Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çok satan ve okunan, en iyi ve yeni popüler kültür kitapları ve kültür kitapları.

Popüler Kültür Kitapları İle İlgili Öneriler

Popüler kültür kelimesi günlük hayatta en çok kullanılan kavramlar arasında yer almaktadır. En çok izlenen bir film, çok okunan bir kitap, viral(kontrol dışı) olarak gerçekleşen bir konu, olay, şahıs veya moda olarak adlandırılan kıyafetler, popüler kültür olarak kullanılsa da doğru olan aslında bunlar değildir. Popüler kültür kitapları, genel olarak eğlenceli içeriğe sahip, anlaşılması kolay sade bir dille yazılmış çok okunan kitapları temsil etmektedir. Dostoyevski, Tolstoy, Çehov gibi dünya üzerinde ün yapmış yazarların çok satan kitapları ise popüler kültür ile ilgili kitapları yansıtmaz. Bu eserler nitelikli olup, zamana göre değil her zaman okunan ve sevilen kitaplar arasında bulunmaktadır. Popüler kültür kitapları ise genelde güncel konuları işleyen veya gündemi oluşturan olayları anlatan, bilgi veren sade kitaplardır. Popüler kültürün temel özellikleri arasında ilgi ve değişkenlik yatmaktadır. Popüler kültür kitapları, gündelik konulara meraklı bireylerin takip ettiği kitap türleri olarak tanımlayabilir, kitapları bu tür kişilere önere biliriz. İnsan ve toplum kitaplarını oluşturan ana kategorinin dışında popüler kültür kitapları alt kategoriyi oluşturmakta, ayrıca iletişim ve medya, kişisel gelişim kitapları, antropoloji, diğer insan ve toplum kitapları, kadın sorunu ve feminizm, cinsellik, kültür tarihi ve sosyal medya ve iletişim alt kategori başlıklarına, verilen linkleri tıklayarak kitap seçeneklerimize de ulaşılabilirsiniz.

En Yeni, Çok Okunan ve Satan Popüler Kültür Kitapları

Popüler kültür kitaplarını örnek eserler üzerinden belirmeye çalışalım. Örneğin, üniversite sınavına hazırlanan öğrenci kitlesi azımsanmayacak kadar çoktur. Bu kitlenin sınava hazırlık sürecinde çektiği stresi eğlenceli olarak kaleme alan bir eser Erdal Demirkıran’ın “Yerim Seni Öss” adlı kitabı, popüler kitaplar kategorisine girecektir. Erdal Demirkıran’ın “Yerim Seni Öss” adlı kitabı popüler kültür kitapları için örnek oluşturmaktadır.

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde hayatımıza girmiş olması, kullanılan bilgisayardan cep telefonlarına, akıllı ev cihazlarından sosyal medya uygulamalarına kadar birçok gelişmeyi içine almaktadır. Peki bu süreçte yaşanan bilgi güvenliği, aile mahremiyeti, insanlardan kopuk yaşama kültürü(asosyalleşme) veya bağımlılık gibi olumsuzlukların teknolojiye yararlımı-zararlımı şeklinde bakmamız, konunun popüler kültür kitapları arasında hemen yerini alacağı aşikardır. Cezve yayınlarında çıkan Hasan Ersoy’un kaleminden “Buzdolabım İnternet Bağımlısı” kitabı, en çok okunan popüler kültür kitapları arasında yerini alacaktır.

Yine insan hayatının içinde var olan ve herkesin başından geçen veya yaşamında yer alan “aşk”, popüler konulardan birisi olarak değerlendirilir ve hiçbir zamanda güncelliğini kaybetmez. Destek yayınlarından Pakize Sude’nin kaleminden “Renkli Kalem” adlı eser, en çok satan popüler kültürü kitapları arasında yer alır. Bu kitapta, aşkın bir huzur olmadığı, kaosu oluşturduğu hakkında eğlenceli ve bir o kadar bilgi veren popüler kültür kitabını oluşturmaktadır.

Popüler Kültür Kitapları ile İlgili Yayınlar

Popüler kültür kitapları, her alanda güncel kalma, yaşadığımız hayatı anlama adına bu alanda yapılan çalışmalar ve araştırmalar, toplum tarafında ilgi görmekte, çok okunan kitaplar arasında yerini korumaktadır. Gündemi takip etmek, entelektüel insan olarak her konuda fikir sahibi olmak için popüler kültür kitaplarının okunması gayet yerinde olacaktır. İnsan ve toplum kategorisinin alt grubunu oluşturan popüler kültür kitapları için hazırlanan eserlere bazı yayın evlerini şu şekilde önere biliriz;

Libra Yayınları, Kırmızı Kedi Yayınları, Boyut Yayın Grubu, Varlık Yayınları, Motto Yayınları, Aura Yayınları, Hayat Yayınları, Doğan Yayınları, Totem Yayınları, Ka Yayınları, Tire Kitap Yayınları, Profil Yayınları, Arion Yayınları, IQ Kültür Sanat Yayınları, İndigo Yayınları, Destek Yayınları, Pınar Yayınları, Beyaz Yayınları ve Guraba Yayınları popüler kültür kitapları için önerile bilinecek yayınevlerindendir.

En iyi, yeni çıkan ve çok satan popüler kültür kitapları kategorisi olarak insana dair her ne kitap varsa, Enes Kitap Sarayı’nda.

69 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
69 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
Kapat