Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

 insan ve toplum kitapları içerisinde, en yeni, çok satan ve okunan kişisel gelişim kitapları.

En Yeni, Çok Okunan ve Satan Kişisel Gelişim Kitapları

İnsanın kendisinde var olan yetenek, bilgi düzeyi veya potansiyelinin farkına varmasını, eksik yönlerini bulma, bulunduğu birikim seviyesini bir üst sınıfa taşıma ihtiyacını, başkalarının rehberliğine gerek duymadan kendi kendine yetebilmek için kişisel gelişim kitapları okunması gerekmektedir. İyi bir kişisel gelişim kitabıyla insan, ruh sağlığını ve yaşam kalitesini artırmalı, ihtiyacı olan konularda bunu değiştirebilme gücü vermelidir. En iyi kişisel gelişim kitapları Türkçe ve yabancı dilde yazılmış, birçokları da dilimize çevrilmiş durumdadır. Sosyal kaygıları olan, özgüven problemi yaşayan veya sorunlarını başkalarına anlatamayan kişilerin en çok tercih ettiği kişisel gelişim kitapları, konulara göre farklılıklar göstermektedir. Çoğunlukla cinsellik, insan ilişkileri ya da özgüven problemleri üzerine alınmakta bu tür kitaplar. En iyi kişisel gelişim kitapları için öneri veya tavsiyeleri araştırmadan önce kitap okuma alışkanlığı kazanılması gerektiği unutulmamalıdır.

En çok okunan kişisel gelişim kitapları her ne kadar popüler olmasına göre seçilse de kişiler, bu tür yanlışlardan dönmeli, gereksiz, boş laf kalabalığı oluşturacak kitaplardan kaçınılmalıdır. Uzmanlar, özellikle her kişisel gelişim kitaplarının her bireye uyumlu olmayabileceği, bilimsel olarak kanıtlanmış olmasının gerektiğinden bahsetmektedirler. Dolayısı ile bu tür sosyoloji kitaplarını (özellikle cinsellik veya kadın erkek ilişkisi) okurken net bir sonuca ulaşmak için değil, kazanım, fikir veya bakış açısı oluşturma adına tercih edilmeli, gerektiğinde uzmanlarına başvurulmalıdır.

En Çok Okunan Kişisel Gelişim Kitapları

Sosyoloji kitapları, toplum bilimini incelemekte olup toplumun en küçük bireyi ise insandan oluşmakta, insanın gelişim sürecinde ise kişisel gelişim kitapları yol gösterici özelliği taşımaktadır. İnsan ve toplum kitapları ana kategorisini oluşturmakta olup, kişisel gelişim kitapları kategorisi ve diğerleri için iletişim ve medya, antropoloji, kadın sorunu-Feminizm, kadın erkek ilişkileri, cinsellik, kültür tarihi, sosyal medya ve iletişim ve diğer insan ve toplum kitapları olarak kendi içerisinde alt grupları oluşturmaktadır. Diğer alt kategoriler ve ana kategorilere ulaşmak için adları üzerinden oluşturulan linklere tıklayarak insan ve toplum kitapları grubuna ulaşa bilirsiniz.

Kişisel gelişim kitapları okumalarında mutlaka birey aktif rol almalı, kendini tatmin edip etmediğini fark etmeli, işe yaramayan sonuçları veya bilgileri filtreleyerek okumanın verimli hale getirilmesini sağlamalıdır. Kişisel gelişime önem vermeyen bir insan bu tür kaynaklara önyargılı olarak gereksiz, içi boş işler olarak değerlendire bilir, ancak bu tip insanlar genelde kitap okumada sıkıntı çeken bireylerdir. Dolayısıyla kitaplara çok bel bağlamak, beklenti içerisine girmek ile gereksiz, boş içerik olarak görmek olumsuz davranışı oluşturacaktır.

En yeni kişisel gelişim kitaplarını çok okuyan kişiler takip etmekte, okuyup yorumlarına bakarak bizlerin kitaplar hakkında fikir üretmemizi sağlamaktadırlar. Buradan yola çıkarak doğru kitap tercihinde buluna biliriz. Kişisel gelişim kitapları için söyleye bileceğimiz en temel söz olarak, bireyin kendini tanıması, yeteneğini keşfetmesi, hayatı boyunca karşılaşacağı olaylara doğru kararlar vereceği, olumsuz düşüncelerden kurtulma diye biliriz. Kişisel gelişim kitapları için konuşma sanatını öğrenme, başarı sağlamanın yollarını elde etme, yaşam içerisinde sorunlar ile mücadele etme, doğru, mutlu ve sağlıklı aile ilişkilerini oluşturma, nitelikli insan olma gibi daha birçok konuyu ele alan kitaplar olduğu söylene bilir.

Kişisel Gelişim Kitapları İle İlgili Yayınlar

Kişisel gelişim kitapları için çevremize, okunması gereken kitaplar arasında değerlendirmeleri söylenmeli, genel olarak kitap okumaları tavsiye edilmeli, okumanın sağlıklı insanı, dolayısı ile sağlıklı toplumu oluşturacağı unutulmamalıdır. Kişisel gelişim kitapları üzerine önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Kuraldışı Yayınları, Butik Yayınları, Arıtan Yayınları, Sistem Yayıncılık, Beka Yayınları, Siyer Yayınları, Cezve Kitap Yayınları, Elma Yayınları, Mediacat Yayınları, Atlas Akademi Yayınları, Timaş Yayınları, Hayat Yayınları, İndigo Yayınları, Destek Yayınları, Pınar Yayınları, Yediveren Yayınları, Koridor Yayıncılık, Metis Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Ray Yayıncılık, Akıl Fikir Yayınları, Cinius Yayınları, Pegasus Yayınları, Beyaz Yayınları ve Ganj Kitap Yayınları en çok satan kişisel gelişim kitapları için önerile bilinecek yayınevleri arasında söyleye biliriz.

En iyi kişisel gelişim kitapları kategorisi olarak insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

3248 Kayıt bulundu Toplam 163 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
3248 Kayıt bulundu Toplam 163 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat