Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

en iyi, çok satan ve yeni çıkmış masal kitapları bu kategorimizde. Renkli ve resimli masal kitapları, okul öncesi içinde kullanılmakta. 5,6,7,8,9,10 yaş masal kitapları.

Çocuklar İçin Masal Kitapları

Çocuklarda kitap okuma alışkanlığı durumunun maalesef çok düşük oranlarda olduğunu bilmekteyiz. Daha önce de çocuk kitapları alt kategorisinde çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için önerilen kitapları açıklamaya çalışmıştık. Okutulmasını istediğimiz çocuk kitap kategorilerinden bazıları, hikaye kitapları, öykü kitapları, romanlar, bilimsel kitaplar, bilmece bulmaca kitapları, dini eğitim kitapları, çizgi romanlar ve zeka kitapları olarak belirte biliriz. Okutulması gereken çocuk kitapları içerik türlerinden biri de masal kitapları gelmektedir.

Masal kitapları, bulunduğumuz kültüre özgün olarak halk tarafından yazılmış, geçmişten gelerek diğer kuşaklara aktarılmaya devam eden, abartılı veya gayet basit konuları işleyen ve kendilerine özgün kahramanları olan halk hikayelerine masal denir. Bu hikayeler, aşırı abartılı, gerçekte olmayan olayları işleyen, yer ve zaman kavramı olmayan, kısa süren resimli masal ve öykü kitaplarıdır.

Masal kitapları, tamamen hayal ürünü konuların işlendiği kitaplar olması, çocuklarda hayal kurmayı ve kahramanların elde ettiği başarılar ile kendini özdeşleştirmesi, çocuk üzerinde olumlu etki oluşturacaktır. Ayrıca masal ve öykü kitapları, çocuklar tarafından çok sevilmesi, daha çok kitap okumasına olanak sağlayacaktır.

En İyi ve Çok Satan Masal ve Öykü Kitapları

İyilik ile kötülük, adaletli olmak ile zulmetmek, doğruluk dürüstlük ile yalancılık sahtekarlık gibi birbirine zıt kişiliklerin en kolay işlendiği çocuk kitapları, masal kitaplarıdır. Akıcı, sürükleyici ve heyecan verici olması, 5 yaş masal kitapları için en çok tercih edilen masal kitaplarıdır.

Masalların, kaliteli görseller ile desteklenmesi, çocuklarda olayların daha kolay kavranmasına ve sıkılmadan kitap okumasına vesile olacaktır resimli masal kitapları ile.

Okul öncesi masal kitapları içinde geçerli olan masal kitapları, genellikle geniş ve geçmiş zaman kipini kullanmaları, çocuklarda zaman kavramının oluşmasına vesile olacaktır. 7 yaş masal kitapları veya tüm yaş masal kitapları, periler veya devler gibi hayali tanımlamalar, çocuklarda düşünme yetisini geliştirmekte, gerçek dünya ile kıyaslayıp aslında var olmadığını kavramakta. Dolayısı ile her anlatılanın gerçek olmadığını anlayacak, kendilerine anlatılan hikayeleri gerçek dünya ile ilişkilendirmeye çalışacaklardır.

Çocuk masal kitapları, genellikle bir eğitim amacı ile hazırlanmış, öğretici kitaplardır. Bu niteliği ile okul öncesi masal kitapları çok kullanılmaktadır. Masal kitapları sadece okul öncesi için değil, okumaya yeni başlayan çocuklar içinde önerilmektedir.

En çok satan masal kitapları, genellik kağıt kalitesi çok iyi derece olan kitaplardır. Kâğıt kalitesi ve kapak tasarımları, tüm çocuk kitaplarında olduğu gibi masal kitapları içinde güzel ve dikkat çekici olmalıdır. 5 yaş masal kitapları gibi yaşa göre kitap grupları oluşturulmalı, aileler veya öğretmenler, bu yaş gruplarından kitaplar seçmelidir.

Öykü kitapları, masal kitaplarına nazaran gerçek olaylar veya dinleyenin mantığına uygun konu ve kahramanlardan oluşmaktadır. Masal ve öykü kitapları, çocuklar için ikisinin de alınması ve çocuklara okutturulması önemlidir. Sadece hayal gücü ile yazılmış masal kitapları şeklinde değil, gerçek hayat hikayeleri içeren öykülerinde alınması gerekmektedir.

Çocuk Masal ve Öykü Kitapları İçin Yayın Önerileri

Çocukların mutlu, huzurlu ve sağlıklı zamanlar geçirmeleri için çeşitli ortamların ebeveynler tarafından oluşturulmakta, ne yazık ki kolay olan tv, internet ve bilgisayar gibi teknoloji ile baş başa bırakılmaktalar. Çocuk kitaplarını okutturmak, ebeveynler içinde kolay değildir ancak çocukların eğitimleri için elzemdir. Okumanın kolay alışkanlık edinilmesi, okul öncesi kitaplarını okutarak başlanmalı, resimli masal kitapları veya öyküler tercih edilmelidir. En yeni masal kitapları için tavsiye edebileceğimiz bazı yayınlar;

Doğan Egmont Yayıncılık,  Beyaz Balina Yayınları, Altın Kitaplar Yayınları, Parıltı Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Çilek Kitaplar, Yapı Kredi Yayınları, Martı Çocuk Yayınları, Nesil Çocuk Yayınları, Bu Yayınevi Yayınları, Timaş Yayınları ve Nar yayınları masal ve öykü kitapları için tavsiye edeceklerimizden bazıları.

Çocuk kitapları kategorisi, masal ve öykü kitapları ile Enes Kitap Sarayı her zaman hizmetinizde. Masal ve Öykü kitabına dair her ne varsa burada.

3442 Kayıt bulundu Toplam 173 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
3442 Kayıt bulundu Toplam 173 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat