Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Sınava, Kpss A grubu kitapları olan konu anlatımı kitaplar, soru bankası kitapları, Deneme setleri ve yaprak testler ile hazırlanılır.

KPSS A Grubu Kitapları ve Sınavı

Kpss A grubu kitapları, kaymakam, uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı gibi kariyer odaklı kadrolara atanmak isteyen lisans mezunu adayların katıldığı sınava hazırlık kitaplarıdır. Ayrıca adayların kpss genel kültür ve genel yetenek sınavına da girmiş olmaları gerekir. Dolayısı ile kpss genel kültür ve genel yetenek kitap ihtiyacına da gerek duyulmakta.

Kpss A grubu kitapları, iktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, SBF, Hukuk, Mühendislik vb. fakültelerin mezunu olup bu sınava girecek adaylara önerilir. Kpss A grubu sınavı her yıl yapılmaktadır. Kpss A grubu kadrolara atama şartları, kurum bazlı olarak değişiklikler gösterebilir.

Kpss A grubu sınavı, atama kadroları üst düzey, nitelikli kadrolar olması sebebiyle çok aday başvuru yapmakta. Adaylar, sadece kpss a grubu kitapları ile yetinmeyecekler, genel kpss kitapları da diğer oturumlar için gerekecektir. Kpss a grubu kitapları kendi içerisinde konu anlatımı, soru bankası, yaprak testler ve denemeler olarak gruplandırılarak alınması önemlidir.

Kpss A Grubu Konu Anlatımı, Soru Bankası, Deneme ve Yaprak Testler

Kpss a grubu konu anlatımı kitapları, sınava hazırlık sürecinde en temel kitabını oluşturmakta. Konu eksikliği tamamlanmadan kpss a grubu soru bankası veya yaprak testlerin kullanılması anlamsız olacaktır. Kpss a grubu konu anlatımı kitapları, mezuniyet durumuna(meslek) göre alınacağı için kaynak kitaplar, en iyi kpss yayınları içinden seçilmelidir. Adaya ait olan alan bilgisinin, tüm konularını kapsayan kpss a grubu yayınlarından alınmalı. Örneğin, hukuk bölümünden mezun bir aday, kpss a grubu hukuk kitaplarını tercih edecektir. Tecrübeli öğretmenler tarafından hazırlanmış, öğretim yöntemlerine uygun KPSS A Grubu kitapları olmasına dikkat edilmelidir.

Konuların tamamlanmasın ardından soru çözümüne geçilmeli. Her sınavda olduğu gibi bu sınav içinde kpss a grubu soru bankası kitapları ile bol soru çözmek, en elzem işlemler arasındadır. Çünkü konunun kavranması, kalıcı hale getirilmesi, soru çeşitliliğine aşinalık kazanılması gibi tüm çalışmalar KPSS A Grubu soru bankası kitapları ile sağlanacaktır.  

Alana ait konular tamamlandı, bol soru çözüldü, son olarak ta seviye tespiti yapmak için kpss a grubu deneme çözülmelidir. Denemeler ilk olarak kolaylarından seçilmeli, ilerleme oldukça daha zorlarına geçilmelidir.

Kpss A Grubu yaprak testler soru bankaları kadar önemli kaynak kitap setleridir. Yaprak testler konuların pekiştirilmesinde veya kavranmasında önemlidir. Kpss A Grubu soru bankası kitapları ise biraz daha soru kalitesi yüksek kitaplardan oluşmaktadır.

Kpss A Grubu Kitap Önerileri

* Kpss a grubu konu anlatımı kitaplar, sade bir dille yazılmış olmalı, önemli konu başlıkları vurgulanmalı, “ipucu”, “püf nokta”, “kısaca” gibi alanlar ile özet bilgi oluşturulmalı ve her konu sonunda konu tarama testleri bulunmalı. Soruların, video çözümlü olması, yayınevi için tercih sebebidir.

* KPSS A Grubu soru bankası kitapları, müfredata uygun, güncel bilgileri içeren ve farklı soru özelliğini taşıyan yayınlar tercih edilmeli. Çözümlü soru alanları veya testler içermeli. Kpss a grubu soru bankası, video soru çözümlü olması önerilir.

* KPSS A Grubu deneme setleri, kolay, orta ve zor olarak sınıflandırılmış olması, aday açısından seviye belirleme adına önemlidir.

 En İyi Kpss A Grubu Kitapları

Kpss A Grubu kitapları, konu anlatımı, soru bankası, deneme setleri ve yaprak test kitapları ile oluşturulmuş gruplardır. En iyi kpss a grubu yayınları için her grup ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kpss A Grubu yayınları için;

Yargı yayınları, Benim Hocam Yayınları, Yediiklim Yayınları, 657 Yayınları, Pagem Akademi Yayınları, Savaş Yayınları, Lider Yayınları, Murat Yayınları, İsem Yayınları ve Palet Yayınları Kpss A Grubu kitapları için önerilir.

Tüm Sınavlara Hazırlık kitaplarında olduğu gibi Kpss kitapları içinde öncü Mağaza Enes Kitap Sarayı.

135 Kayıt bulundu Toplam 7 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
135 Kayıt bulundu Toplam 7 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kapat