Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çocuk şiir kitapları,  3., 4., 5., 6., 7., ve 8.sınıf ilkokul ve ortaokul çocukları için şiir kitapları olarak bulunmaktadır.

Çocuklar İçin Şiir Okuma Kitapları

Çocuklara yönelik, okutulmasını istediğiniz kitapları, çocuk kitapları kategori içerinde, çocuk kitap türlerine göre oluşturulmuştur. En çok satan veya okunan çocuk kitap grupları, hikaye kitapları, öykü kitapları ve romanlar, bilimsel kitaplar, bilmece bulmaca kitapları, dini eğitim kitapları, çocuk masalları, çizgi romanlar, dikkat güçlendirme setleri, okul öncesi resimli kitaplar, çocuk dünya klasikleri, ve zeka kitapları kategorilerinden bazılarıdır.

Çocukların hayal gücünü geliştirme ve onların algı dünyalarına renk katmak için okutulması gereken çocuk kitapları arasında çocuk şiir kitapları önerilmektedir. Şiirin, en eski anlatım biçimlerinden biri olduğunu, ahenk yönünden etkileyici bir yapıya sahip olması, çocuklar içinde dikkat çeken, okuma isteği oluştura bilecek kitap türleridir.  Şiirin belli bir yaş veya dönemi olmadığını düşünürsek, çocukların gelişimlerinde, hayal güçlerinde, iç dünyalarının olumlu etkiler oluşturmak için çocuk şiir kitapları alınmalıdır.

Okul öncesi kitapları olarak da alınan çocuklar için şiir kitapları, ritimli, kafiyeli, anlam bütünlüğü açısında etkileyici olması, çocukların dikkatlerini çekmekte, hoş vakit geçirmeleri için okutulmakta veya çocuklara okunmakta. Çocuklarına şiiri sevdirme ve onların dikkatini şiire yönlendirmek gibi isteği olan ebeveynler, okul öncesi dönemi tüm yaş gruplarında çocuk şiir kitaplarını okumaları tavsiye edilmektedir. Çocuk edebiyatı kitapları arasında şiirin yeri, önemli derecede etkin kullanılmakta, çocuklarda sözcük gelişimi ve dil becerilerini kavramada çok etkili yer tutmakta. İlkokul şiir kitapları, okumaya yeni başlayan çocuklarımız için önemli alternatif kitaplar arasındadır. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldığı bu dönem, akıcı, etkileyici ve kısa metinlerden oluşması sebebiyle de çocuk şiir kitapları önerilmektedir. Ortaokul şiir kitapları, kitap okuma alışkanlığı kazanmış çocuklarda, yaratıcı düşünme, kendini daha iyi ifade etme, özgüven gibi gelişim özelliklerini etkilemekte, hayata daha sağlıklı bireylerin yetiştirilmesini sağlamaktadır.   

Çocuk edebiyatı, şiir kitaplarındaki her bir bölümün niteliği ve yol göstericiliği, o şiirin çocukların hangi yaşlarında alması gerektiğini belirleyecektir.

İlkokul ve Ortaokul Çocuk Şiir Kitapları ve Önemi

Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmenin faydası olarak beyin gelişim gösterilmekte. Şiirin müzik ile olan ilişkisi aşikârdır. Dolayısı ile çocuk şiir kitaplarının çocuk edebiyatı içerisindeki yeri yadsınamaz durumda. Çocuklar için şiir kitapları;

* Çocuklarda dil gelişimi
* Hayal gücünü ve algı yeteneğini arttırma,
* Kelime haznesini geliştirme, ezberleme yetisini geliştirme,
* Çocukların akran veya toplum içerisindeki iletişim kurma, kendini ifade etme yeteneklerini,
* İç dünyalarındaki huzur, duygusal gelişim ve dünyaya bakış şeklini geliştirme gibi bir çok faydalı özelliğini saya biliriz.

Çocuk Şiir Kitapları İçin Yayın Önerileri

Çocuklarımıza, kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın ötesinde şiir kitapları, çocuklarda anadil sevgisi ve yaratıcılık gelişiminin yolu olarak görülmekte. Unutulmamalı ki, insanı hayvanlardan farklı kılan özelliklerden biride duygularıdır. Çocuk şiir kitapları, yukarıda belirttiğimiz üzere çocuk gelişimine etkisi çok fazladır. En çok okunan ve satan çocuk şiir kitapları yayınevleri olarak önere bileceğimiz bazı yayınlar;

Doğan Kitap Yayınları, Nar Yayınları, Kırmızı Kedi Çocuk Yayınları, Bilgi Yayınları, Uçanbalık Yayınları, Salıncak Yayınları, Evrensel Basım Yayınları, Can Yayınları, Ay Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Maviçatı Yayınları, Can Çocuk Yayınları ve Martı Çocuk Yayınları çocuk şiir kitapları için tavsiye edeceklerimizden bazıları.

Çocuk kitapları kategorisi içerisinde yer alan çocuk şiir kitapları ile Enes Kitap Sarayı her zaman hizmetinizde. Çocuk kitaplarına dair her kitap bu adreste.

257 Kayıt bulundu Toplam 13 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
257 Kayıt bulundu Toplam 13 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat