Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Efsane Destan Kitapları satın al

En Çok Satan ve Yeni Çıkan Destan Kitapları

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan Efsane-Destan kitaplarına bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Destanlar, bir milletin ve toplumun geçmişinde yaşadıkları savaş, göç, kıtlık, istila gibi mühim olayların anlatıldığı uzun manzum eserlerdir. Bir milletin tarihindeki elemlerini, kederlerini, sevinç ve coşkularını kısaca bütün duygu ve düşünce yapısını oluşturan özellikleri destanlarda görmek mümkündür. Destanlar, nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaştırılmış ve geleceğe aktarılmasında da önem taşıyan milli yapıt türleridir. Destanlar milletlerin geçmişi ile geleceği arasındaki bağı güçlendirir. Kahramanlar olağanüstü özelliklere sahiptir.

Oluşumları bakımından doğal destan ve yapma destan olmak üzere ikiye ayrılır. Doğal destanlar, sözlü gelenekte oluşan söyleyeni belli olmayan anonim eserlerdir. Yapma destanlar ise şairlerin kendi duygularını katarak, kendi milletine ait tarihsel bir olayı destan kurallarını dikkate alarak yazdığı eserlerdir. 

Türk edebiyatında Alp Er Tunga, Şu, Oğuz Kağan, Atilla, Ergenekon, Bozkurt, Göç ve Türeyiş destanları, Yunanlıların İlyada ve Odysseia, İranlıların Şehnâme, Finlerin Kalevala, Fransızların Chanson de Roland, Sümerlerin Gılgamış, Almanların Nibelungenlied, İngilizlerin Beowulf, İspanyolların Le Cid, Rusların İgor, Hintlerin Ramayana ve Mahabharata, Japonların Şinto destanları doğal destanlara örnek verilebilir.

Yapma Destanlara ise Türk Edebiyatında, Mehmet Âkif Ersoy (Çanakkale Şehitlerine), Cahit Külebi (Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda), Nâzım Hikmet (Kuvâyı Milliye), Ceyhun Atıf Kansu (Sakarya Meydan Savaşı), Gülten Akın ( Maraş’ın ve Ökkeş’in Destanı), Dünya Edebiyatında, Vergilus (Aeneis), Voltaire (Henriade), Camoens (Os Lusladas), J. Milton (Kaybolmuş Cennet), T. Tasso (Kurtarılmış Kudüs), Ariosto (Çılgın Orlando), Dante (İlahi Komedya) örnek olarak verilebilir.

Okuduğunuzda o milletin geçmişine dair izler bulacağınız, kahramanların olaylar karşısında gösterdiği olağanüstü başarılarına hayran kalacağınız, zaman ve mekan kavramı olmasa da yaşadığımız dünyaya ait olan bu eserler tüm okurların ilgisini çekecektir. En popüler, en çok okunan, en iyi Türk ve Dünya destanlarına ve diğer Edebiyat kitaplarına kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza sahip olmak için doğru yerdesiniz. Destanlara dair merak ettiğiniz her şeyi ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

En Yeni ve En İyi Efsane Kitapları

Efsane, toplum tarafından gerçek olduğuna inanılan, olağanüstü olayların anlatıldığı öykülerdir. Çok eski zamanlardan beri anlatılagelen fakat kimin tarafından söylendiği bilinmeyen hikâyelerdir. Efsaneler kimi zaman insanların hayal gücüne dayalı gerçek olmayan bir olayı gerçekmiş gibi abartılı bir şekilde anlatılması ile oluşur. Kimi zaman da tarihte kahramanlık özelliği gösteren kişilere ve olaylara insanların inanmak istediği şekilde olağanüstü özellikler ekleyerek anlatmasıyla oluşur.

Olağanüstü olayların yaşandığı hikâyelere ilgi duyuyorsanız Destan-Efsane kitaplarını mutlaka okumalısınız. Destan ve Efsane kategorisinde en çok satan, yeni çıkan ve en iyi Edebiyat kitaplarından oluşturduğumuz listemizi incelemenizi öneriyoruz. Ünlü yazarların en popüler, en yeni ve en çok satan kitaplarına ve daha fazlasına hızlıca ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi Kitapları

En çok satan ve yeni çıkan Efsane-Destan kitaplarından oluşturduğumuz listemize, hızlı kargo avantajı ile kampanyalı ve indirimli fiyatlarla Edebiyat kategorisinden ulaşabilirsiniz. En çok okunan Eleştiri-İnceleme-Kuram kitaplarından Öykü kitaplarına, Roman kitaplarından Senaryo kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni, en popüler kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

211 Kayıt bulundu Toplam 11 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
211 Kayıt bulundu Toplam 11 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat