Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Şiir Kitapları satın al

En Çok Satan ve Yeni Çıkan Şiir Kitapları

Şiir, insanın iç âlemi ile dış âlemini ahenkli ve ritimli seslerle bir araya getirmesidir. Şiir evrene, insana, nesneye duygulu bakmaktır çünkü şiir duygunun dilidir. Şiir okurken kelimelerin gücü ve seslerin ahengi kalbimizi ısıtır. Şiir vasıtasıyla ulaşılan duygusal yoğunluk, ruhumuzu ve duygularımızı tatmin eder ve o anda kendimizi huzurlu hissederiz. Birkaç satıra sayfalar dolusu anlamlar sığdıran şiir sözlerini okumak insanda bağımlılık yapar. Şiir okumayı seven ve şiirdeki anlamları çözebilen insanlar için şiir okumak bir tutkudur.  

Şiir alanında okunması gereken ve en çok okunan yurt sevgisi, hasret ve ölüm acısı, doğa güzellikleri, aşk şiirleri gibi birçok şiir türlerinin içinde yer aldığı en güzel şiir kitaplarını siz değerli okurlarımız için Edebiyat kategorimizde bir araya getirdik. Şiir yazarlarının güçlü kalemlerinden çıkan en çok okunan ünlü şiirleri, en iyi ve en çok satan şiir antolojisi kitaplarını burada bulabilirsiniz. 

En Yeni ve En İyi Şiir Kitapları

Bir olayın veya durumun insanın iç dünyasında oluşturduğu ve uyandırdığı etkinin, kısa ve öz kelimelerle bir ahenk içerisinde ortaya konmasına şiir denir. Şiirde yoğun olarak işlenen duygu ve hayaller şiirin temasını oluşturur. Şiirde tema mutluluk, üzüntü, korku, şaşkınlık, öfke, hasret, utanç ve aşk gibi bireysel duyguları içerir. Kimi zaman da işsizlik, yoksulluk, salgın hastalıklar, trafik, göç, çarpık kentleşme, israf, çevre kirliliği, şiddet vb. toplumsal konular üzerine yazılır.

Hepimiz hayatımızın bir döneminde özellikle de okul hayatımızda şiir okumuş veya yazmayı denemişizdir. Ya da seçilmiş güzel şiirleri not aldığımız şiir defterimiz olmuştur. Şiir nedir diye sorulduğunda hep duygularımıza hitap eden tanımını yapmaya çalışırız.  Özellikle eğitim yıllarımızda hayatımızda yer alan şiir okumanın bize kattıklarının çoğu zaman farkında bile değilizdir.  Oysa düzenli olarak şiir okuyan ve ezberleyen insanlar beyin jimnastiği yaptığı için anlama ve kavrama becerisini geliştirir. Düzenli şiir okuyan insanlar kelimeleri en doğru şekilde kullanmayı öğrenir ve bundan dolayı anlatma kabiliyetleri gelişir. Az söz ile çok şey anlatabilmeyi başarır. Öğrenilmesi zor kelimelerin ve bilgilerin şiirleştirilerek okunması öğrenmeyi kolaylaştırır.

İnsan ve ruh sağlığına iyi gelen şiir kitapları ile ilgileniyorsanız doğru yerdesiniz. Şiir dünyasına ait epik şiir, lirik şiir, didaktik şiir, pastoral şiir, dramatik şiir örneklerinin en güzellerini bulabileceğiniz okumaktan keyif alacağınız şiir kitaplarına kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza sahip olmak için en popüler ve yeni çıkan şiir kitaplarından oluşturduğumuz kategorimizi incelemenizi öneriyoruz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi Kitapları

En güzel şiirleri içinde bulabileceğiniz, en ünlü Şiir kitaplarına hızlı kargo avantajı ile sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. En çok satan ve yeni çıkan Edebiyat kitaplarını kampanyalı ve indirimli fiyatlarla Edebiyat kitapları kategorimizde bulabilirsiniz. En çok okunan söyleşi kitaplarından Türk Edebiyatı kitaplarına, Anı, Mektup, Günlük kitaplarından Antoloji kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

5984 Kayıt bulundu Toplam 300 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
5984 Kayıt bulundu Toplam 300 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat