Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

6. Sınıf Kaynak Kitapları

6 sınıf, artık öğrencilerin daha çok kaynak kitaplara ihtiyaç duyduğu, konuların biraz daha soyutlaştırıldığı bir eğitim dönemidir. Ortaokulda artık somut kavramlar azalmakta, soyut kavramlar ise daha çok kullanılmaya başlanmaktadır. 6 sınıf yeni nesil sorular, bilginin doğrudan istendiği soru türü olarak değil, parçalı bilgilerin yorumlandığı soru türleri olduğu düşünüldüğünde, 6.sınıf konu anlatımlı tüm ders kaynakları daha çok tercih edilmelidir. İstenilen, öğrencinin okuduğunu anlaması üzerine düşünülmüş olması, 6 sınıf kaynak kitap önerileri en çok ve tavsiyelerden tercih edilmelidir.  Derslerin, branşlar bazında işlenmesi, çocuğun öğretmen tarafından kontrol edilmediği, tam aksine öğrencinin kendi kontrolünü yaptığı dönemdir. Bu doğrultuda, öğrenci, okuduğunu anlama ve kavrama, sınavda başarı ve bilgi seviyesini artırmak içinde çok kitap okuması gerekir. Okunacak kitap seçiminde, 6. Sınıflar için en çok okunan kitaplar seçilmelidir.

Yayın evleri, kaynak kitap oluştururken, kolay seviye, orta seviye ve zor seviye olarak 6. sınıf soru bankası testlerini oluşturmalı. Ebeveynler veya öğrenciler, yardımcı kaynak kitaplarını, gruplanmış seviyelere göre tercih etmelidir.

Yeni nesil sorular, görsellik açısından ön planda olmalı, güncel konularla ilgili sorulardan oluşmalıdır. Bu şekildeki soru türleri, öğrencinin dikkatini toplamasını, soyut kavramları anlamada güç kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca, öğrencinin başarısını artırmada önem arz etmektedir.

Örnek sorulara göre 6. Sınıf kaynak kitapları hazırlanıp hazırlanmadığı kontrol edilmeli, tüm dersler için hazırlanmış testler, örnek soru benzerliği oluşturmalıdır. Kaynak kitap tavsiyeleri, en iyi tercih kaynaklardan seçilmelidir.  

En iyi  ve çok satan 6 sınıf yardımcı kitaplar, baskı kalitesi açısından kaliteli olmalıdır. Bu kritere önem veren yayın evleri tercih edilmelidir.

En Çok Okunan 6. Sınıf Kitapları

Eğitim sadece kitap okumayla elbette olmaz, ancak, çok kitap okumadan da başarılı bir eğitim olmayacaktır. Bireysel eğitim, kişisel ve toplumsal gelişim açısından da kitap okumanın önemli büyüktür. Nesillerin sağlıklı bireyler olması, daha güçlü yarınlar için gereklidir. Büyük ve güçlü toplumlar oluşturmak, çocuklara ve gençlere kitap okutmakla başlayacaktır. Okuma kitapları, 6. Sınıf en çok okunan kitaplar, arasından, kaliteli yayınevleri, yazarlardan seçilmeli. Okuma alışkanlığı, 6.sınıf öğrencileri için elzem olsa da, tüm öğrencilere de bunu sağlattırmamız gerekir. Kitap türünde, sürükleyici ve konular arasında bağlantı sağlamalı, bilgi vermeli, düşünmeye ve yorum yapmada özendirici olmalıdır. Hep aynı tür kitaplar yerine, tarihsel  bilgi veren, edebi eser niteliğinde, dünya klasikleri, macera, güncel konuları içeren kitaplar okunmalı.

Öğretmenler, kitap seçiminde destek olmalı, doğru online kitap sitelerinden de öneri ve tavsiyeler almalıyız. Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermekte, geçmiş tecrübe ve deneyimleri ile başarıya katkı sağlamaktadır.

6. Sınıf Tüm Dersler Kitapları

6 sınıfta kullanılan kitaplar, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve İngilizce derslerden oluşmakta, kazanım odaklı soru bankası, tüm dersler soru bankası, Türkçe hikayeler, hayat hikayeleri, deneme setleri, okuma – anlama ve problem çözme setleri ve daha birçok 6.sınıf  kaynak kitap önerileri bu alanımızda bula bilirsiniz. Altıncı sınıftan yedinci sınıfa geçerken  kullana bileceğiniz tatil kitapları ve gelecek yıl 7. sınıf kaynak kitapları için tıklayınız.

1071 Kayıt bulundu Toplam 54 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
1071 Kayıt bulundu Toplam 54 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat