Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Edebiyat Anlatı Kitapları satın al

En Çok Satan ve Yeni Çıkan Anlatı Kitapları

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan Anlatı kitaplarına bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Anlatı, düş ürünü veya yaşanmış olan olayların yazılı, sözlü ve görsel bir şekilde anlatıcı tarafından tasvir edilmesidir. Anlatılarda anlatılan şeyin ne olduğu değil, nasıl anlatıldığı önemlidir. Anlatı, kişinin anlatım tarzına göre çeşitlilik gösterir. Aynı bir olayı farklı anlatım tekniklerini kullanarak değişik açılardan anlatmak mümkündür. Aynı olay kimi zaman anlatıcının anlatım tarzına göre drama olurken kimi zaman da mizah olabilir. Roman, şiir, öykü, biyografi-otobiyografi, deneme, senaryo, söyleşi, hatta filmler ve diziler bile, anlatı örnekleri olarak değerlendirilebilir. Fakat bir roman anlatı iken her roman anlatı değildir. Bu durum tüm edebi türler için de geçerlidir. Kısacası anlatılan bir olayın tüm ayrıntıları aynı olsa bile, farklı anlatım teknikleri ile aynı olaydan çok farklı anlatılar ortaya çıkabilir.

Yani her farklı anlatı başka bir amaca hizmet edebilir. Anlatıcı, bir konu hakkında bilgi vermek ya da bir şey öğretmek istiyorsa, açıklama, tanımlama, örnekleme, benzetme, karşılaştırma gibi açıklayıcı anlatım tekniğini kullanabilir. Yine aynı anlatıcı aynı konu hakkında başka insanların duygu, düşünce ve davranışını etkileyip değiştirmek ve yönetmek amacıyla açık oturum, panel, konferans, sohbet, eleştiri, hikâye, roman, deneme, makale, fıkra, röportaj vb. tartışmacı anlatım tekniklerini kullanabilir. Anlatıcı aynı konudan bahsetmiş olsa da ilk örnekte başka insanlara o olayı açıklayarak bilgi vermek istemiş, diğer örnekte ise o olayla ilgili düşünce ayrılığını ortadan kaldırmak istemiştir. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Birbirinden farklı konularla ve zengin anlatım çeşitliliği ile her yaş grubuna hitap eden Anlatı kitapları Edebiyat kategorimizde siz değerli kitapseverleri bekliyor. Çok farklı anlatım türlerini bir araya getiren Anlatı kitapları hakkında fikir sahibi olmak, en çok satan, okunan, yeni çıkan Anlatı kitaplarını uygun fiyatlarla ucuza satın almak için bu kategorimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

En Yeni ve En İyi Anlatı Kitapları

Anlatı kitapları çok kapsayıcı olduğu için, kitapseverler tarafından anlatı nedir ne değildir anlamak ve açıklamak zordur. Anlatı kitaplarını daha iyi anlayabilmek için; kurgusal veya gerçek bir olayı belirleyin ve bunu farklı şekillerde anlatmayı deneyin. İşte aynı olay, farklı şekillerde anlatıldığı zaman ortaya nasıl farklı anlatılar çıktığını hayal edebilirsiniz.

Betimleyici anlatım, öyküleyici anlatım, öğretici anlatım, açıklayıcı anlatım, tartışmacı anlatım, kanıtlayıcı anlatım, lirik anlatım, epik anlatım ve fantastik anlatım gibi edebiyatın tüm anlatım türlerini bulabileceğiniz bu kitaplar, her okura ve her yaş grubuna hitap ederek zevkli bir okuma deneyimi sunuyor.

Cinius yayınları, Can yayınları, Yapı Kredi yayınları, Destek yayınları, İletişim yayınevi, Everest yayınları, İnkılap kitabevi, Kırmızı Kedi Yayınevi, Dorlion yayınevi, Ceylan yayınları, Metis yayınları, Kapı yayınları, Alfa yayınları, Ceren yayıncılık, Belge yayınları, Sel yayıncılık ve diğer yayın evlerine ait en iyi ve en yeni anlatı örneklerini bulabileceğiniz kitaplara ulaşmak için geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren Enes Kitap Sarayı online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi İle İlgili Kitaplar

En çok satan ve yeni çıkan Anlatı kitaplarına ve diğer Edebiyat kitaplarına hızlı kargo avantajı ile hemen sahip olmak istiyorsanız Edebiyat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En çok okunan Antoloji kitaplarından Araştırma-İnceleme-Referans kitaplarına, Bilim Kurgu kitaplarından Çizgi Roman kitaplarına ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

472 Kayıt bulundu Toplam 24 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
472 Kayıt bulundu Toplam 24 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat