Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kpss Eğitim Bilimleri alanından hazırlanan öğretmen adayları, konu anlatımı kitaplar, soru bankası kitapları, Deneme setleri ve yaprak test kitaplarını temin edeceklerdir.

Kpss Eğitim Bilimleri Soru Bankası ve Konu Anlatım Kitapları

Kpss eğitim bilimleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara kadrolu öğretmen olarak atanmak üzere adayların girdiği bir sıvan türüdür. Kpss eğitim bilimleri sınavına girmeyen adaylar, öğretmen olarak MEB kadrolarına atanamazlar.  Eğitim bilimleri, kpss sınavları içerisinde sadece öğretmen adaylarının girdiği bir sınav türü olup, kpss eğitim bilimleri kitabı da bu adayların tercih ettiği kaynak kitaplarıdır.  Bu sınava eğitim bilimleri soru bankası ve konu anlatım kaynak kitapları ile hazırlanılır. Kpss eğitim bilimleri kitabı, Eğitim Fakültesi mezunu ve mezun olabilecek durumdaki öğretmen adayları tarafından alınmaktadır. Adaylar, eğitim bilimleri konu anlatımı kaynak kitaplarına da ayrıca ihtiyaç duyacaklarıdır.

Eğitim Bilimleri Konu Anlatım Kitapları

Kpss eğitim bilimleri konu anlatımı kitabında, öğretim ilkeleri ve yöntemleri, ölçme ve değerlendirme, öğrenme psikolojisi, rehberlik ve özel eğitim, gelişim psikolojisi, sınıf yönetimi, program geliştirme ve öğretim teknolojileri ve materyal tasarımı alanlarından konuları içermektedir. Kpss Eğitim Bilimleri en iyi kaynak hangisi sorusunda, ilk verilmesi gereken cevap konu eksikliğinin olup olmadığıdır. Burada, öğretmen adayının ilk olarak eksik olan konuları, eğitim bilimleri konu anlatımı kaynak kitaplarından tamamlaması, ardından da eğitim bilimleri soru bankası ve test kitapları ile konuların pekiştirilmesidir. Aday, sınav tarihinin yaklaştığı zamanlarda ise ağırlıklı olarak kpss eğitim bilimleri deneme setleri kullanılmalıdır.

Eğitim bilimleri konu anlatımlı kaynak kitapların seçiminde özet konuların çıkartılmış olması, ipucu gibi önemli bilgilerin işaretlendiği kitaplar tavsiye edilir. Ayrıca, kpss eğitim bilimleri kitapları, video ile konu anlatım destekli ve modüler setlerden meydana gelmesi de satın almada öneri olarak sunulabilir. Burada, eğitim bilimleri kaynak kitap önerileri olarak, benim hocam eğitim bilimleri yayınlarında ki konu anlatım veya soru bankası, pagem eğitim bilimleri konu anlatımlı soru bankası sunula bilir.

Öğretmen adaylarının tamamını önemli derecede ilgilendiren bu sınav, kesinlikle çok önemsenmeli, atama puanında yüksek derecede etkisi olduğu unutulmamalıdır. Eğitim bilimleri kaynak kitap tercihinde özellikle eğitim bilimleri video ders notları ve soru bankası setleri seçilmelidir.

Kpss eğitim bilimleri sınavı, tek oturum ve farklı ders konularından olmak üzere toplam 80 adet sorudan oluşmakta ve sınav süresi ise 1 saat 40 dakikadır. Sınava yakın tarihlerde, kpss eğitim bilimleri deneme setleri asla ihmal edilmemeli. Konuların unutulmaması içinde sıklıkla eğitim bilimleri soru bankası setleri kullanılmalıdır.

KPSS Eğitim Bilimleri Kitap ve Yayınevi Tavsiyeleri

Kpss eğitim bilimleri kaynak kitap tavsiyesi olarak, çözümlü soru bankası, video destekli konu anlatım kitapları ve deneme setleri kullanılmalıdır. İster kpss eğitim bilimleri soru bankası, ister eğitim bilimleri konu anlatım kitapları olsun, öğrenci seviyelerine göre kesinlikle farklı kaynaklar, adaylara sunulmalıdır. Eğitim bilimleri deneme setleri de, kolay, orta ve zor grup sevilerinden oluşturmalı. Peki hangi yayınevleri alınmalı; benim hocam yayınlarıpagem akademi yayıncılıkyargı yayıneviyediiklim yayınları ve isem yayıncılık bazıları diye biliriz. Ayrıca, kpss lisans kitapları veya genel kültür ve genel yetenek alan sınavına hazırlanmak için kpss lisans kategorisin ide ziyaret edebilirsiniz.

 30 yıllık sektörel bazdaki deneyimi ile Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

152 Kayıt bulundu Toplam 8 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>
152 Kayıt bulundu Toplam 8 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>
20
Kapat