Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Dikkat güçlendirme seti okul öncesi ve 2, 3, 4, 4, 6,7, 8, yaş ve üzeri setler.

Dikkat Güçlendirme ve Zeka Gelişim Seti

Eğitim sisteminin en temel konusudur dikkat ve öğrenme. Çocuklarımızın veya bireylerin öğrenmeye yönelik eğitim yaşantılarında, en etkili ve kalıcı olduğu anlar, dikkatlerini bir konu hakkında öğrenmeye verdikleri anlardır.  Dikkat güçlendirme seti, özellikle dikkat dağınıklığı yaşayan, kendisini öğrenmeye odaklayamayan, çocuklar için tavsiye edilen kitap veya setlerdir. Bu dikkat güçlendirme seti 3 yaş, 2 yaş, 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş veya okul öncesi tüm çocuklarda, yaş gruplarına göre alınmaktadır. Çocuklarımızın zeka durumunu iyi gözlemlemeli, her zeki çocuğun bu zekasını kullanamamakta olduğunu bilmemiz gerekmekte. Zekanın en iyi şekilde kullanılması için açığa çıkartan etken dikkat ve odaklanma olarak belirte biliriz. Okul öncesi çocukluk dönemi için dikkat güçlendirme setleri, etkinlik aracı olarak kullanılmakta. Okul döneminde ise dgs seti, öğrenmeye destek amaçlı olarak kullanılmakta.

Dikkat güçlendirme seti 8 yaş gibi çocuğun yaşına uygun etkinlikler seçilmeli, bu etkinlikler aile bireyleri ile birlikte yapılmalı, hem çocuk öğrenmesi açısından, hem de çocuklarda özgüven oluşması adına önemlidir. Okullarda ki eğitimlerde ise öğretmen gözetiminde, bu dikkat güçlendirme setleri kullanılabilir.

Dikkat güçlendirme seti, çocukların bebeklik döneminden itibaren kullanılan kaynaklardır. Çocukların bebeklik döneminden itibaren algıların açılması, dikkat güçlendirme seti 2 yaş zaman dilimi olarak başlatılabilir. Algıları açılmış bir çocuk, hayata hazırlanması adına en önemli özelliğini kullanması demektir. Dgs seti, olarak bilinen dikkat güçlendirme ve zeka gelişim setleri, 2 ila 18 yaş aralığında bulunmaktadır. Bu setlerden biride, Osman Abalı veya adeda dikkat güçlendirme seti kaynaklarıdır. Dikkat dağınıklığının giderilmesi için Osman Abalı dikkat güçlendirme seti dışında daha birçok kaynakta bulunmaktadır.

Bir çocuğun ihtiyacı olan gıda ve barınma ne ise dikkat güçlendirme seti ihtiyacı olan her çocuk için bu kaynaklar da gereklidir. Unutmamalıdır ki çocuklarda dikkatti toplama bu kaynaklar ile uyarılmakta, dinleme, kavrama, anlama, yorumlama gibi özellikleri gelişmekte, bilgi düzeylerini ve öğrenmeyi en üst seviyeye çıkartmaktadır.

Dikkat Güçlendirme Eğitim Seti İçin Öneriler

*Özgün, bilimsel ve akademik kitaplardan oluşan dikkat güçlendirme seti olmalı.

* Dikkat güçlendirme seti veya kitapları, kendi alanlarında uzman akademisyenler tarafından hazırlanmış olması.

* Çocuklarda uyarı oluşturan kaynaklar, dikkat güçlendirme seti 4 yaş, 9 yaş veya 5 yaş gibi kendi grubuna ait olmalı ve eksik veya fazla bilgi kaynağından kaçınılmalı.

* Setler, çocuğun yaşına uygun olarak, aşamalı şekilde ve her gün uygulanacak biçimde hazırlanmış olmalı. Örneğin, dikkat güçlendirme 2 yaş ve 4’er aylık 3 aşamalı setler gibi.  

* Her yaş grubu için dikkat güçlendirme seti, kolay veya zor olarak farklılık göstere bilir. Burada çocuğun sıkılmadan etkinliğe devam edebilir olmasıdır.

Dikkat Güçlendirme Seti İçin Yayınlar

Dgs seti, çocuklarda sadece zeka gelişiminin yanında, el göz koordinasyon, ince motor becerileri gibi bir çok diğer özellikleri de gelişmektedir.  Kısaca dikkat güçlendirme seti 5 yaş için, çocuklarda okuma yazma öğretmeyecek, ama öğrenime en hazır hale getirecek. Önere bileceğimiz bazı dgs eğitim seti yayınları;

Adeda Yayınları, Tüzer Yayınları, LimonKids Yayınları, Nesil Yayınları, Timaş Yayınları, Uysal Yayınları, Dikkat Zeka Akademisi, Mor Şemsiye Yayınları, Ata Yayıncılık, Yumurcak Yayınları ve Artıbir Yayınları dikkat güçlendirme seti için önerile bilir.

Çocuk kitapları kategorisinden diğer kitaplar için önerilen gruplarımız ise Boyama kitapları, hikaye kitapları, bilimsek kitaplar, dini kitaplar, çıkartmalı kitaplar, bilmece bulmaca kitapları ve zeka gelişim kitapları olarak ayrıca önerilmektedir.

Çocuklarımız için bi dünya kitap, Enes Kitap Sarayı

219 Kayıt bulundu Toplam 11 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
219 Kayıt bulundu Toplam 11 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat