Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

DGS Dikey Geçiş Sınavı Soru Bankası, Deneme Hazırlık Kitapları

Üniversitelerin ön lisans programlarında mezun olmuş ve olacak durumunda ki öğrencilerin, lisans programlarına geçmek amacıyla katıldıkları bir sınavdır. ÖSYM tarafında gerçekleştirilmektedir. Dikey geçiş sınavı kitapları, bu sınav için kullanılan kaynak kitaplar arasındadır. Yükseköğretimin lisans programlarına geçmek için dgs hazırlık kitapları kullanılmaktadır. Açık öğretim veya örgün öğretim lisans programlarının her ikisi içinde, dgs kitapları ile hazırlık yaparak sınav girmek gerekir.

Dgs (Dikey Geçiş Sınavı)’de 60 Matematik ve 60 Türkçe olmak üzere 120 sorudan oluşmaktadır. Dikey geçiş sınavı denemeleri çokça çözülmeli, dgs kitapları konu anlatımlı öneri kitapları ile eksik bilgiler giderilmelidir.

DGS sınav süresi, 120 soru için 150dk. olarak belirlenmiş olup, soru başına 1,25dk. düşmektedir. Dgs soru bankası kitapları, soruların yetiştirilmesi adına önem arz etmekte, yargı yayınevi, yediiklim yayınları veya benim hocam yayınevleri gibi çok çeşitli dgs kitapları tercih edilmelidir.

DGS sınavı için,  dikey geçiş sınavı kitapları ile 4 yıllık bir lisans programına kısa yoldan geçiş yapmanızı sağlamakta. Sadece dgs kitapları konu anlatımlı Matematik ve Türkçe konuları ile daha az ders çeşitliği oluşmakta. Ön lisans programlarında gösterdiğiniz başarı, dgs kitap önerileri ile lisans programına geçiş için avantaj oluşturmakta. Ayrıca, YKS sınavına giren öğrenci sayısı, başarılı öğrenci seviyeleri ve ders sayısının fazlalığı, dgs dikey geçiş sınavı kitaplarının da etkisiyle DGS sınavı avantaj sağlamakta diye biliriz.

DGS Kitap Önerileri

Sınav, sözel ve sayısal yetenek bölümünden oluşan, 120 soruluk içeriğe sahiptir. Dgs çıkmış sorular, bu sınav için çalışma şeklimizi, dikey geçiş sınavı kaynak seçimi, öneri ve tavsiyelerinde yön verecektir. Dikey geçiş sınavı dgs kitapları, lisans öğreniminde başarı etkisi için sayısal ve sözel içerikli muhakeme sorularıyla beceri ölçümü yapılmak istenmektedir. Dgs hazırlık kitapları tavsiyesi için şu başlıklar dikkate alınmalı;

Konu anlatımlı DGS kitapları, sözel Türkçe ve sayısal Matematik ten oluşmakta olup, dgs konu anlatım kitabı, ayrıntılı konu içeriğine sahip olmalı, özet üzerinden hazırlanmış püf noktalar, kitapçığın içerisinde yer almalıdır.

Özellikle, Matematik gibi sayısal ders için, DGS soru bankası çok kullanılmalı, çıkmış sorulara örnek olması adına sorularda çeşitlilik oluşturmalıdır. Ayrıca çözümlü sorular, dgs hazırlık kitapları tavsiyesi adına önemlidir.

DGS hazırlık kitapları, öğrenci seviyesine göre sınıflandırılması, tavsiye ve öneri için kriter oluşturmaktadır. Öğrenci, dgs test kitaplarını ve soru bankalarını çözerken, zaman ve moral kaybına yol açmamalıdır.

Dgs çıkmış sorular veya soru bankası test kitapları, özellikle zor seviye kitaplar için, çözümlü soru videoları hazırlanmış olması, dgs için önerilen kitaplar arasında yer alır.

DGS Dikey Geçiş Deneme ve Test Kitapları

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hazırlık kaynak kitapları, 60 soruluk birinci bölüm olan sayısal DGS denemeleri, kolay, orta ve zor seviye gruplarından oluşturulmalı, dgs Matematik veya Türkçe soru bankası, lider yayınları, tasarı yayıncılık, pagem akademi yayıncılık, data yayınları ve kariyer meslek yayıncılık gibi yayın evlerinden tercih edilmelidir. Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

189 Kayıt bulundu Toplam 10 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
189 Kayıt bulundu Toplam 10 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat