Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

ayt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, ayt matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji konu anlatımı kitaplarıdır.

AYT Konu Anlatımlı Tüm Dersler Kitap Seti ve Öneriler

Üniversiteye giriş sınavı 2. Oturumu AYT (Alan Yeterlilik Testi), yüksek öğretime geçiş için en önemli basamaktır. Tıp, hukuk, mühendislik gibib Lisans düzeyindeki bölümlere girmek için ayt kitaplarını kullanılmaktadır. Adaylar, sözel, sayısal ve eşit ağırlık alanlarındaki bölümlere göre tercihte bulunacaklar, ayt sınavında ki dört farklı testten kendilerine uygun olanları çözeceklerdir. Tercih edilecek bölümlere göre adaylar alanlarını belirleyecek, Ayt kitaplarını da bu alanların konularına göre alınacaktır. Örneğin konu anlatımlı kitaplar için, ayt konu anlatımı kitap sözel, ayt konu anlatımlı sayısal ve ayt konu anlatımlı eşit ağırlık şeklinde tercih edilmesi tavsiye edilir. Mühendislik fakültesine girmeyi düşünen bir adayımız, ayt matematik konu anlatımlı kitap, soru bankası veya deneme setlerini alması, doğru kaynak seçimi için önerilmektedir.

Sınava hazırlık süreci belirli aralıklarla deneme setleri kullanılarak test edilmeli. Ancak, derslere ait konular, eksik bilgiler veya tam özümsenmeyen dersler, ayt edebiyat konu anlatımı gibi ders bazlı kaynak kitaplardan yararlanılmalıdır. Tamamlanan dersler veya konular, pekiştirilmek üzere ayt soru bankası veya ayt konu anlatımlı soru bankası kaynak kitaplarını kullanmalı adaylar. Tüm konuların tamamlandığını düşünen adaylar ayt deneme setlerini tercih edebilir. Ayt denemeleri seçilirken de, hangi alandan hazırlık yapılmakta ise, o alnın deneme ayt kitapları tercih edilmesi önerilir. Sözel veya sayısal ayt denemeleri gibi. Ayt kitapları için sadece ayt konu anlatımlı kitaplar düşünülmemeli, ayt yaprak testler, veya ayt soru bankası setleri, ayt çıkmış soru kitapları gibi kaynaklarda kullanılmalıdır. 160 soru ve 180dk. süreden oluşan ayt, adayda hız, performans ve bilgi gerektiren bir sınavdır. Dolayısı ile ilk öncelik eksik konuların tamamlanması, ayt konu anlatımlı kitaplar ile süreç doğru yönetilmeli.

En İyi Ayt Konu Anlatım Kitap Setleri

Ayt konu anlatımlı kitap setleri, belirli kriterlere göre alınması önerilir. ayt kitap seçimi, ders bazlı olmalı, ayt konu anlatımlı matematik gibi kitaplar ders odaklı konu taraması yapmada etkendir. Ders bazlı ayt konu anlatımlı soru bankasında ki sorular, her konu bitiminde çözülmeli. AYT konu anlatımlı kaynak kitapları veya en iyi ayt konu anlatım kitap seti için;

* Ayt konu anlatımlı soru bankası kitaplarındaki sorular, kolay, orta ve zor olarak tasarlanmış olması, yayınevleri için en çok önerilenler arasındadır. İlk testlerin kolay olması, son testlerin ise aşamalı olarak zorlaşması, ayt konu anlatımlı soru bankası adına önerilir. Kısaca ayt konu anlatımlı kitaplar bilginin tamamlanması ve pekişmesi adına önemlidir.

 * Ayt konu anlatımlı edebiyat gibi kitaplar, ders bazlı alınmalı, daha sonrada genel tüm dersler konu anlatımlı kitaplar kullanılmalıdır. Ayt konu anlatımlı Matematik, Fen Bilimleri, Edebiyat, Tarih, Fizik, Kimya Biyoloji, Coğrafya, Paragraf kitap setleri, konu taramasında en çok önerilen kaynak kitaplarıdır. Kesinlikle ders bazlı konu taraması yapılmalı, sonrasında ise dan genel tarama testleri çözülmelidir.

* Ayt konu anlatımlı soru bankasına ait sorular, yeni nesil sorulardan oluşmalıdır. Sorular, tyt soru yapısına göre mantık-yorum yerine bilgiye dayalı soru türlerinden oluşan kaynak kitaplar olmalıdır. Özellikle ayt konu anlatımlı soru bankası setleri, tyt konu anlatımlı soru bankası kitaplarına göre daha çok bilgi gerektirmeli. Ayt sınavının özelliği bunu gerektirmekte.

* Yine, ayt konu anlatım kitapları, pratik bilgiler içeren alanlardan oluşmalı, önerilen kaynaklar arasında bu bilgilere dikkat edilmelidir. Ayt Konu anlatımlı kitaplar, video destekli ve çözümlenmiş sorulardan oluşması, konuların daha iyi anlaşılmasında ve konu eksikliğinin giderilmesinde çok önemli kaynak kitaplardır.

* Yeni nesil soruların uzun paragraflardan oluşması, ayt konu anlatımlı soru bankası adına kaynak kitap önerileri arasındadır. Bu soru tarzlarına göre hazırlanmış kitaplar, önerilen kaynaklar arasında ilk sıradadır. 

AYT Konu Anlatımlı Kaynak Kitap Tavsiyeleri

Sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre adaylar, tercihlerde bulunmaktadır. Meslekler bu alanlara göre tercih edildiği düşünüldüğünde, Ayt konu anlatımlı kitapları, hazırlık sürecin bi parçası olarak şu yayınlar tavsiye edile bilir:

Esen yayınları, karakök yayıncılık, çözüm yayınları, benim hocam yayınları, hız yayınları, yayın denizi, puan akademi yayınları, limit yayınları, kafadengi yayınları, isabet yayınları, okyanus yayınları ve palme yayıncılık ayt konu anlatımlı kaynak kitap setleri için örnektir.

Mağaza ve online kitapçılık açısından tecrübe, deneyim ve sektör el birikim açısından  Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

164 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
164 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Kapat