Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çocuklar İçin Zeka Geliştirici ve Güçlendirici Kitaplar ve dikkat dağınıklığı kitapları

Çocuklar İçin Zeka Geliştirici ve Güçlendirici Kitaplar

Zeka, hayatımızdaki olayları algılama, kayıt etme ve istenilen zamanda değerlendirme süreci olarak tanımlaya biliriz. Tamda, gelişim sürecindeki çocuklarımız için zeka gelişim kitapları, yaşam içinde olayları daha iyi kavramayı, sağlıklı değerlendirme ve karar vermeyi sağlayacaktır. Zeka sayesinde birey, anlar, uygular, uyarlar, kavrar ve muhakeme eder.  Dolayısı ile Zeka ve dikkat geliştirme kitapları, bu süreçte çocukların en önemli gelişim kılavuzluğunu sağlar.

Zeka geliştirmenin en iyi yollarından biride bulmaca çözmektir. Dikkat ve zeka güçlendirici etkinlik kitapları, bu alanı doldurmada yardımcı kitaplar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çoçuk zeka gelişim kitapları ve Özellikleri

 Görsel zeka geliştirme yöntemleri arasında, soyut kavramların boyutlandırılması, nesnelerin bir araya getirilmesi ve resmedilmesi olarak yer almaktadır. Çoçuklarda dikkat dağınıklığı kitapları, görsel zekanın gelişmesinde, sayısal zeka olan matematiksel işlemlerin algılanmasında, diğer bireyler ile iletişim kurma yöntemleri ise sosyal zekayı beslemektedir.

Zeka Gelişimi Kitapları için Öneriler

Çocukların zeka gelişimde en etkili yöntem, elbette oyun oynamasıdır. Özellikle çoklu zeka oyunları, zeka gelişiminde önemli nesnelerdir. Sözel , sayısal , görsel, sosyal, ritmik zeka gelişimi, analitik düşünme becerisi, oyunlar ve  zeka gelişim kitapları sayesinde sağlanmaktadır.

Zeka gelişimine katkı sağlayan, çocuk eğitimindeki hikaye kitapları, çizgi romanlar, oyun kitapları, çıkartmalı kitaplar, dünya klasikleri ve boyama kitapları da çocuklarımız için ayrıca tercih edilmeli.

Diğer kitaplarımız içinde, en uygun fiyat, hızlı kargo gönderimi ile Enes Kitap Sarayı online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

272 Kayıt bulundu Toplam 14 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
272 Kayıt bulundu Toplam 14 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat