Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

 Diğer insan ve toplum kitapları içerisinde, en yeni, çok satan ve okunan kişisel gelişim kitapları bu kategorimizde.

En Yeni, Çok Okunan ve Satan Kişisel Gelişim Kitapları

Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı ve kütüphane kullanımı oldukça zayıf olduğu aşikardır. Hatta üniversite düzeyinde de bu sıkıntılı durum geçerli olmakta. Buda toplumun kişisel gelişimi, bilgi düzeyi ve olaylara bakışı açısından olumsuzluklar doğurmakta, insan ve toplum kitaplarına olan ihtiyacı daha fazla artırmaktadır. Toplumun, bireylerden meydana geldiği malum, dolayısı ile kişisel gelişim kitapları insanda var olan potansiyel bilgi ve birikim düzeyinin en üst seviyelere çıkartılması konusunda önemli kaynaklardır. Her kişisel gelişim kitabı için aynı şeyleri söylemek zor, çünkü gereksiz gevezelik, boş laf kalabalığı oluşturan yayınlarında olduğunu bilmekteyiz. İnsanın kendini geliştirmesi, bilgi düzeyini artırması, konulara olan hakimiyeti, eğitimin ile olmakta ancak tek başına yeterli gelmemekte, kitap okuma alışkanlığını da mutlaka kazanmak zorunda. Kitap okuma alışkanlığı kazanamayan bir birey ise kendini geliştirecek kaynakları okumada zorlanacak, kişisel gelişim kitapları için okuma konusunda zorluklar çekecektir.

Sosyolojik kitaplar içerisinde yer alan insan ve toplum kitapları, kişisel gelişimi, kadın erkek ilişkilerini, cinsellik, kültür tarihi, sosyal medya ve iletişim gibi birçok konuyu irdelemekte, bireyin bilgi ve birikimini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmakta, varsa bu toplumsal konular ile alakalı sorunlara çözümler üretmeye çalışmaktadır. Bizlerde ihtiyaç duyabileceğiniz bu kitapları insan ve toplum kitapları ana kategorisinde topladık, incelemek için başlığı tıklaya bilirsiniz. Ayrıca, diğer insan ve toplum kitaplarını bu kategorimizde sizlere sunmakta, diğer alt kategoriler için iletişim ve medya, kişisel gelişim kitapları, antropoloji, kadın sorunu-Feminizm, kadın erkek ilişkileri, cinsellik, kültür tarihi ve sosyal medya ve iletişim başlıklara verilen linkleri tıklayarak kitaplara ulaşa bilirsiniz.

İnsan ve Toplum Kitaplarının Önemi

İnsan ve toplum kitapları, insana kattığı bilgi, birikim ve değerlerin yanında sorunlara çözüm bulmada, bireyin anlatamadığı, toplum içinde veya çevresinde dillendiremediği konular içinde çözüm yolları üretmektedir. Psikolojik veya tıbbi olarak müdahale gerektirecek konuların kitaplar üzerinden çözülmeye çalışması hata oluşturacaktır. Bu tarz konuların beklenmeden, uzman kişilere başvurularak giderilmesi gerekmekte. Kişisel gelişim kitapları içinde sorunlarımıza kesin çözüm yolları üretmesi beklenemez. Bu tarz kitaplardan bilgiler alınabilir, yöntemler öğrenilir, uzmanlık gerektirmeyecek sorunların çözümüne ulaşılır. Özellikle cinsellik veya psikolojik sorunlarda, uzmanlardan yardım alınması önemlidir.

Kitap kurdu insanların en çok okuduğu kitaplar arasında insan ve toplum kitaplığı içerisindeki kişisel gelişim kitapları gelmektedir. Kitap seçiminde, yorumlara veya özetlere bakarak kitap hakkında fikir sahibi olmamız hem zaman kaybına hem de olumsuz düşüncelere kapılmamızı sağlayacaktır. İş hayatında başarı elde etmek, var olan enerjimizi yüksek seviyede tutmak, sağlıklı aile ilişkileri kurmak gibi yaşamı güzelleştiren eylemler için kişisel gelişim kitapları okumanın gerektiğini tekrar hatırlata biliriz.

İnsan ve Toplum Kitapları İle İlgili Yayınlar

İnsan ve toplum kitaplarını için çevremize tavsiye etmeli, kişisel gelişim için okunması gereken kitaplar arasında değerlendirmelerini belirtmeliyiz. Kitap okumanın insana ilk olarak akıl sağlığı açısından değer kattığını da hatırlatmak gerekir. İnsan ve toplum kitaplarını kişisel gelişimi için önemini tekrar hatırlatır, bu kategori için bileceğimiz bazı yayınevleri;

Okyanus Yayınları, IQ Kültür Sanat Yayınları, Hyb Yayınları, Kuraldışı Yayınları, Butik Yayınları, Arıtan Yayınları, Sistem Yayıncılık, Beka Yayınları, Siyer Yayınları, Cezve Kitap Yayınları, Elma Yayınları, Mediacat Yayınları, Atlas Akademi Yayınları, Timaş Yayınları, Hayat Yayınları, İndigo Yayınları, Destek Yayınları, Pınar Yayınları, Yediveren Yayınları, Koridor Yayıncılık, Metis Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Ray Yayıncılık, Akıl Fikir Yayınları, Cinius Yayınları, Pegasus Yayınları, Beyaz Yayınları ve Ganj Kitap Yayınları diğer insan ve  toplum kitapları için önerile bilinecek yayınevleri arasındadır.

En iyi, yeni çıkan ve çok satan insan ve toplum kitapları kategorisi olarak insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

500 Kayıt bulundu Toplam 25 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
500 Kayıt bulundu Toplam 25 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat