Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

En İyi, Çok Satan, Okunan, Okunması Gereken, Güzel, Ünlü, Popüler, Ucuz, İndirimli, Yeni ve Son Çıkan Divan ve Halk Edebiyatı Kitapları satın al

En Çok Satan ve En Çok Okunan Divan Edebiyatı Kitapları

Edebiyat alanında okunması gereken ve en çok okunan Divan ve Halk Edebiyatı kitaplarına bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Divan edebiyatı, Türklerin İslamiyet’i kabul etmelerinden sonra İslam’ın getirdiği dini hükümler ve şartlar altında şekillenen inanç ve düşüncelerinin etkisi ile oluşturdukları edebiyattır. Bundan dolayı divan edebiyatına ait eserlerde Türk edebiyatın kültürel, dini, sosyal ve politik şartlar altında İslamiyet’in etkisi ile nasıl şekillendiğine şahit olabilirsiniz. Medrese eğitimi alan kişiler öğrendikleri Arapça ve Farsça dili sayesinde Arap ve Fars edebiyatına ait eserleri inceleme imkânı buldular. Arap ve Fars edebiyatından etkilenen bu aydın kesim Arap ve özellikle de Fars edebiyatının estetiğini temel alarak divan edebiyatını oluşturdular. Fakat medrese eğitimi alan, Arapçayı ve Farsçayı öğrenen bu aydın kesim, halktan uzak ayrı bir sınıf haline geldi. Bu nedenle de aydın kesim tarafından kendine has oluşturulan divan edebiyatı, halktan uzak bir sanat anlayışı üzerine kuruldu. Daha çok saray ve medrese çevresindeki okuryazar kesime hitap eden eserler vermek önemliydi. Bundan dolayı divan edebiyatı kitaplarında anlamdan çok kendine has süslü ve sanatlı bir söyleyişe önem verildiğini görürsünüz. Çünkü bu edebiyat geleneğinde en zor sanatları çok yoğun bir şekilde kullanmak önemlidir. Dili ağırdır. Konu bütünlüğü yoktur fakat beyit bütünlüğü vardır. Divan edebiyatı; Kur’an-ı Kerim, tefsir, fıkıh ve kelam gibi dini bilimler, Türk kültürü, Tasavvuf, İslam ve Türk tarihi, Peygamber hikâyelerini kendisine kaynak edinmiştir. Divan edebiyatındaki eserleri daha çok nazım (şiir) olarak bilinse de nesir (düzyazı) şeklinde verilen divan edebiyatı eserlerini de bu kategorimizde bulabilirsiniz. Klasik Türk edebiyatı, divan edebiyatı, yüksek zümre edebiyatı, havas edebiyatı, saray edebiyatı, Enderun edebiyatı, klasik edebiyat, eski edebiyat veya tarz-ı kadim gibi çeşitli isimlerle anılan, en çok satan ve en çok okunan divan edebiyatı kitaplarını siz değerli okurlarımız için Divan ve Halk Edebiyatı kategorimize listeledik.

Divan edebiyatı şairleri; nazım birimi olarak Gazel, rubai, musammat, terci-i bent, kaside, tuyuğ, mesnevi, terkib-i bent, müstezat, murabba, kıt’a, şarkı nazım şekillerini ve özellikle mesnevi tarzını kullanmayı tercih etmiş ve eserlerinin çoğunu bu türde kaleme almışlardır. Örneğin, divan edebiyatına katkıda bulunmuş, Hoca Dehhani, Mevlana, Ahmedi, Kadı Burhaneddin, Nesimi, Şeyhi, Süleyman Çelebi, Taşlıcalı Yahya, Bağdatlı Ruhi, Fuzuli, Baki, Nefi, Nabi, Naili, Nedim, Şeyh Galip gibi birçok ünlü divan edebiyatı şairlerinin kitaplarına kampanyalı ve indirimli fiyatlarla ucuza sahip olmak için divan ve halk edebiyatı kategorimizi incelemenizi öneriyoruz.

En Yeni ve En İyi Halk Edebiyatı Kitapları

Yüzyıllar boyunca ağızdan ağıza dolaşarak halka mal olmuş mani, ninni, türkü, bilmece, masal, destan, halk hikâyeleri ve atasözleri gibi anonim eserleri ve gerçek yaşamı içten ve samimi bir söylemle saz eşliğinde yansıtan ünlü şairlerin şiirlerine ulaşmak için doğru yeresiniz. Halk edebiyatı alanında okunması gereken ve en çok okunan yurt sevgisi, hasret ve ölüm acısı, aşk, ayrılık, doğa sevgisi, yiğitlik gibi birçok konunun işlendiği en güzel halk edebiyatı kitaplarını siz değerli okurlarımız için Edebiyat kategorimizde bir araya getirdik. Halk Edebiyatı şairlerinin ve yazarlarının usta kalemlerinden çıkan en çok okunan ünlü halk şiirlerini burada bulabilirsiniz. 

Şeyh ve dervişlerden oluşan Tekke şairlerinin din ve tasavvufa ait; yaratılış, tevhit, peygamberler, tarikat ilkeleri, tasavvuf büyükleri, ilâhî aşk, vecd, insan-ı kâmil, dünyanın fâniliği, nefis terbiyesi, güzel ahlâk, velâyet, keramet, zikir, sohbet gibi başlıca konuları sade bir dille anlattığı, gönüllere hitap eden eserlerine de bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. İlahi aşkı beşeri aşktan ayıran Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Said Emre, Abdal Musa, Hacı Bayram Veli, Eşrefoğlu Rumi, Süleyman Çelebi, Emir Sultan, Aziz Mahmud Hüdayi, Pir Sultan Abdal, Şeyhi, Cahidi, Senayi, Seyrani, Türabi, Deruni gibi Tekke ve Tasavvufi halk edebiyatının en ünlü temsilcilerine ait en iyi ve en yeni halk edebiyatı kitaplarına hızlıca ulaşmak istiyorsanız Divan ve Halk Edebiyatı kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 

En Çok Okunan ve En Çok Satan Edebiyat Kategorisi İle İlgili Kitaplar

En çok satan ve yeni çıkan Divan ve Halk Edebiyatı kitaplarına ve diğer Edebiyat kitaplarına hızlı kargo avantajı ile hemen sahip olmak istiyorsanız ana kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En çok okunan Eleştiri-İnceleme-Kuram kitaplarından Gençlik Edebiyatı kitaplarına, Korku-Gerilim kitaplarından Klasiklere ve daha birçok alana ait en iyi, en yeni kitap önerilerine ulaşma ve ucuz kitap alma fırsatı siz kitapseverler için 30 yılı aşkın tecrübesiyle artık Enes Kitap Sarayı Online Mağazasında…

96 Kayıt bulundu Toplam 5 Sayfa << < 1 2 3 4 5 > >>
96 Kayıt bulundu Toplam 5 Sayfa << < 1 2 3 4 5 > >>
Kapat