Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çocuk dünya klasikleri hikayeler, romanlar,  öykü kitapları, çizgi romanlar. 3., 4., 5., 6., 7., ve 8.sınıf ilkokul ve ortaokul dünya klasikleri kitapları

Dünya Klasikleri Çocuk Hikaye Kitapları ve Setleri

Çocuklarımız için hazırlanan tüm kitaplar, çocuk kitapları kategorisinde bulunmaktadır. Bu kitap gruplarımızı, hikaye kitapları, öykü kitapları ve romanlar, bilimsel kitaplar, bilmece bulmaca kitapları, dini eğitim kitapları, çocuk masalları, çizgi romanlar, dikkat güçlendirme setleri, okul öncesi resimli kitaplar ve zeka kitapları olarak çeşitlendire biliriz. Çocuk kitapları kategorimizde yer alan bir diğer kitap grubumuz ise çocuk klasikleri olarak tanımlanan ve her çocuğun okuması gereken temel eserlerin yer aldığı dünya klasikleri çocuk hikayeleri gelmektedir. Çocuk edebiyatı kitapları olarak da belirte bileceğimiz dünya çocuk klasikleri, çocuklarımıza özel bir baş ucu kitaplarıdır. Çocuklarımızın büyüme ve gelişme dönemlerinde, hayalleri, yetenekleri, duyguları, düşünceleri ve zevklerine hitap eden, güzel zamanlar geçirmesine, eğlenmesine ve kitap okumanın keyfine varabilecekleri kitaplar arasında, dünya klasikleri çocuk hikayeleri verilebilir.

Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalıştığımız dönemlerde, en çok karşılaştığımız sorunlardan biri de kitap seçimizdir. Çocuğuma hangi çocuk kitabı almalıyım, en iyi çocuk kitabı hangisi veya hangi tür kitap almam gerektiği gibi sorularla çözüm bulmaya çalışırız. Enes Kitap Sarayı Çocuk Kitapları kategorimiz, bu sorunların çözümü için detaylı gruplamalarda bulunmuştur. İncelenmesini tavsiye ederiz. Çocuk klasikleri kitaplarını, en çok okunan dünya klasikleri çocuk hikayeleri arasında seçmenizi önermekteyiz. Bu kitaplar, 3.sınıf dünya klasikleri kitapları veya 2.sınıf dünya klasikleri gibi sınıf bazlı tercih edile bilir. Eğer okul veya eğitim kurumları için genel kitap alımlarında, dünya klasikleri ilkokul veya ortaokul dünya klasikleri şeklinde gruplanarak alına bilir.

Dünya Çocuk Klasikleri Hikaye Seti İçin Bazı Örnekler

En beğenilen çocuk klasikleri arasında, Küçük Prens kitabını örnek verebiliriz. Kitabın içeriği ve yazarın anlatımındaki ustalığı ile ilkokul, ortaokul ve hatta tüm yetişkin bireylerin okuduğu dünya klasikleri çocuk hikayeleri arasında yerini almıştır. Kitapta Küçük Prens, büyüklerin yaptıklarını bir türlü anlam verememekte, bunu da en güzel şekilde dile getirmekte. Bu özelliği ile her çocuğun okuması gereken kitaplar arasında yer alarak, çocuklarda özgüven oluşması, yetişkinlerin yaptıkları yanlışlara karşı cesaretle itiraz etmesini sağlayacaktır.

Robinson Crusoe’nun maceraları romanı, bir geminin yaptığı kaza sonrası ıssız bir adada geçen maceraları anlatan dünya çocuk klasikleri kitabıdır. Bu kitapta çocuklar, tek başına zorluklarla mücadele etmeyi,  çözüm bulma yetenekleri gibi yetilerini geliştire bilirler. Ayrıca akıcı anlatımı, kitabın maceracı ve sürükleyici olması sebebiyle 3.sınıf dünya klasikleri kitapları olarak öğrenciler, okuma alışkanlığını pekiştirebilir.

Bir diğer çocuk klasikleri kitabı olan Oliver Twist,  bir çocuğun büyüme sürecini, yaşadığı süreçte çektiği sıkıntıların işlendiği bir kitaptır. Dünya klasikleri çocuk hikayeleri arasında yer alan Oliver Twist, bir çocuğun hayatını işleyen kitap özelliğiyle bir çocuk edebiyatı klasiği olmuştur.

Çocuk Dünya Klasikleri Roman, Hikaye ve Öykü Kitabı Özellikleri

Çocuklarda bilişsel yeteneği, ifade etme dili, sosyal duyguları ve kişilik gelişimi gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Çocuk üzerinde olumlu gelişimler sağlayan çocuk kitapları, aynı zamanda çocuk klasikleri kitapları içinde geçerlidir.

Çocuk edebiyatı kitaplarının çocuklarda oluşturduğu dil becerileri ile dinleme, anlama, okuma, yazma ve kendini ifade etme yetenekleri gelişmekte. Her çocuk kitabı değerlidir ancak, akıcı ve sürükleyici hikayeleri, tüm dünyada kabul görmüş olması ile çocuk dünya klasikleri kitapları, okuma alışkanlığı açısından çok değerlidir.

İlkokul ve ortaokul dünya klasikleri veya çocuk kitapları, yaşamın gerçeklerine hazırlayarak, tek başlarına sorunlarla baş etme becerilerini elde ederler.

Çocuk Türk edebiyatı ve dünya çocuk klasikleri kitapları, çocukların kendi kültürlerini algılamada, başka kültürlerin özelliklerini tanımalarında ve aralarında ki farklılıklar, özellikler gibi zenginlikleri kavramalarında kaynak oluşturacaktır.

Çocuk kitaplarının geneli için söyleye bileceğimiz bir özellikte, çocukların duyguları kontrol altında tutmalarını sağlamaları ve korku, kıskançlık, öfke, nefret gibi duygularla yardım almadan başa çıkmalarını öğretmektedir. İlkokul ve ortaokul 3., 4.,5., 6., 7. ve 8. sınıf dünya klasikleri kitapları, çocuklardaki bu önemli özelliğe katkı sağlamalarıdır.

İlkokul ve Ortaokul Tüm Sınıf Dünya Klasikleri İçin Yayınlar

Çocuklarımıza, edebi ve estetik değerleri kazandırmak, güzeli fark etmelerini sağlamak, yaratıcı düşünme becerilerini kazandırmak, düşünce ve yaşantı zenginliği katmak çocuk kitapları ve alt kategorisi olana çocuk klasikleri seti ( Dünya klasikleri çocuk hikayeleri ) ile mümkündür. Bu yayınlar için önere bileceğimiz bazı yayınevleri;

Beya Balina Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, 1001 Çiçek Kitap Yayınları, Dorlion Yayınevi, Arkadaş Yayınları, Maviçatı Yayınları, Teen Yayıncılık, Çocuk Gezegeni Yayınları, Bilgi Yayınevi, Epsilon Yayınları, Büyülü Fener Yayınları, Remzi Kitapevi, Kırmızı Kedi Çocuk Yayınları, ve Martı Çocuk Yayınları dünya klasikleri çocuk hikayeleri kitap seti için tavsiye edeceklerimizden bazıları.

Çocuk kitapları kategorisi içerisinde yer alan dünya çocuk klasikleri hikaye, roman, masal kitapları ile Enes Kitap Sarayı her zaman hizmetinizde. Çocuk kitaplarına dair her ne varsa burada.

527 Kayıt bulundu Toplam 27 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
527 Kayıt bulundu Toplam 27 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat