Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Araştırma İnceleme Referans Kitapları satın al

En Çok Satan ve Yeni Çıkan Araştırma-İnceleme-Referans Kitapları

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan alt kitaplara bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Duygu, düşünce, olay ve imgelerin, insanlarda estetik duygular uyandıracak şekilde anlatan yazınların tümü Edebiyat kategorisinde yer alan Araştırma-İnceleme-Referans kitaplarının konusunu oluşturur.  Sanat değeri taşıyan bu yapıların tümü, araştırma, inceleme ve referans kitaplarında tüm yönü ile ele alınır. Çağının önde gelen edebiyatçıları tarafından kaleme alınan araştırma-İnceleme-referans kitapları akademisyenlere ve edebiyata ilgi duyan okurlara rehberlik edecek kaynak kitaplardır.

Edebiyat hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz, genel kültürünüzü artırabileceğiniz ve Edebiyat alanında size rehberlik edecek son çıkan araştırma-inceleme-referans kitaplarını bu kategoride bulabilirsiniz. Edebiyat alanında okunacak Araştırma-inceleme-referans kitapları, edebi metinleri yorumlama, anlama, değerlendirme, benzerleriyle karşılaştırma gibi imkânlar sunarken, Edebiyata farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak ve bakış açınızı genişletecektir.  Türk Edebiyatının ve Dünya Edebiyatının önemli sanatçıları ve eserleri hakkındaki incelemelere kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza sahip olmak için Araştırma, İnceleme, Referans kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Gece Kitaplığı, Türk Dil Kurumu Yayınları, Kesit Yayınları, Hece Yayınları, Kitabevi Yayınları, Cinius yayınları, Çizgi Kitabevi Yayınları, Dergah Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Ketebe Yayınları, Atatürk Kültür Merkezi Yayınları, Kırmızı Kedi Yayınevi ve diğer yayın evlerine ait en iyi ve en yeni Araştırma-İnceleme-Referans kitaplarına ulaşmak için geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren Enes Kitap Sarayı online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

En Yeni ve En İyi Araştırma-İnceleme-Referans Kitapları

Edebiyat araştırmacıları, edebi eserlerin yazarlarını, yaşadıkları dönemi ve etkilendikleri edebiyat akımlarını irdelerler. Bu Edebi eserlerin sözlü ve yazılı ifade ediliş biçimlerini ve eserin amacını yorumlarlar. Sanat değeri taşıyan eserleri kendi aralarında tasnif eder, tanımlar, analiz eder, dallara ve dönemlere ayırarak sınıflandırır, araştırır ve inceler. Örneğin; Edebi (sanatsal) metinler; şiir, hikâye, roman, masal, destan, halk hikâyesi, mesnevi, geleneksel ve modern tiyatro gibi… Öğretici metinler; bilimsel metinler, tarihi metinler, felsefi metinler, Makale, deneme, sohbet, Hatıra, günlük, biyografi gibi… Edebiyat araştırmacıları tarafından sınıflandırılarak okurlarına sunulur. Şair ve yazarların hayatları, edebi kişiliği, eserleri ve eserlerinin tahlilleri üzerine yapılan araştırmalar o şairin veya yazarın ait olduğu dönemin ve toplumun düşünce yapısı, dünya anlayışı, kültür ve uygarlık birikimi hakkında insanlığa bilgi verir ve bu bilginin nesilden nesile aktarılmasına aracılık eder. Edebi dönemlerin önde gelen sanatçılarını ve eserlerini araştıran, inceleyen ünlü akademisyenlerin en çok satan, en çok okunan, yeni çıkan ve en güncel Edebiyat kitaplarını siz değerli kitapseverler için bir araya getirdik. Türk Edebiyatı dönemlerini ve edebiyat akımlarını bilimsel bir yöntemle araştıran edebiyatçıların, Türkçeye ve Türk diline hizmet eden en iyi ve en yeni edebiyat bilimi kitaplarını ve incelemelerini burada bulabilirsiniz. Eğer siz de Edebiyatın kural ve kaidelerini ortaya koyan, dönemleri ve türleri hakkında bilgi sunan bu kitaplara ilgi duyuyorsanız Türk ve Dünya Edebiyat tarihi dönemlerini ve gelişim süreçlerini anlatan incelemelerde edebiyatın tarihsel yolculuğuna şahit olacaksınız.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi İle İlgili Kitaplar

Hızlı kargo avantajı ile en çok satan ve yeni çıkan Araştırma-İnceleme-Referans kitaplarını ve diğer Edebiyat kitaplarını kampanyalı ve indirimli fiyatlarla Edebiyat kategorisinde bulabilirsiniz. En çok okunan Aşk kitaplarından Bilim Kurgu kitaplarına, Çizgi Roman kitaplarından Efsane-Destan kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

1260 Kayıt bulundu Toplam 63 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
1260 Kayıt bulundu Toplam 63 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat