Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Felsefe kitapları içinde, en iyi ve çok satan genel felsefe ile ilgili hazırlanmış kitaplarıdır. Filozof, roman veya felsefi okuma kitapları burada.

Genel Felsefe Üzerine İlgili Kitaplar

İnsan, hayatını anlamlandırmak, ufkunu genişletmek, olaylara farklı açılardan bakmak istiyorsa, bilgili ve entelektüel bir yaşam arzuluyorsa, bunun tek yolu da okumaktan geçmekte. Okumak seçilen kitap, bazen edebi eserler olabileceği gibi bazen bir şiir kitabı, bazen bir roman, bazen de felsefe kitapları da olabilmekte. Felsefe ile ilgili kitaplar  için anlaşılması zor, konulara bakışı açısından ön yargılı veya gereksiz bilgi gibi karşı bir tutum sergilenmekte. Aslında bireyin konulara karşı farklı soru sormasına, erdemli kişilik oluşmasına ve huzurlu yaşam ortamlarının sağlanmasına katkı sağlayacaktır genel felsefe kitapları. Bu kategorimizde, genel felsefesi kitaplarını bulanmakta, diğer felsefi kitaplar için de oluşturulan kategorileri de inceleye bilirsiniz. Felsefe kitapları, din felsefesi kitapları, felsefi akımlar, felsefe tarihi, düşünce, etik, araştırma-inceleme-referans, siyaset felsefesi, filozoflar biyografiler,  estetik ve felsefe bilimi kategorileri felsefe kitapları olarak gruplarımızdır.

İnsan oğlu ölçüp tartma, mukayese ve muhakeme yapma yeteneği ile  akleden bir varlık olarak yaratılmış, dolayısı ile de her şeyi merak edendir. Somut kavramlar kadar soyut kavramları da bilmek ister, araştırır ve düşünür, bunlar için kitaplar okunur. Genel felsefe kitapları, insanda merak uyandıracak, düşünmeyi sağlayacak kitap grupları arasında değerlendirilmelidir.

Felsefe, insan hayatındaki tüm alanı kapsamakta, genel felsefe kitapları, dinden siyasete, sanattan bilime kadar tüm oluşumların etkisine sahiptir.

Genel Felsefe Kitapları

Kategorimizden seçtiğimiz bazı genel felsefe kitaplarını şu şekilde listeleye biliriz.

>       Noam Chomsky - Bilgi Ve Özgürlük Sorunları

>       Afşar Timuçin - Gençler İçin Felsefe Tarihi

>       Ömer Naci Soykan - Türkiye'Den Felsefe Manzaraları 4

>       Henri Bergson - Ahlakın Ve Dinin İki Kaynağı

>       Carlos Levy - Kuskuculuk

>       Arthur Schopenhauer - Ideal ve Gerçek

>       İsmail Fenni Ertuğrul - Lugatçe-i Felsefe

>       Soren Kierkegaard - Hakikat Şaraptadır

>       Jonathan Lear - Aristo Tales Anlama Arzusu

>       Virginia Woolf - Yaşam Bir Düştür, Uyanmak Bizi Öldürür

>       Epikür - Hoş Geldin Yabancı, Burada En Büyük Amacımız Mutluluktur

>       Bertrand Russell - Felsefe Yapma Sanatı

>       Diogenes Laertios - Ünlü Filozofların Yaşamları ve Öğretileri

>       Stephen Law - Büyük Filozoflar

>       Luc Ferry - Gençler İçin Batı Felsefesi

>       Kolektif - Nelson Mandela - Maviçatı Yayınları

>       Georges Politzer - Felsefenin Temel İlkeleri

>       Georges Politzer - Felsefenin Başlangıç İlkeleri

>       İbn Sina - Oluş Ve Bozuluş / İbn Sina Felsefe Serisi - 9

 

Felsefesinin amacı, insanın kendi hayatında, inançları, yaşamları, düşünceleri ve varlıklar hakkında bilinçli insan olmayı hedefleyen bireyleri dikkate aldığını kabul ettiğimizde, genel felsefe kitapları da bu amaç doğrultusunda ön yargısız okunması gereken kitaplar arasında bulunmalıdır.

Felsefe Kitapları Arasında Genel Felsefe Yeri ve Önemi

Felsefe, insan için var olan tüm varlıkların anlamını, neden sonuç ilişkilerini, bilimsellik yönünü irdeleyen, düşünmemizi sağlayan ilkeler olarak belirlemekte, felsefe kitapları da bu amaçlar çerçevesinde okunmaktadır. Felsefe kitapları anlaşılması adına okurken sabırlı olmayı gerektirmekte, not tutmanın kavrama açısında kolaylık sağlamakta olduğu belirtilmiştir. Notlar, fikir üretme adına bizlere değer katacaktır. Anlaşılmaları zor kitaplar olması sebebiyle İlk zamanlar tekrar tekrar okumalarının çok olacağını belirtmek gerekir. Sonraki zamanlarda ise elde edilen bilgiler, insanda öğrenmen hazzı verecek, çok okunan kitaplar arasına genel felsefe kitapları  da girecektir. Genel felsefe kitapları için önere bileceğimiz bazı yayınevlerini şu şekilde belirte biliriz;

Yapı Kredi Yayınları, Bulut Yayınları, Destek Yayınları, Klasik Yayınları, Yason Yayıncılık, Cinius Yayınları, Rağbet Yayınları, Sentez Yayınları, Doğu Batı Yayınları, Say Yayınları, Kabalcı Yayınları, Alfa Yayınları, Metis Yayınları, Pinhan Yayıncılık, Çizgi Kitapevi Yayınları, Ayrıntı Yayınları, ve Otorite Yayınları  genel felsefe kitapları için önereceğimiz yayınlardan bazıları.

Genel Felsefe Kitapları kategorisinde de ihtiyacınız olan kitaba dair her ne varsa, Enes Kitap Sarayı’nda…

390 Kayıt bulundu Toplam 20 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
390 Kayıt bulundu Toplam 20 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat