Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

İnsan ve toplum kitapları  arasında, en yeni, çok okunan ve çok satan antropoloji kitapları bu kategorimizde.

Antropoloji Kitapları

Antropoloji, insanı tüm yönleri ile inceleyen, biyolojik, kültürel, toplumsal olarak anlamaya çalışan, edinilen araştırmalar neticesinde anlatmaya çalışan bilim dalı olarak tanımlaya biliriz. Antropoloji kitapları da bu incelemenin sonuçlarını oluşturan kaynak kitaplardır. Antropolojinin ihtiyaç olarak fark edilmesi, tarih boyunca insanların farklı toplulukları oluşturması, bu toplumların zaman içerisinde değişikliğe gitmesi ve bu değişikliğe kendi nesilleri olarak ortak değişimler göstermesi gibi insani değişiklikler, bu bilim dalına dolayısıyla kültürel antropoloji kitaplarına ihtiyaç duyulmuştur.

Antropoloji kitapları, en çok insanın fiziki yapısını karşılaştırmalı olarak incelemekte, insan ırkının biyolojik ve fizyolojik olarak geçirdiği değişimleri bakarak farlılıkların sebeplerini ortaya koymaya çalışmaktadır. Fiziksel Antropoloji, insanın kökenini, fiziksel farklılıklarını, benzerliklerini ve özelliklerini, diğer insan gruplarından farklılaşma sebeplerini açıklamaya çalışır. Fiziksel antropolojinin tüm yönlerini anlama ve anlatma çabalarını da antropoloji kitapları içerisinde bulabiliriz.

Sosyokültürel olarak antropoloji ise insan kültürünü inceleyerek yorumlar yapmakta, kültürler arasında farklılıkların sebepleri araştırmakta. Antropologlar, bireyin doğasına odaklanarak ekolojisini, cinsiyet ilişkilerini, kültürel ve ideolojik durumunu, aile yapısını, ırkını, sınıf farklılıkları gibi incelemeler, kültürel antropoloji kitapları ile yayınlanmakta.

Biyolojik olarak antropoloji, insanın evrimsel biyolojisini inceleyerek çeşitli yönlerini bulmaya çalışır. İnsan evrimini daha iyi anlamak için fosilleri inceler, sebeplerine bakarak bundan sonraki gelişimine dair bilgiler elde eder. Biyolojik antropoloji kitapları da yapılan çalışmaları kitaplaştırarak eğitim alanı ve meraklıları için eserler oluşturacaktır.

En iyi, Çok Satan ve Okunması Gereken Antropoloji Kitapları

“Kendini bil!” sözü, insanın bu hayatta daha bilgili, amaçlarına daha geçekçi hazırlanması ve sorunlarına daha doğru çözümler sunması adına söylenmiş en doğru sözlerden birisidir. Kitap okumanın sadece entelektüel görüntü oluşturmasının ötesine atmanın zamanı geldi ve geçiyor da, dolayısı ile antropoloji kitapları, kendini olduğu kadar kendi dışında kalan insanlık hallerini de fark etmek, “daha fazla insan olma” yolunda ışık tutacak kaynak kitapları oluşturuyor.

Antropoloji Kitapları İçin Önerilen Yayınlar

Okumanın önemi, her konu, problem ve düşünce araştırmalarında bir kez daha karşımıza çıkmakta, okumanın standart kitap gruplarından çıkartılarak çok farklı alanlarda hazırlanmış kitaplara da yönelmenin önemi bir kez daha antropoloji kitapları ile oluşmakta.   İnsan ve toplum kitapları, içerisinde yer alan antropoloji kitapları, insanın gelişim sürecini merak eden herkes tarafından okunma tavsiye edilmekte. Ayrıca, insan ve toplum kitaplarına ait diğer alt dallara ulaşmak için kişisel gelişim, iletişim ve medya, kadın sorunu-Feminizm, kadın erkek ilişkileri, cinsellik, kültür tarihi, sosyal medya ve iletişim ve diğer insan ve toplum kitapları kategorinin linklerini de tıklayarak diğer kitaplara ulaşabilirsiniz.

İnsanlığın tarihi gelişim süreci, kültürel değişimleri ve cinsiyet ilişkileri gibi birçok konuda antropoloji kitabı yayınlanmış, biz okurların beğenisine sunulmuştur. Antropoloji kitapları için hazırlanmış kitap yayınlar için önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Dipnot Yayınları, Doğu Batı Yayınları, İmge Kitapevi Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınlar, Akıl Fikir Yayınları, Panama Yayıncılık, Der Yayınları, Ayrıntı Yayınları, Nüve Kültür Merkezi Yayınları, Varlık Yayınları, The Kitap Yayınları, Çizgi Kitapevi Yayınları, Nora Kitap ve Ütopya Yayınları  antropoloji kitapları için önerile bilinecek yayınevleri arasında söyleye biliriz. Bu önerilen yayınevlerine ait kitapları incelemek için başlıkları tıklayarak kitaplara ulaşabilirsiniz.

İnsan ve toplum kitap kategorisi içerisinde yer alan antropoloji kitapları kategorileri ile insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

123 Kayıt bulundu Toplam 7 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
123 Kayıt bulundu Toplam 7 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kapat