Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çocuk referans kitapları,  3., 4., 5., 6., 7., ve 8.sınıf ilkokul ve ortaokul çocukları için bilim, sanat kültür, teknoloji kitapları olarak hazırlanmıştır.

Çocuklar İçin Referans Kitapları

Çocuk eğitimi, incelik, hassasiyet, emek ve sabır gerektiren bir süreç ve bu sürecin en temel kaynağı ise çocuk kitapları ‘dır. Çocuklar için okutulması gereken kitaplar, kategorilere göre ve en çok satan veya okunan çocuk kitap grupları olarak, hikaye kitapları, öykü kitapları ve romanlar, bilimsel kitaplar, bilmece bulmaca kitapları, dini eğitim kitapları, çocuk masalları, çizgi romanlar, dikkat güçlendirme setleri, okul öncesi resimli kitaplar, çocuk dünya klasikleri, çocuk zeka kitapları ve çocuk şiir kitapları bazıları.

Çocukların bilimsel, kültürel, teknolojik, sağlık, sanat, astroloji v.b. alanlarında ilgili veya istekli olmaları, çocuklarımızın bu yetenekleri doğrultusunda geliştirilmesi çocuk referans kitapları ile desteklenmelidir. Çocuk referans kitaplarında, çocuk tuvalet eğitimlerinden, su doku öğreniyorum kitaplarına, uzay ansiklopedisi kitaplarından, toplama ve çıkarma kitaplarına, çocuklar ve gençler için vücudumuz kitaplarından, enerji, kuvvet ve hareket kitaplarına ve "gıcık bilgisayar" gibi teknoloji kitapları, çocuklar için yetenek kitaplarını bu kategorimizden bulabilirsiniz.

Çocuk Referans Kitapları İçin Bazı Bilimsel Alanlar

Çocuklar İçin Tarihi Referans Kitapları; Rengarenk tasarımları, etkili çizgisel görseller, sade ve etkileyici anlatımı ile çocuklara tarihi eğitim vermenin en kolay yolu olarak çocuk tarih kitapları bu kategorimizde bulunmaktadır. Türk tarihimizin bilgilerini, Osmanlı Süper Beyinleri olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamı, Atatürk Öyküleri adı altında veya dünya tarihine adını yazdırmış sanatkârlar, Benim Adim Leonardo Da Vinci olarak çocuk referans kitapları içerisinde tarihi bilgiler verilmektedir.  Çocukların tarih konusunda bilgilenmelerini sağlama ve güçlü temellerin oluşmasına, tarihe ilgi duymalarına ve görsel hafızalarının güçlenmesine, çocuk tarih kitapları ile sağlana bilinecektir.

Çocuklar İçin Biyografilerle Referans Kitapları;

Çocuklarımıza, geçmişte yaşamış, Türk ve dünya tarihine iz bırakmış şahsiyetli bireylerin hayatlarını, öyküler ile anlatılarak kolaylık öğretilmesini sağlayacaktır. Çocuk referans kitapları, devlet büyükleri, bilim ve ilim adamları, sanatçılar veya siyasetçiler gibi biyografik kitapları ile  çocuklar, önemli şahsiyetleri tanıma ve başarıları ile ilham almalarını sağlayacaktır. Ayrıca çocuklarda okuma alışkanlığı kazandırma açısından referans kitapları, hayat hikayelerinin akıcı ve resimli anlatımları, çocuk hikaye kitapları olarak tanımlanmasına da vesile olacaktır. 

Çocuklar İçin Bilimi Referans Kitapları; Çocuklarımıza bilimi sevdirmenin, eğlenceli hale getirmenin bir yolu olarak kullanıla bilir çocuk referans kitapları. Çocuk bilim ve teknoloji kitaplarının, renkli çizimler, uygulama alanları ve en sade anlatımları ile bilimin öğretilmesi, bu sayede teknoloji, matematik, astronomi, tıp veya fizik gibi bilim dallarının ayrıştırılmasının da önemli katkı sağlayacaktır. Kitap okumanın keyfi, bilim ve teknolojinin kolaylığı ve yeteneklerin keşfi, referans çocuk kitapları ile ulaşılmakta.

Çocuklar İçin Biyoloji Referans Kitapları; Çocuklarımızın kendi bedenlerini tanıma, organlar hakkında detaylı bilgi ve sağlıklı yaşam için gerekenler gibi tıp ile alakalı referans çocuk kitaplarını oluşturmakta. Bu sayede, çocuklar organlarını daha kolay tanıyacak, küçük yaşlardan itibaren sağlık bilgisi elde etmiş olacaklardır.

Çocuk Referans Kitapları İçin Yayın Önerileri

Çocuk referans kitapları daha bir çok alanda çocuklarımızın eğitimi için yardımcı kaynak kitaplarını oluşturmakta, tudem yayınlarının “merak ediyorum” serisi ile “rüzgar neden eser”, “neden uçakların kanatları vardır”, “karnım neden guruldar” gibi kolay öğreten, dikkati toparlayan, okuma alışkanlığı kazandıran çocuk kitaplarını oluşturmaktadır. Unutulmamalı, çocuk referans kitapları, kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında, çocuklarda bilim ve teknolojinin ne kadar kolay olduğunu, “bende başara bilirim” gibi özgüven oluşumunun yolu olarak da görülmektedir. En çok okunan ve satan referans çocuk kitapları için önere bileceğimiz bazı yayınlar;

Doğan Egmont Yayınları, Beyaz Balina Yayınları, Tudem Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Mandolin Yayınları, Pusula Yayıncılık, Maviçatı Yayıncılık, Timaş Yayıncılık, Timaş Çocuk Yayıncılık, 1001 Çiçek Yayıncılık,   Nar Yayınları, Kırmızı Kedi Çocuk Yayınları, Bilgi Yayınları, Uçanbalık Yayınları, Salıncak Yayınları, Evrensel Basım Yayınları, Can Yayınları, Ay Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Can Çocuk Yayınları ve Martı Çocuk Yayınları çocuk referans kitapları için tavsiyelerden bazıları.

Çocuk kitapları kategorisi içerisinde yer alan çocuk referans kitapları ile Enes Kitap Sarayı her daim hizmet vermeye devam edecektir. Bilim, sanat, teknoloji, hikaye, roman, masal ve daha bir çok çocuk kitapları, bu adreste.

179 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
179 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Kapat