Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Hukuk üzerine yazılmış en yeni, çok okunan ve en iyi hukuk ile ilgili kitaplar bu alanımızda. Adalet ve hukuk felsefesi üzerine tüm kitapları da ayrıca buradan temin edebilirsiniz.

En Yeni ve Çok Okunan Hukuk Üzerine Kitaplar

Hukuk üzerine kitaplar kategorimiz, eğitimini hukuk üzerine yapmakta olan öğrencilerimize, hukuk dalı ile ilgilenen tüm branşlara hitap eden kitapları oluşturmaktadır. Bu kitaplar, teorik bilginin yanında toplumsal olaylarda, yaşanmış gerçek durumları hikaye etmekte, adalet mekanizmasını en doğru yönetebilecek fikirleri de bu alanda çalışanlara sunabilmektedir.  En yeni, çok okunan hukuk kitapları, sadece hukukun içerisinde yönetimsel olarak değil, fikirsel veya anlamsal olarak da bir şeylerin katması gerekir insanlarda. Bu doğrultuda hukuk üzerine okunması gereken kitaplar ile oluşturulmuş bir kategorimizdir bu alan. Enes Kitap Sarayı olarak hiç ihmal etmediğimiz bir kitap kategoridir hukuk kitapları. Yaşamı içerisinde veya akademik kariyer eğitimi olarak geliştirmek isteyen bireylere, hukuk ile ilgili kitapları en uygun fiyatlara en hızlı şekilde bizler ulaştırmaktayız. Kitap sektöründe ki uzun yılları aşkın deneyimimiz, tecrübemiz hukuk kitapları alanında da öne çıkmaktadır.

Hukuk üzerine kitaplar, hukuk alanının dışında her türlü branş veya mesleğe sahip kişilerinde okuması gerekmektedir. Gündelik yaşam içerisinde karşılaşa bileceğimiz problemleri, sorunları, kural hatalarının çözümüne dair fikir sahibi olmamız, olumsuz yönden hayatımızı etkileyen faktörleri engelleme adına değer katmaktadır hukuk kitapları.

Hukuk İle İlgili Okunması Gereken Kitaplar

Bir düzenin varlığı ve bu düzenin işleyişi sağlanıyorsa bir toplumda, kuralların bütününü için hukuktan söz edebilmek adına mümkündür. Her toplumda iyi ile kötü, sorumluluk hissedenler ile vurdum duymazların olması mümkündür. Hukuk burada devreye girmekte ve hak edenle etmeyeni birbirinden ayır edebilmektedir, adalet mekanizması insanlar için doğru çalışmaktadır. Bu mekanizmanın sürekli işlemesi, mutlu ve huzurlu toplumların oluşması hukuk ile ilgili kitaplar ile de desteklenmeli, sadece bu alanda çalışanların üzerine bırakılmamalıdır.


Farabi - Platon Kanunlarının Özü adlı eserinde,  Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş, onların mevzularını belirtmiş, hangi hedefe yöneldiklerini, neyi ortaya koymak istediklerini açıklamıştır.

Serhat Altınkök - Özgürlük ve Güvenlik Hakkı adlı eser, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesinin özgürlük ve güvenlik hakkı ile ilgili içtihatları ve uygulamaları karşılaştırmalı olarak incelemektedir.

Ferit İlsever - Cumhuriyet Devrimi Kanunları adlı eser,  kanunların can alıcı hükümlerini okura anımsatmakta, öbür yandan Devrim Kanunlarının hangi tartışma süreçlerinden geçerek araştırmaktadır.

Hukuk üzerine kitaplardan sadece bir kaçını sizlerle paylaşmaya  çalıştık.

Hukuk ile ilgili kitaplar, Ceza hukuku, vergi hukuku, Anayasa hukuku, idari hukuk veya uluslar arası hukuk gibi dalların ötesinde okuma kitapları olarak da hazırlanmış birçok eser mevcuttur.

Hukuk üzerine kitaplar kendi kategorisinde bulunmakta olup ayrıca diğer hukuk ile ilgili kitaplar, Hukuk Ders kitapları, Kanun ve uygulama kitapları, medeni usul hukuku ve ekonomi hukuk kitapları olmak üzere alt kategori gruplarında toplanmıştır. Tüm alt grup kategorilerine, kategori adları üzerinden oluşturulan linkleri tıklayarak tüm hukuk kitaplarına ulaşa bilirsiniz.

Hukuk Üzerine İlgili Önerilecek Kitaplar

Hukuk kitapları çok geniş bir alana hitap etmekte, sadece uzmanlaşmayı düşünen kişiler için olmayıp toplumun tüm bireylerini de kapsamaktadır. Dolayısı ile hukuk üzerine kitaplar, bu doğrultuda seçilmesi önerilmişti. Hukuk ile ilgili kitaplar arasında önerileceklerden bazıları; ticaret, ceza, idari, kabahatler kanunu, medeni hukuk gibi dallara ayırarak kitap tercihinde bulunulmalıdır.

Hukuk Üzerine Kitaplar ve Yayınevleri

Bulunduğumuz zamana göre hukuk kitapları da kendi içerisinde değişiklikler göstermekte, yeni alanlar ortaya çıkmaktadır. Siber suçlar, sosyal medya, dijital platformlar günümüzün en yeni ve en çok kullanılan dijital yapılarını oluşturmakta, dolayısı ile hak kayıplarının da en çok buralardan çıkması kaçınılmazdır. Suç oluşumunun engellenmesi için de hukuk devreye girmekte, hukuk ile ilgili kitaplar bu alanı da incelemektedir. En çok okunan hukuk ile ilgili kitaplar, en yeni hukuk kitapları, yeni çıkan hukuk üzerine kitaplar, kısaca hukuk kitapları üzerine önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Adalet Yayınevi, Koç Üniversitesi Yayınları, alfa yayınları, Barış Kitap Yayınları, Tekin Yayınevi, Hukuk Yayınları, Destek Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Beta Yayınevi, Aristo Hukuk Yayınevi, Uzman Kariyer Yayınları, Astana Yayınları, İlkumut Yayınları, Seçkin Yayıncılık, Gazi Kitapevi Yayınları ve On İki Levha Yayınları  Hukuk üzeine kitapları için önerilen yayınevleri diye biliriz.

Hukuk üzerine kitaplar kategorisi ve diğer tüm kategoriler ile hukuk üzerine her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

1606 Kayıt bulundu Toplam 81 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
1606 Kayıt bulundu Toplam 81 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat