Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Sınava, Kpss önlisans ve lise düzeyinde hazırlık yapan adaylar, konu anlatımı kitaplar, soru bankası kitapları, Deneme setleri ve yaprak test kitaplarını almalıdır.

Kpss ÖnLisans Soru Bankası ve Konu Anlatımlı Test Kitapları

Kpss Önlisans sınavı, üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olmuş adayların, Kamuya personel olarak atanmak için girdikleri sınav türüdür. Tüm sınavlarda olduğu gibi bu sınav içinde kaynak kitaplar gerekli olmakta, kpss önlisans kitapları ile bu sürece hazırlanılmaktadır. Ön lisans kpss kitapları içerisinde soru bankası, testler, konu anlatımlı kitap türleri mevcuttur. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafında gerçekleştirilen KPSS önlisans sınavı, gruplar bazında her yıl veya iki yılda bir gerçekleştirilmektedir. Kpss önlisans kitapları ile bu sınava hazırlık yapılarak en iyi puan alınmaya çalışılır. Alınan puan ile ön lisans adayları için ayrılan kadrolara atama yapılmaktadır.

KPSS önlisans kitap tavsiyeleri, genel kültür ve genel yetenek konuları için ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kpss önlisanas sınavı, genel kültür ve genel yetenek olmak üzere tek oturum iki testten oluşmaktadır. Ön lisans kpss kitapları, Türkçe ve Matematik ders konuları ile genel yetenek testini, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık dersleri ve güncel bilgiler konuları ile de genel kültür testini içeren bilgilere sahiptir.  Kpss önlisans konu anlatımlı kitap, genel kültür veya genel yetenek konularını tamamlamak adına önemli kaynak kitaptır. Kpss Önlisans Soru Bankası ise bu hazırlık konularının pekişmesi adına çok tercih edilen kaynak kitaplarını oluşturmakta.

Genel kültür testinden altmış, genel yetenek testinden altmış soru olmak üzere toplam 120 sorudan meydana gelmiş tek oturum sınavıdır. KPSS Önlisans Soru Bankası, bu testlerde başarı sağlamak adına en önemli kaynak kitaplarıdır. Kpss önlisans test kitapları genel yetenek ve genel kültür olmak üzere ayrı ayrı kitaplardan oluşmalıdır.

Kpss Önlisans Kitapları Hakkında

Kpss önlisans matematik dersi testine ait otuz soru bulunmakta. Bu soruların bir kısmı mantık, diğer kısmı ise matematik ve geometri konularını içermektedir. Matematik Kpss önlisans konu anlatımlı kitap seçimi sadece matematik içerikli olması, tüm konuların anlaşılması, kavranması adına önemli olacaktır. Kpss önlisans matematik soru bankası ise konuların pekişmesinde önemli bir yer sağlayacaktır.  

Genel yetenek testinin ikinci bölümü olan Türkçe, Otuz soruluk sözel mantık sorularından oluşmaktadır. Kpss ön lisans kitap tercihinde bu konularında dikkate alınması gerekmektedir. Burada, Türkçe konuları bilgiye dayalı olmayıp yorumlama yeteneğini ölçmeye yönelik olması, Kpss önlisans türkçe soru bankasının önemini daha çok artırmakta. Bu alanla ilgili bol soru çözülmeli, kpss çıkmış sorular kitabı alınmalı, çözülen sorular ile karşılaştırılmalıdır. Kpss önlisans test kitapları bu bağlamda en çok önerilen kitaplar arasında yer alır.

Kpss önlisans sınavı genel kültür testi alanının yaklaşık yarısı, tarih dersinden oluşmaktadır. Bu Tarih dersi konuları için öneri, kpss önlisans konu anlatımlı kitaplar kullanılmalıdır. Çünkü, ön lisans kpss soru bankası kullanılmadan önce çok iyi konu çalışması yapılmalıdır. Kpss önlisans kitapları, konu anlatımında ip uçları ve özet konu alanları çok önemlidir. Kpss önlisans deneme setleri, konu taraması bittikten sonra tamamlanması önerilir.

Genel kültür testinin en çok soru içerdiği ders Coğrafyadır. Bilgiye dayalı konuların sorulduğu bu ders, ön lisans kpss konu anlatımlı kitapların kullanılması önerilmektedir. Coğrafya bilgileri ön lisans kpss kaynak kitaplarında, ip ucu ve özet alanlar ile pratiklik sağlanmalıdır. Ön lisans kpss çıkmış sorular ve soru bankaları ile soru çözümü, sık tekrarlar ile de konunun taze tutulması önemli önceliklerdendir.

Vatandaşlık ve güncel konular, kpss önlisans konu anlatımlı kitaplar ve video destekli kaynaklardan tamamlanmalıdır. Kitaplar, güncel hukuk bilgisini içermelidir. Ayrıca adaylar, güncel konuları takip etmeli, yeni gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Kpss önlisans test kitapları ve denemeleri de çokça çözülmelidir.

KPSS Önlisans Kitap ve Yayınevi Tavsiyeleri

Kpss önlisans kaynak kitap tavsiyesi olarak, çokça soru çözülmesi için soru bankaları ve test kitapları kullanılmalı, eksik konular konu anlatımlı kitaplar ile tamamlanmalı ve denemeler ile ölçüm yapılmalıdır.  KPSS ön lisans denemeleri, kolay, orta ve zor seviye gruplarından oluşturulmalı, tavsiye edebileceğimiz ön lisans kpss yayınevleri ise; benim hocam yayınları, pagem akademi yayıncılık, yargı yayınevi, yediiklim yayınları ve isem yayıncılık bazıları. Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Kapat