Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Okul Öncesi Çocuk Etkinlik ve Eğitici Çıkarmalı Sticker Set Kitaplar

Okul Öncesi Çocuk Etkinlik ve Eğitici Çıkarmalı Kitaplar

Çocuğun gelişim sürecinin en temel bütünleyici nesnesi, okul öncesi döneminde kullanılan eğitici kitaplardır. Okul öncesi kitaplar, çocuklarda bilişsel, dilsel ve zihinsel olarak gelişimine önemli derecede katkılar sağlayan etkinlik kitaplarıdır. Çocuklarla etkinlikler, duygusal ve sosyal yönden de çocuklar üzerinde gelişim desteği sağlamakta, buda, gelecek namına sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktadır. Okul öncesi kitaplar, bilimsel, hikaye, roman, öykü, masal, müzik, dünya klasikleri, şiir, din eğitimi, tarih, zeka gelişim ve oyun kitapları, çok tercih edilen kitaplar olsa da çıkartmalı kitaplar da çok tavsiye edilmekte, çocuk kitap önerileri arasında yer almaktadır. Okul öncesi kitaplar, içeriği ve dil yapısı açısından nitelikli olması, ayrıca çocuk kitabı olması hasebiyle resim veya görsellerinde kaliteli ve anlamlı içeriklerle oluşturulması gerekmektedir.

3-4 yaş, 4-5 yaş, veya 5-6 yaş etkinlik kitapları, her yaş grubu çocuklara özel içeriklerle oluşturulmalı, satın alınacak çocuk kitapları, bu tercih doğrultusunda karar verilmelidir. Tüm çocuk kitaplarında olduğu gibi eğitici veya çıkartmalı kitapların çocuklar üzerinde sorgulama becerisini yükseltmelidir. Çocukların yaratıcılık benliğini geliştiren, eğiten, öğreten kitaplar, okul öncesi çıkartmalı kitaplar olaraktan tercih edilmelidir.

Okul öncesi veya bebekler için kitaplar, uzman görüşü doğrultusunda hassas davranılarak hazırlanmış olması, eğitici kitaplar açısından çok önerilmektedir.

Çocuklarla etkinliler, etkileşim açısından grafik tasarımının çok iyi çalışılmış olması, çoklu ögelerinde (video, ses, görüntü gibi) de kullanılması çocuk kitapları seçiminde tercih sebebi olmalıdır.

Çocuklarla Etkinlikler ve Eğitici Kitaplar

Okul öncesi kitaplarda tercih edilebilecek örnekler; çıkartmalı aktivite kitapları, etkinlikli boyama kitap setleri, masal kahramanlı çıkartmalı etkinlik kitapları, hayata hazırlanıyorum öğrenmeye ilk adım kitapları, çıkarmalarla matematik öğrenme seti, hayvanları tanıma, öğrenme adına etkinlik kitapları, hayal dünyasını geliştirme adına hikaye kitapları.

3-4 yaş etkinlik kitapları, en çok kullanılan kartlar ile etkinliklerin yapıldığı yaş aralığıdır. Bu yaştaki çocuklar, karalama işlemlerini devam ettirdiğinden boyama yerine çıkartmalı kitaplar 3 yaş daha çok tercih edilmelidir. Çocuk kitaplarında, her zaman ilk amaç, öğretmek değil, eğlendirmek olmalıdır. Etkinlik kitapları 3-4 yaş aralığında daha çok çıkartmalar ile etkinlik yaptırılarak çocuğun motor gelişimi sağlanmalıdır. İş kültür yayınları çıkartmalı kitapları tercih edilebilir.

4-5 yaş etkinlik kitapları, en çok çocuğunuzun istekli ve algısının açık olduğu zamanlarda kullanılmalıdır. Çıkartmalı kitaplar, özellikle çocuklarda eğlence aracı olarak kullanılmaktadır.

Çocuk kitapları, bebeklik döneminden itibaren başlayan okuma alışkanlığı kazanması açısından önemlidir. Çocuk hikaye kitaplarını, daha küçük yaşlarda çocuklara yatarken ebeveynleri tarafından okunması da kitap sevgisini pekiştirecektir. Kitap seçimi, cinsiyet, yaşa ve çocuğun ilgisi doğrultusunda seçim yapılır. 5-6 yaş etkinlik kitapları, görsellik açısından fazla, metnin açısından ise az olmalıdır.

 

Çocuk Kitap Türleri Hakkında

Çıkartmalı kitapların dışında, çocuklarımız için oluşturulmuş çok çeşitli kitap türleri de bulunmaktadır. Bazı tür çocuk kitaplarını şöyle sıralaya biliriz.

Çocuk hikaye kitapları, roman öykü masal kitapları, çocuk bilim kitapları, çocuk çizgi romanlar, Okul Öncesi Dini Eğitim Kitapları, zeka gelişim kitapları, dikkat geliştirici kitaplar, zeka geliştirici kitaplar, çocuk şiir kitapları, çocuklar için oyun kitapları ve  çocuk hobi müzik kitapları, kitap türlerinden bazıları.

Çocuk kitapları, çizgi karakterler, doğa hikayeleri, değerler eğitimi, bilim ve tarihsel kahramanlar, bilim kurgu hikayeleri, keşif ve dünyamız gibi hikaye, masal veya öykü kitaplarından oluşmalıdır. Bu çocuk kitaplarını, eğlenerek heyecanlandıran, hayal kurduran çocuk kitap önerisi olarak suna biliriz.

En doğru okul öncesi çocuk kitapları için Enes Kitap Sarayı online mağazamız ile biz buradayız.

1221 Kayıt bulundu Toplam 62 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
1221 Kayıt bulundu Toplam 62 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat