Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Felsefe ile ilgili düşünce, din, roman, tarih, bilim, kişisel gelişim ve felsefi akım kitapları, en iyi, çok okunan ve satan kitaplar.

Felsefe ile İlgili Düşünce, Tarih, Siyaset, Roman ve Din Kitapları

Felsefe, bilgelik peşinde koşan, öğrenme arayışında olan, temelinde soru sorma isteği yatan kişiler için öğrenme, araştırma, sorgulama alanını oluşturmaktadır. Felsefe kitapları, bu kişiler için yaşadığı dünyayı daha iyi tanımasını sağlamakta, inandığı din veya değerler için anlam oluşturmakta, devlet yönetimlerini veya siyaseti daha iyi kavramaya çalışmaktadır. En iyi felsefe kitapları aslında kişiye göre değişmekte, bireyin duyduğu ilgi düzeyene göre değerlendirip okunacak kitapları da bu doğrultuda tercih etmelidir. Felsefe Kitapları ana kategorimizde felsefeye ait tüm kitapları bulabilmektesiniz.  Kategori bazlı olarak felsefe kitaplarına, felsefe tarihi, felsefi akımlar, din felsefesi, etik, araştırma-inceleme-referans, siyaset felsefesi, filozoflar biyografiler, genel felsefeestetik ve felsefe bilimi linklerini tıklayarak da kendi kategorilerine ulaşabilirsiniz.

Meraklı ve sorgulamayı seven her insan, mutlaka felsefi kitaplara merak salacaktır. Aslında felsefe kitapları, bizlerin önyargıyla yaklaştığı, en başında olumsuz kitaplar olarak görülmekte, içerdiği bilgilerin bizi hemen etkisi altına alacağını, fikir ve değerlerimize karşı bir saldırı kaynağı oluşturduğunu, okunmaması gereken kitaplar arasında yer almasını düşündüğümüz kitap kategorisidir. Ancak felsefe ile ilgili kitaplar okunmaya başlandığında ise fazla ön yargılı olduğumuzu anlamaktayız. Sadece felsefe kitaplarının okunması daha zor ve sabır gerektiren kitaplar olduğunu bilmemiz yeterlidir.

Felsefenin daha çok dünya, insan, yokluk, varlık, soyut kavramlar sevgi, gerçeklik, adalet, din, bilim, sanat ve ahlak gibi konuları konu edinmekte, felsefeye giriş kitapları da bu konular üzerinden değerlendirilmektedir. Filozof kitapları bu konular hakkında fikirler sunmuş, doğru olanı ortaya çıkarmaya çalışmaktadır.

Felsefe Kitapları İçin Öneri ve Tavsiyeler

Felsefi düşünce kitapları, akımlar, toplum içerisinde geçen mücadeleler, konular üzerinde fikir farklılıkları, özgürce düşüne bilmeyi irdeleyen, topluma faydalı kitaplardır. Bireylerde farklı bakış açıları oluşturan, beyinsel gelişim sağlayan ve yeni bilgiler elde etmeyi sağlayan felsefe kitapları grubudur. Antoine de Saint Exupery’ in Küçük Prens adlı eserinde yetişkin bireylerin içsel yönden yalnızlıklarını konu edinmekte, Marcus Aurelius’un Kendime Düşünceler kitabında ise her şeyin ortasına insanı koymuş bir eseri oluşturmakta olan birer düşünce kitabıdır.

Felsefi akım kitapları, temel olarak idealizm ile hayatı oluşturan değerler için yaşamın ve bilginin önemini anlamak, özgürce düşünceyi oluşturmak, realizm ile maddenin gerçek olduğuna, pragmatizm ile deneyime dayalı olarak gerçeğin değişebileceği, bireysel farklılıkların olduğu, bilgiyi değil öğrenmenin esas olduğuna, doğalcılık ile gerçek olanın doğa olduğu, insanın doğuştan iyi, sonrasında ise insanın kendi elleri ile her şeyi bozduğu ve varoluşçuluk ile de insanın kendi yolunu öz iradesi ile kendisinin seçmesinin gerektiği savunmuş felsefi akımları oluşturmaktadır.

İnsan hayatını kapsayan, din, siyaset, sanat, bilim alanlarında ki tüm oluşumların etkisine sahip genel felsefe kitapları bulunmaktadır.

Neye inanıldığı ve niçin inanıldığını araştıran din felsefecileri, inanan insanların ne düşündüklerini, psikologlar veya sosyologların din konusunda ne söylemlerini ortaya koyarak hazırlanmış din felsefesi kitaplarını oluşturmakta, felsefi kitapları araştırmaları ve düşünceleri ortaya koymakta.

Devleti oluşturan toplumun yönetim biçimi, iktidar, adalet ve inanç değerlerine göre konuları ele alan felsefe dalı, siyaset felsefisi kitapları ile anlatılmakta, devlet ve toplum kavramlarını incelemektedir.

Düşünce, Fikir, Din, Bilim, Siyaset, Tarih ve Roman Felsefe Kitapları için Yayınevi Önerileri

İnsan ufkunu en iyi genişleten, bilgeliği sağlayan ve toplum nazarında entelektüel kişiliği oluşturan etkenlerin en başında gelir okumak, her alanda okumak, öğrenimi tamamlamak. Okuma eyleminin çekirdeğini oluşturan kitaplar ise konulara, kavramlara, hayatımızı oluşturan her bir alana göre hazırlanmakta, felsefe kitapları da bu alanın enlerini oluşturmaktadır. Hayatımızda değişikliklere, yeni ufuklara yol açan felsefe kitapları, sorular sorma, ruhu araştırma, erdemlilik, bilgelik ve yaşamın sanatını gösteren kitapları oluşturmuştur. Okudukça seveceğiniz, felsefi kitapları oluşturan bazı yayınevleri;

Karbon Kitaplar Yayınları, Zeplin Kitap Yayınları, Maya Kitap Yayınları, İthaki Yayınları, Dergah Yayınları, Doğu Batı Yayınları, Ketebe YayınlarıDost Kitapevi Yayınları, Sentez Yayınları, Evrensel Basım Yayın, Kabalcı Yayınları, Doğu Batı Yayınları, Everest Yayınları, Kalkedon Yayınları, Alter Yayınları, Say Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Alfa Yayınları, Metis Yayınları, Pinhan Yayıncılık, Çizgi Kitapevi Yayınları ve Ayrıntı Yayınları felsefi düşünce, akım, din ve siyaset kitapları için önerilen yayınlardan bazıları.

Felsefe kitapları kategorisinde diğer felsefe kitaplarını oluşturan bu kategorimiz, felsefeye dair her ne varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

1764 Kayıt bulundu Toplam 89 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
1764 Kayıt bulundu Toplam 89 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat