Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Deneme Kitapları satın al

En Çok Satan ve Yeni Çıkan Deneme Kitapları

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan Deneme kitaplarına bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Deneme yazısı, yazarın herhangi bir konudaki duygu ve düşüncesini kesin hükümlere varmadan, sade ve özgün bir dil kullanarak okurla paylaşmak amacıyla yazdığı eseridir. Denemeler üslup olarak pek çok edebi türe benzeyebilir. Denemeler, samimi bir üslup kullanılarak anlatıldığı için sohbete, bir konuda düşüncelerin ve duyguların açıklanması yönüyle fıkra ve eleştiriye benzeyebilir. Fakat diğer edebi türlerle benzerlik gösterse de kendine has deneme özellikleri vardır. O halde deneme yazısı nedir? Deneme yazarlarının okura karşı düşüncesini ispat etme, etkileme veya yönlendirme gibi bir gayesi yoktur. Kullanılan dil sade, özgün ve etkilidir. Yazarın kendi kendine konuşuyormuşçasına içten ve samimi bir anlatımı vardır. Konu sınırlaması yoktur. Yazar özgürce seçtiği herhangi bir konuda yazısını kaleme alır. Eğer siz de içerik bakımından duygusal ve düşünsel yoğunluğa sahip olan deneme yazılarını okumaya ilgi duyuyorsanız en iyi deneme türü kitaplarına ulaşmak için doğru yerdesiniz. Deneme kitapları sayesinde yaşama dair merak ettiğiniz her alanda, yazarın kendi duygu ve düşünce dünyasından faydalanarak yaptığı paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Deneme yazarlarının içten anlatımıyla okuruyla kurduğu samimiyet sayesinde arkadaşınızla sohbet edermişçesine güzel vakit geçirebilirsiniz. Deneme alanında en popüler, yeni çıkan, en çok satan ve en çok okunan kitapları kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza satın almak için deneme türü kitaplarımızı inceleyebilirsiniz.

En Yeni ve En İyi Deneme Kitapları

Deneme eski bir edebi yazı türüdür. 16. Yüzyıl Avrupa edebiyatında Fransız yazar Michel de Montaigne tarafından ilk deneme türü Essais (Denemeler) adını verdiği eseri ile ortaya çıkmıştır. Deneme türü Türk edebiyatına, batı edebiyatının etkisiyle Tanzimat’tan sonra girmiştir. Fakat asıl gelişimini Cumhuriyet Döneminde gerçekleştirmiştir. Türk deneme yazarlarımızdan Nurullah Ataç, Suud Kemal Yetkin, Ahmet Haşim, Mahmut Sadık, Refik Halit Karay, Falih Rıfkı Atay, Ahmet Hamdi Tanpınar, Melih Cevdet Anday gibi birçok değerli yazarımız Türk edebiyatında deneme türünde eserler vermiştir.

Deneme kitapları; yazarların sade, içten ve özgün bir anlatımla kaleme aldığı deneme yazısı örneklerinin bir araya getirilerek derlenmesinden oluşmaktadır. Deneme yazısı konuları, edebiyat, siyaset, din, gündelik yaşam, spor ve sanat gibi her alandan seçilebilir. Deneme kitapları edebiyat kitapları içerisinde en çok sevilen ve dolayısıyla en çok okunan türüdür. Kuralların ve sınırların her alanda yoğun olarak hissedildiği şu günümüz dünyasından bazen sıyrılıp sadeleşmeyi, düşüncelerimizde ve duygularımızda içten ve samimi olmayı isteriz. Rahatlamak adına işte tam da bu anlarda düşüncelerinde ispat kaygısı taşımayan, tüm samimiyeti ve içtenliğiyle bizimle kendi duygu ve düşüncelerini paylaşan deneme yazarlarının sesine ortak olabiliriz. Onlarla sadeleşebilir ve onlarla samimiyeti tekrar hissedebiliriz. Deneme türünde Dünya ve Türk edebiyatında eser vermiş ünlü yazarların en yeni ve en iyi deneme kitaplarına Edebiyat kategorimizden ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi Kitapları

Deneme kitaplarını okumak isteyenler için hızlı kargo avantajı ile en çok satan ve yeni çıkan Edebiyat kitaplarını kampanyalı ve indirimli fiyatlarla Edebiyat kategorisinde bulabilirsiniz. En çok okunan Derleme kitaplarından Efsane-Destan kitaplarına, Eleştiri-İnceleme-Kuram kitaplarından Öykü kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap satın alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

3566 Kayıt bulundu Toplam 179 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
3566 Kayıt bulundu Toplam 179 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat