Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Sosyolojik kitaplar arasında, en yeni, çok okunan ve çok satan medya ve iletişim kitapları bu kategorimizde.

Medya ve İletişim Kitapları

İletişim, bir veya birden fazla insan arasında meydana gelen, bilgi, haber, duygu, düşünce veya sohbet gibi aktarılması gerekenlerin, konuşma, hareket, şekilsel gibi her türlü yöntemler ile yapılması denebilir. Medya ise, kitleler ile iletişimi sağlayan unsurlara denir. Bu iletişim kanallarının sağlıklı çalışması için ise gerekli eğitimler alınmalı, medya ve iletişim kitapları okunmalıdır. Medya kitapları, iletişimde kullanılan kanalların(gazete, dergi, televizyon, radyo) en iyi şekilde yürütülmesi, doğru aktarım ve yöntemlerin kullanılması için gerekli bilgiyi sağlayan kaynaklardan sadece biridir.

Toplumu oluşturan bireylerin gündelik hayatları içerisinde doğru bilgi ve habere ulaşması için kullanılan medya araçlarını yönetmek, doğru kitlelere ulaşmak, etkili iletişim sağlamak için İnsan ve toplum kitapları, içerisinde iletişim ve medya kitaplığını her zaman ziyaret etmeniz gerekmekte. Ayrıca insan ve toplum kitaplarının diğer alt dallarına ulaşmak içinde kişisel gelişim, antropoloji, kadın sorunu-Feminizm, kadın erkek ilişkileri, cinsellik, kültür tarihi, sosyal medya ve iletişim ve diğer insan ve toplum kitapları kategorinin adları üzerinden oluşturulan linkler ile alt gruplara ulaşa bilirsiniz.

İletişim denince ilk aklımıza gelen medya araçları olsa da çoğunlukla iletişimi ilk önce ailenin kendisi içerisinde yaparak başlaması gerekmekte, bu iletişim dediğimiz aracı ise doğru kullanmaya çalışarak bireylerin birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlaya bilmekteyiz. Aile içerisinden başlayarak sağlıklı iletişim için çok kitap okumanın önemi ortaya çıkmakta, bu süreç içinde en çok okunan iletişim kitapları bizlere mutlu aileleri oluşturmaktadır. Aile içerisinde çok karşılaştığımız sorunlardan bazıları, ergenlik dönemi geçiren çocuklarımız yada eşlerin birbirleri arasında meydana gelen iletişim kopuklukları oluşturmakta.  En iyi iletişim kitapları okumanın kazancı bize aile içi daha iyi iletişim kurmamızda yol aldıracak, sağlıklı düşünmemize sebep olacaktır.

Bu kategorimizde ise daha çok medya ve iletişim kitapları üzerine yayınları sunmaktayız. Medya sektöründe iletişim kurma sanatını elde etme, doğru iletişim yöntemlerini öğrenme, kitleleri bir arada tutma veya ilgiyi üzerinde toplama işlemlerinin hepsi bir eğitim sürecini gerektirmekte, medya ve iletişim kitapları ile bu süreç desteklenmelidir. Medya kitapları içerisinde radyoculuk alanında çalışanlar veya eğitim görenler için Yapı Kredi Yayınları - Radyo Dersleri kitabı, der yayınlarından Özgür Gönenç’in Medyada Algı Yönetimi kitabı, İletişim Yayınlarından Burak Özçetin’in Kitle İletişim Kuramları gibi medyaya yönelik kitapları okunması tavsiye edilir.

En İyi ve Yeni Çıkan Medya ve İletişim Kitapları

Medya ve iletişim kitaplarını incelerken medya yönetimi ile iletişim kurallarını, yöntemlerini, yapılması gerekenleri ayrı ayrı değerlendirmek gerekmekte, ikisinin ise bir bütününü oluşturduğunu unutmamalı.

Medya Ve İletişim Kitapları İçin Önerilen Yayınlar

Medyanın gücünü unutmamak gerekir, bu sektör, topluma bilgi vermenin ötesinde algı yönetimleri ile de istediği gibi yönlendire bilme gücüne sahiptir. Güçlü medya olmak için veya medya alanında çalışmayı düşünen bireylere iletişim kitapları, bu sektörü en önemli eğitim kaynağını oluşturmakta Medya ve iletişim kitapları çerçevesinde yayınları bulunan ve önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Yapı Kredi Yayınları, Akıl Fikir Yayınları, Panama Yayıncılık, Der Yayınları, Ayrıntı Yayınları, Nüve Kültür Merkezi Yayınları, Varlık Yayınları, The Kitap Yayınları, Final Kültür Sanat Yayınları, Çizgi Kitapevi Yayınları, Nora Kitap ve Ütopya Yayınları  medya ve iletişim kitapları için önerile bilinecek yayınevleri arasında söyleye biliriz. Yayınevlerine ait isimleri tıklayarak kitaplarını ziyaret ediniz.

İnsan ve toplum kitap kategorisi içerisinde yer alan medya ve iletişim kitapları kategorileri ile insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

370 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
370 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat