

Erken yaşlarda kitap ile buluşan çocuklar, başta dil becerisi, hayal gücü, yaratıcılık ve problem çözme, empati yapma, daha hızlı olayları ve nesneleri kavrama, el becerileri gibi tüm gelişimler etkinlik kitapları ile okul öncesinde verilmekte. Büyük ve renkli resimler ile hazırlanmalı, iyi güzel ve olumlu cümleler işlenmeli, günlük hayat ve insan ilişkileri en basit ve doğrudan anlatılmalı etkinlik kitapları ile. En çok tercih edilen, okul öncesi aktivite kitabı olarak kullanılan çocuk kitapları için önere bileceğimiz bazı yayınlar;

Bıcırık Yayınları, Nesil Yayınları, Doğan Egmont Yayınları, Ketebe Yayınları, Beyaz Balina Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Maviçatı Yayıncılık, Timaş Çocuk Yayıncılık, 1001 Çiçek Yayıncılık, Kırmızı Kedi Çocuk Yayınları, Salıncak Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Can Çocuk Yayınları, Martı Çocuk Yayınları ve  Pearson Çocuk Yayınları okul öncesi kitapları için tavsiyelerden bazıları.

Çocuk kitapları kategorisi içerisinde yer alan etkinlik kitapları ile Enes Kitap Sarayı her zaman hizmet vermeye devam etmekte. Matematik, robotik kodlama, sayılar, meteoroloji gibi okul öncesi aktivite kitapları, bilim, sanat, teknoloji, hikaye, roman, masal ve daha bir çok çocuk kitapları ve etkinlikler, bu adresten ulaşılabilir.

112 Kayıt bulundu Toplam 6 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 > >>
112 Kayıt bulundu Toplam 6 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kapat