Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kpss öabt alan bilgisi düzeyinde hazırlık öğretmen adayların sınava hazırlık için konu anlatımı kitaplar, soru bankası kitapları, Deneme setleri ve yaprak test kitaplarını almalıdır.

ÖABT Soru Bankası, Deneme, Konu Anlatımlı Test Kitapları

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki tüm okullarda, kadrolu öğretmen olarak çalışmak isteyen öğretmen adaylarının girdiği sınav türüdür. Kpss öğretmenlik alan bilgisi kitapları bu sınava hazırlıkta kullanılmaktadır. Bu sınava, üniversitelerin Eğitim Fakülteleri ve formasyon eğitim almış Fen Edebiyat Fakültesi mezun veya mezun olacak adaylar katılmaktadırlar.  Öabt soru bankası ve deneme kitapları, özellikle bu sınavlara hazırlıkta en çok tercih edilen kaynaklar arasında önerilmektedir. Ösym tarafından gerçekleştirilen ve kpss grubu sınavı olan ÖABT Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi, kpss genel kültür ve genel yetenek sınavları kadar önemlidir. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi öabt kitapları, lisans düzeyi öğretmen adayları içindir.

Kadrolu öğretmen olarak atanmak isteyen adaylar, kpss sınavlarının Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumuna girmeleri gerekir. Dolayısı ile Kpss kitapları arasında, öabt denemeleri, soru bankası ve test kitapları da kullanılması gereken kaynaklar arasında önerilmektedir.

Kpss lisans ve öabt kitaplarını tercih ederken, sınav oturum bilgilerine göre sırası ile tercih edilebilir. Öğretmen adayı, aşağıdaki oturum bilgilerine göre kpss genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri ve öabt soru bankası, denemeler ve test kaynak kitaplarını kullanmalıdır:

Sınavda Uygulanacak Testler; 1. oturum olan, genel yetenek ve genel kültür için 120 soru sorulmakta, süresi ise 130 dakikadır. 2. Oturum eğitim bilimleri için 80 soru sorulmakta ve süresi ise 100 dakikadır. 3. Oturum öğretmenlik alan bilgisi testi için ise 50 soru sorulmakta, süre ise 75 dakikadır. Atamaya esas kpss P121 puan türü, ağırlıkları oranları; Genel Kültür: 0,15  Genel Yetenek: 0,15 Eğitim Bilimleri: 0,20 ÖABT 0,50 olarak belirlenmiştir. Buda, öğretmenlik alan bilgisi testi öabt denemeleri, soru bankaları ve konu anlatımlı kaynak kitap öneri veya tevsilerinin ne kadar önem arz ettiğini göstermektedir.

ÖABT Deneme Kitapları Önerileri

Öğretmen olarak atanmak isteyen; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Lise Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Almanca ve İngilizce, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenleri, öabt soru bankası ve deneme kitaplarını kullanmalıdır.

Yargı yayınları, yediiklim yayınları, benim hocam yayınları, müfredat yayınları, uzman kariyer yayıncılık, lider yayıncılık, Nobel yayıncılık ve pegem akademi yayıncılık öabt soru bankası, denemeler ve test kitapları önerilmektedir.

ÖABT Soru Bankası Kitapları için Tavsiyeler

Öğretmenlik alan bilgisi test sınavı için tercih edilen öabt soru bankası ve deneme kaynak kitaplarında dikkat etmemiz gerekenler:

Kpss öabt konu anlatımlı soru bankası kitapların video destekli olması, en çok tercih edilen ve önerilen kaynak olarak tavsiye edebiliriz. Pegem Türkçe, matematik, İngilizce öabt kitapları, bu kaynaklar için örnektir.

Soruların tamamının çözümlü olması yine öabt kitapları için tavsiye niteliğindedir. Çünkü çözümlü sorular, ayrıca konu eksikliğinin de giderilmesi adına önemlidir. Öabt denemeleri, seviyenizi ölçmek için ayrıca gereklidir.

Öabt konu anlatımlı kitaplar için, özet konu ve ip uçları şeklinde alanlardan oluşturulması, konuyu kavramada hız kazandıracaktır.

Konu bazlı öabt yaprak testler, öğrenilen konunun kavranması adına önemli kaynaklar arasında yer alır. Yaprak testler konu bazlı hazırlığı, öabt soru bankaları ise tüm konuların pekiştirilmesinde özellikle kullanılır. Öabt denemeleri ile seviyeler ayrıca test edilmelidir.

Unutmamak gerekir ki, kpss lisans genel yetenek ve genel kültür sınavları ve eğitim bilimleri sınavları içinde kaynak kullanılmalıdır.

30 yıllık sektörel bazdaki deneyimi ile Enes Kitap Sarayı, ÖABT kaynak kitapları konusunda da gerekli hassasiyeti göstermektedir.

377 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
377 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
20
Kapat