Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Seyahatname Kitapları satın al

En Çok Satan ve En Çok Okunan Evliya Çelebi Seyahatnamesi

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan Seyahatname kitaplarına bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi türünün en güzel gezi yazısı örneklerindendir. 17. Yüzyılın önde gelen gezginlerinden olan Evliya Çelebi, Osmanlı İmparatorluğunun hudutları dâhilinde bulunan yerleri ve çevre bölgeleri gezmiş ve deneyimlerini Seyahatname eserinde toplamıştır. Elli yılı aşkın bir seyahat hayatı olan Evliya Çelebi, gezi notlarını 10 ciltte bir araya getirmiştir. Seyahatlerinde biriktirdiği deneyimlerini ve gözlemlerini, sade bir dille, olduğu gibi aktaran Evliya Çelebi, Seyahatname ’si ile Osmanlı Devleti’nin 17. Yüzyıldaki panoramasını okurlarına sunmuştur. Seyahatname Evliya Çelebi kitabı Osmanlı Devleti’nin tanınmasına ve yaşadığı dönemin aydınlatılmasına yardımcı olmuştur. Osmanlı Devleti ve komşu ülkeleri hakkında oldukça önemli bilgiler içeren bu eser, tarihe ışık tutan hatırı sayılır kaynak kitaplar arasında yerini almıştır. O dönemde Osmanlı İmparatorluğunun içinde bulunduğu sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi atmosfer hakkında araştırmacılara fikir vermiş ve olayların yorumlanmasına rehberlik etmiştir. Eğer siz de Osmanlı tarihini yansıtan eserleri okumayı seviyor ve özellikle Seyahatname kitaplarına ilgi duyuyorsanız doğru yerdesiniz.  Evliya çelebi ve seyahatname hakkında bilgi sahibi olmak ve diğer seyyahların seyahatnameleri hakkında da fikir sahibi olmak istiyorsanız sizler için en çok okunan, en çok satan ve yeni çıkan gezi notlarından seçerek listelediğimiz Seyahatname kategorimizi incelemenizi öneriyoruz.

En Yeni ve En İyi Seyahatname Kitapları

’Seyahatname nedir?’’ sorusuna, bir seyyahın yurt içinde ve yurt dışında gezdiği gördüğü yerleri anlattığı gezi yazısıdır, diyebiliriz. Seyyah gezdiği yerlerin sosyal, kültürel ve iktisadi durumları hakkında değerlendirmelerde bulunur. Kısacası bir gezi yazarı gezip gördüğü yer hakkında edindiği her türlü deneyimi ve bilgiyi gezi notlarına aktararak o bölgeyi tanıtmaya çalışır. Birçok insan bulunduğu yerin dışına çıkmak, başka ülkeler ve başka insanlar tanımak ister. Kimi zaman maddi imkânsızlık kimi zaman da vakit sıkıntısından kaynaklı insan bu isteğini gerçekleştirme fırsatı bulamaz. Seyahat deneyimlerini paylaşan gezginlerin seyahatnameleri, başka yerler görmek ve başka insanlar tanımak isteyen kitapseverlere bu isteğini gerçekleştirme fırsatı sunar. Hem de çok para ve zaman harcamadan.

Siz de para ve zaman harcamadan birçok yer keşfetmek ve o bölgenin coğrafi konumu, tarihsel özellikleri, sosyal konumu, o bölgede yaşayan insanların gelenekleri ve görenekleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizi yeni yerlerle ve yeni insanlarla tanıştıracak Seyahatname kitapları ile buluşturmak istiyoruz. Seyahatname kategorisinde, gezi yazısı örnekleri hakkında size fikir verecek en yeni, en iyi ve en güncel Seyahatname kitaplarını bulabilir, kampanyalı ve indirimli fiyatlarla bu eserleri ucuza satın alabilirsiniz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi İle İlgili Kitaplar

En çok satan ve yeni çıkan en güzel Seyahatname kitaplarına ve diğer popüler Edebiyat kitaplarına hızlı kargo avantajı ile hemen sahip olmak istiyorsanız Edebiyat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En çok okunan Şiir kitaplarından Türk Edebiyatı kitaplarına, Aksiyon-Macera kitaplarından Anlatı kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

32 Kayıt bulundu Toplam 2 Sayfa << < 1 2 > >>
32 Kayıt bulundu Toplam 2 Sayfa << < 1 2 > >>
Kapat