Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Ekpss kitapları, engelli adayların katıldığı, sınava hazırlık kitapları. Ekpss konu anlatımı, soru bankası, deneme setleri ve yaprak test kitapları ile hazırlanılır.

Ekpss Hazırlık Kitapları ve Sınavı

EKPSS kitapları, ortaöğretim, ön lisans ve lisans eğitimi düzeyinde engelli bireylerin, Devlet memurluğu veya kamu kurum ve kuruluşlarında işçi olarak atanmak isteyen adayların girdikleri sınava hazırlık kitaplarıdır.  Alınan puana göre adayların atama veya yerleştirme işlemleri, ortaöğretim mezunları EKPSSP1, ön lisans mezunları EKPSSP2 ve lisans mezunları için ise EKPSSP3 puanları kullanılacaktır. Ekpss sınavı 2 yılda bir yapılmakta ve alınan puan ise 4 yıl geçerliliğini korumaktadır. EKPSS adayları, kpss genel kültür ve genel yetenek kitap ları yerine, bu sınava özel olarak hazırlanmış kitapları tercih edeceklerdir. Tabi ekpss kitapları, adayın eğitim düzeyine göre ayrıca alınır.

EKPSS sınavı, Genel Kültür ve Genel Yetenek testi olmak üzere iki bölümden oluşmakta. Ekpss konu anlatımı veya soru bankası kitapları da buna göre tercih edilerek ayrı ayrı alınabilir. Ekpss genel yetenek testi, 15 soru matematik ve 15 soru Türkçe olmak üzere 30 tane sorudan oluşmakta. Ekpss soru bankası kitapları genel yetenek testi için çok kullanılan kitaplar arasında yer almakta.

 EKPSS Konu Anlatımı, Soru Bankası, Deneme ve Yaprak Testler

Ekpss kitapları içerisinde, genel yetenek matematik ders konularından, ondalık sayılar, sayı problemleri, rasyonel sayılar, üslü ve köklü ifadeler, fonksiyonlar, reel sayılar, mutlak değer ifadeleri işlenmekte. Geometri konularından ise alanlar, açılar ve hacim hesaplama konuları işlenmekte. Bu konuların en iyi şekilde kavranması ve pekiştirilmesi için kesinlikle ekpss konu anlatımı kitap setlerinin kullanılması gerekir. Konuların tamamlanmasından sonra ise ekpss soru bankası kitapları çözülecektir. Soru bankası kullanmanın ön şartı konuların bitirilmiş olmasıdır.

Genel yetenek Türkçe testi için EKPSS kitapları, cümlede anlam, anlatım bozukluğu, gramer (dil bilgisi)( isim - sıfat tamlamaları, zamirler, zarflar, edatlar, fiiller, bağlaçlar), paragraf yapısı, okuduğunu anlama, anlatım biçimleri ve düşünmeyi geliştirme konularını içermektedir. Türkçe testinden başarı sağlamanın en etkili kaynağı ekpss soru bankası kitapları ve yaprak testleridir. Konu anlatım kitapları Türkçe konuları için yararlı olsa da, matematik konuları kadar ihtiyaç değildir. Tüm sınavlarda olduğu gibi her zaman çok soru çözmek, bir adım önde olduğunuzun göstergesi olacaktır. Ekpss yaprak testler daha çok konuların sonunda, konu pekiştirmelerinde kullanılır. Soru bankası kitapları ise dersin tamamını kapsayan sorulardan oluşmalıdır.

Genel kültür testi için EKPSS kitapları tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel konular olmak üzere 4 farklı gruptan oluşmakta. Tarih konularından 10 soru, vatandaşlık konularında 9, coğrafya konularında 5 soru ve güncel konulardan 6 soru olmak üzere toplam 30 soruluk bir testtir. Genel kültür testinde başarı elde etmek için ekpss konu anlatımı kitaplarıyla konular öğrenilir. Yaprak testler ile konular pekişir. Bu test içinde tabi ki en önemli kaynak yine ekpss soru bankası kitaplarıdır.

Sınav süreleri, adayların engel durumlarına göre farklılık göstermektedir. Adaylara ayrıca ek sürelerde verilmekte. Sürenin ise en verimli kullanılması için bol bol soru çözmek, dolayısı ile de ekpss soru bankası setleri kullanmak gerekmektedir.

 Engelli kpss kitaplarını dört grupta belirleye biliriz. Konu anlatımı kitapları, soru bankası setleri, yaprak testler ve ekpss deneme setleridir.  Konular tamamlanmadan soru bankaları kullanılmamalı, soru bankası kitapları tamamlanmadan da ekpss deneme setleri çözülmemeli. Deneme setleri bir sınava hazırlığın en değerli kaynağıdır. Adayın hazır bulunurluğu, süreçte aldığı yol, bulunduğu seviye gibi ölçümler ekpss deneme setleri ile yapılmaktadır.

 

En İyi Ekpss Kitapları

Kpss kitapları, arasından yer alan ekpss kitapları da diğer kaynak kitaplarda olduğu gibi konu anlatımı, soru bankası, deneme setleri ve yaprak testler olarak gruplanmıştır. En iyi ekpss kitap yayınları için, grup bazlı değerlendirilmeli. Ekpss yayınları için;

Yargı Yayınları, Benim Hocam Yayınları, Adalet Yayınları, Nobel Sınav Yayınları, Yediiklim Yayınları ve Uzman Kariyer Yayınları ekpss kitapları için önerilir.

Hazırlık Kitapları İçerisinde yer alan ekpss kitapları bu mağazada, Enes Kitap Sarayı.

Kapat