Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Felsefe Kitapları  içinde en iyi ve çok satan felsefi düşünce ile ilgili kişisel gelişim kitapları

Felsefi Düşünce ve Kişisel Gelişim Kitapları

İnsan, her dönem kendini geliştirmeye, bilgi ile donanmaya ve merakını gidermeye çalışmakta, yaşam deneyimlerinden elde ettiği bilgilerden yola çıkarak kendisine ve çevresine katkı sağlamakta. Felsefi düşünce kitapları ise kişisel gelişimin en değerli kaynaklarını arasında, bireyin özünde var olan potansiyelin de ortaya çıkartılmasına olanak sunmaktadır. Düşünce kitapları, filozofların, düşünürlerin veya yazarların, toplumda en çok ilgi duyulan, popüler, merak edilen veya incelenmesi gereken konular üzerinde yaptığı fikir, düşünce ve araştırma sonuçlarını değerlendiren kitap kategorisidir. Bu kategorimizde ise düşünce üzerine yazılmış kitapları bulacaksınız. Felsefe kitaplarının  tamamını genel kategorimiz,  kategori bazlı olarak ayrıştırılmış hali ise, felsefe tarihi, felsefi akımlar, din felsefesi, etik, araştırma-inceleme-referans, siyaset felsefesi, filozoflar biyografiler, genel felsefeestetik ve felsefe bilimi olarak bulunmaktadır.

Felsefeyi bir düşünce bilimi olarak ta tanımlaya biliriz. Düşünce kitaplarını hazırlayan filozoflar, düşünmeye soru sorarak başlamakta, elde edilen cevapları paylaşarak zamanla edebi eserler, akımlar, kaynakları oluşturmakta. Bu eserlerin toplumda kabul görmesi ile insanlar bilinçlenmeye başlamakta, dolayısı ile düşünce kitapları tavsiye edilen kitaplardan olmakta.

Düşünce Kitapları İle İlgili Tavsiyeler

Düşünce kitapları genel olarak yalın bir yapısı, öğretici yanı ve eğitici tarafları ile tam bir kişisel gelişim kitaplarını da oluşturmaktadır. Bireyin ilgi alanları için ayrıca kaynak kitapları arasında da bulunur.

Örneğin, Antoine de Saint-Exupery’ in Küçük Prens adlı eseri, hayatın içerisinde yetişkin bireylerin yalnızlıklarına içsel yönden değerlendirmesi, herkes tarafından kabul görmüş bir düşünce kitabını oluşturmakta. Bu tür eserler kişisel gelişim kitapları olarak da ayrıca değerlendirilmelidir.

Marcus Aurelius - Kendime Düşünceler Hasan Ali Yücel Klasikler kitabında her şeyin ortasına insanı koymuş, eşitlik ve özgürlük inancına sahip bir yazar olarak eserini oluşturmuştur. Kişisel gelişim olarak iyi bir düşünce kitabıdır.

Plutarkhos - Gevezeler Ve Meraklılar eseri, iki bin yıl önce yaşamış yazarın günümüz insanını da anlattığını belirtmeliyiz.

Epiktetos - İçsel Huzur İyi Yaşamın Kapısını Açar kitabında, gelişmeyi vurgulayan, erdemli bir insan olmayı savunan bir eserdir. Düşünce kitapları arasında değerlendirilmesi gereken bir eserdir.

Aristoteles - Hayati Her Gün Yeni Bastan Keşfetmek kitabında, hayatı her gün yeniden keşfetmek üzerine bir eserdir.

Düşünce, Fikir ve Gelişim Kitapları için Öneriler

Düşünce kitapları toplumsal mücadeleleri, akımları, fikirleri, özgür düşünceyi irdeleyen konuları işlemekte, insanlığa fayda sağlamaktadır. Bu kitaplar bireylerde konulara bakış açılarını geliştirmekte, yeni öğretiler elde etmelerini sağlamaktadır. Felsefe kitabı kitapları için oluşturulan ön yargılarda kurtularak okumanızı önemle tavsiye etmekteyiz. Okundukça seveceğiniz, sevdikçe de zevk alabileceğiniz  düşünce kitapları için önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Karbon Kitaplar Yayınları, Zeplin Kitap Yayınları, Maya Kitap Yayınları, İthaki Yayınları, Dergah Yayınları, Doğu Batı Yayınları, Ketebe Yayınları,  Dost Kitapevi Yayınları, Sentez Yayınları, Evrensel Basım Yayın, Kabalcı Yayınları, Doğu Batı Yayınları, Everest Yayınları, Kalkedon Yayınları, Alter Yayınları, Say Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Alfa Yayınları, Metis Yayınları, Pinhan Yayıncılık, Çizgi Kitapevi Yayınları ve Ayrıntı Yayınları felsefi düşünce kitapları için önereceğimiz yayınlar arasında.

Felsefi düşünce kitapları kategorisinde de ihtiyacınız olan kitaba dair her ne varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

311 Kayıt bulundu Toplam 16 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
311 Kayıt bulundu Toplam 16 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat