Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Felsefe araştırma inceleme referans kitapları ve kişisel gelişim ile ilgili tüm kitapları bu kategorimizde.

Felsefe Araştırma, İnceleme Referans Kitapları

Felsefe grubu kitapları içerisinde dünya geneli araştırmacılar ve filozofların yaptığı araştırmaları kapsayan felsefe araştırma inceleme referans kitapları bu kategorimizde bulunmaktadır. Felsefi akımlardan, siyaset felsefesine, ünlü filozofların hayatlarından savundukları tezlere kadar tüm felsefe alanını irdelemektedir felsefe araştırma-inceleme-referans kitapları. Felsefe kitapları genel olarak merak eden, sorgulayan ve konulara farklı açılardan bakmak isteyenlerin kitap kategorisini oluşturmakta. Felsefe araştırma inceleme referans kitapları, genel kültür bilgisi açısında da okunması gereken yayınlar arasında yer alır. Felsefe Kitapları kategorisi, felsefeye ait tüm kitapları barındırmakta, Felsefe kitapları linkini tıklayarak tüm kitaplara ulaşa bilirsiniz. Kategori bazlı olarak felsefenin alt alanlarına  ulaşmak için, felsefi akımlar, din felsefesi, etik, felsefe tarihi, siyaset felsefesi, filozoflar biyografiler, genel felsefeestetik, felsefe bilimi  ve diğer felsefe kitapları kategorisi linkini tıklaya bilirsiniz.

Felsefe araştırma inceleme referans kitapları içerisinde konu olarak ilk önce felsefenin araştırılması, bilginin elde edildiği tezler, filozofların konulara bakış açısı ve öğretilerin incelenmesi işlenmekte. Örneğin, felsefe konularında bilgilerine başvurulmuş, ortaya koydukları referanslar açısından kabul görmüş filozofların hayatları, yaşam öyküleri bu kitaplar tarafından incelenmekte, Miletli Thales,  Lindoslu Cleobulos, Atinalı Solon, Spartalı Chilon, Prieneli Bias, Korinthli Periander ve Midillili Pittacus gibi yedi bilgenin düşünce biçimleri felsefe ile ilgili araştırma-inceleme-referans kitapları ile ele alınmaktadır. Felsefenin oluşumu, bizzat bu filozofların hayat hikayeleri ile incelene bilmekte.

Felsefe kitapları genel olarak konulara bakışı açısından yeni ufuklar, düşüncede derinleşme ve bilgelikte seviye oluşturmakta, ancak araştırma, inceleme ve referans kitapları açısından ise detaya inilmekte, oluşum sebepleri araştırılmaktadır. Felsefenin bir diğer güzel tarafı ise işlediği konular açısında çekici alanlarının olması, yaklaşımlarının etkileyicilik oluşturmasıdır.

 Felsefe Kitapları içerisinde Araştırmalar, İncelemeler, Referanslar

Felsefe temelli kişisel gelişim kitapları, günlük yaşantımız içerisinde oluşan olaylara farklı yorumlar katmamızı, yapacağımız davranışlar yönünden sağlıklı kararlar verebilmemize de olanaklar sağlamaktadır. Filozofların sözlerine felsefi olarak bakıldığında çok farklı ve derinlemesine anlamlar taşıdığı söylenebilir, ancak özünde hayata dair değer katan sözleri oluşturmaktadır. Felsefe araştırma inceleme referans kitapları bu alanı incelemekte, bu sözlerin oluşumuna etki eden sebepleri, yaklaşımları ve oluş sebeplerini incelemektedir.

 

Felsefe araştırma inceleme ve referans  kitapları kategorimizde önerile bileceklerimizden bazıları;

·       20. Yüzyılın Biyografisi - Garaudy'nin Felsefi Vasiyeti

·       Ethica ve Nazariyat - Cedit Neşriyat

·       Örsan K. Öymen - Tanrı Var Mıdır? - Destek Yayınları

·       Axel Honneth - Bizdeki Ben: Tanınma Teorisi Üzerine İncelemeler - İthaki Yayınları

·       Mehmed Ali Çalışkan – Rastlantı - Küre Yayınları

·       Jein – Philippe Ravoux - Küçük Prens Ve Felsefe - Düşün Yayıncılık

·       İsmail Hakkı Aydın – Aforizmalar - Girdap Kitap

·       Friedrich Wilhelm Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt - Ataç Yayınları

·       Nabi Avcı - Enformatik Cehalet - Timaş Yayınları

·       Paul Tillich - Olmak Cesareti - Okuyan Us Yayınları

·       Fragmanlar - Thales Anaksimandros – Anaksimenes - Pinhan Yayıncılık

·       Frederic Lenoir - Spinoza Mucizesi - İş Bankası Kültür Yayınları

·       Kırdaki Zambak ve Gökteki Kuş - Pinhan Yayıncılık

·       Alexander Moseley – A’dan Z’ye Felsefe - Pegasus Yayınları

Kitaplarını öneri olarak listeleye biliriz.

Felsefe Araştırma-İnceleme-Referans Kitapları İçin Yayınlar

Felsefe ile ilgili kitaplar, her ne kadar okunması zor kitapları oluştursa da sabırla okunan kitapların sonucu insanda gayet güzel birikimler oluşturacak, bilgiler verecek, zevkle okunacak kitaplar arasında başucu kitaplarını oluşturacaktır. Felsefenin meraklıları her zaman sorgulama ve araştıran kişilerden oluşmaktadır. Felsefe araştırma inceleme referans kitapları için önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Hece Yayınları, Alfa Yayınları, Pinhan Yayınları, Çizgi Kitapevi Yayınları, Ayrıntı Yayınları, Küre Yayınları, Say Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Kabalcı Yayınları, Sentez Yayınları, Dost Kitapevi Yayınları, Sosyal Yayınları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Karbon Kitaplar Yayınları, Zeplin Kitap Yayınları, Maya Kitap Yayınları, İthaki Yayınları, Dergah Yayınları, ve Metis Yayınları felsefe ile ilgili araştırma, inceleme ve referans  kitapları için yayınlardan bazıları.

Felsefe araştırma, inceleme ve referans kitapları kategorisini oluşturan bu kitaplar, felsefeye dair her ne varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

169 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
169 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Kapat