Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

ayt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, ayt matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji yaprak testidir.

AYT Yaprak Testi Set Önerileri

Alan Yeterlilik Sınavı(AYT), üniversiteye geçişte ki son basamak olup, tıp, hukuk, mühendislik, mimarlık, öğretmenlik v.b lisans düzeyindeki bölümlere tercihte bulunula bilmek için adayların hazırlandığı sınavdır. Bu sınav için ayt kitapları kullanılmakta, ayt yaprak testi setlerinin yanı sıra, konu anlatımlı kitaplar, deneme setleri ve soru bankası kitapları da önemli kaynak kitaplardır.

Ayt sınavı birinci testinde toplam 40 soru sorulmakta. Türk Dili Edebiyat dersinden 24 soru, Sosyal Bilgiler konularından Tarih 1 dersi için 10 soru ve Coğrafya dersinden 6 soru sorulmakta. Ayt yaprak testi setleri kaynak kitapları, derslerin daha iyi anlaşılması adına çok önemlidir. Soru bankaları, derslere ait konuların genelini kapsamakta ancak konu bazlı testler için ayt yaprak testi kullanılması tavsiye edilmektedir. Ayt edebiyat yaprak testi veya coğrafya, tarih yaprak testi şeklinde ders bazlı setlerin alınması öneriler arasında.

Sınavın ikici testi için; Sosyal Bilimler 2 konuları arasındaki Tarih 2 dersinden 11 soru, Coğrafya dersinden 11 soru, Felsefe grubu dersi için ise 12 soru ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde 6 soru olmak üzere toplam 40 sorudan oluşmaktadır. Bu test, özellikle Sözel alandan tercih yapacak adaylar için önemli olması, ayt yaprak test setlerinin daha çok kullanılması tavsiye edilir.

Üçüncü ve dördüncü testler, özellikle sayısal alandaki adayları ilgilendiren testler olup konu taraması için ayt yaprak testler tercih edilmeli. Üçüncü test matematik derslerinden oluşmakta, geometri 15 soru ile bu testin %38’ini kapsamaktadır. Dolayısı ile konular ayt geometri yaprak testi setleri ile pekiştirilmelidir. Üçüncü testin %62’lik oranı ile matematik konularını kapsamakta, ayt matematik yaprak testleri özellikle burada kullanılması gerekmekte. Çünkü, ayt yaprak testler konu pekiştirme setleri olarak değerlendirilir. Üçüncü test, hem sayısal hem de eşit ağırlık alanlarını etkilediği için bir çok adayımız 3.testi mutlaka çözmeliler. En çok tercih edilen ve önerilen ayt yaprak testler, üçüncü test için söylenebilir.

Dördüncü test, tamamen sayısal alanı ilgilendiren sorulardan oluşmakta, tıp, mühendislik, matematik öğretmenliği gibi meslek seçimini düşünen adaylar, bu testi cevaplamak zorundalar. Üçüncü testte olduğu gibi dördüncü test için de ayt yaprak testler konu bazlı pekiştirmeler için elzem kaynak kitap setleridir. Sayısal alan tercihi yapacak adaylar, çok soru çözmek, konuya hakim olmayı sağlamak zorunda, dolayısı ile en iyi ayt yaprak test tercihinde, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi Fen Bilimleri konularını kapsayan kaynakların kullanılması önerilir.14 soru ile Fizik dersi, 13 soru ile Kimya dersi ve son 13 sorusu ile Biyoloji dersi konularını kapsamakta. Ayt fizik, kimya, biyoloji yaprak testleri gibi ders bazlı kaynakların ne kadar önemli olduğu görülmekte, adaylara tavsiye edilmekte.

Adaylar, hazırlık süreci ilk aşaması olarak ders konularını, ayt konu anlatımlı kaynak kitaplarıyla tamamlaması, sonra için ise ayt soru bankası veya ayt yaprak testler gibi sadece sorudan oluşan setler kullanılmalı. Konu hakimiyeti veya konunun kavranması, her zaman bol soru çözmeden geçmekte, dolayısı ile ayt matematik yaprak test gibi ders bazlı kitap setleri önerilmekte.

En İyi AYT Yaprak Test Setleri

Ayt kitapları, öneri ve tavsiyelere göre alınmalıdır. Ayt konu anlatımlı kitapların veya ayt deneme setlerinin önemi kadar ayt soru bankası ve ayt yaprak testler de bir o kadar önemlidir. En iyi ayt yaprak testi kitap setleri için;

* Ayt yaprak testler, içerik açısından kolaydan zora doğru olması, ilk testlerin kolay, sonraki testlerin ise orta ve zor olacak şekilde hazırlanmış olması, yayınevi adına tercih sebebidir. Ayt yaprak testi, adaylar için motive oluşturması gerekmekte. Bu da, kolay sorulardan başlamış olması bir sebep olacaktır. Ayt yaprak testinin kolaydan başlaması, hem moral ve istek açısından da önemli olacaktır.

 * Ayt yaprak testi, Matematik, Edebiyat, Coğrafya, Tarih, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Felsefe gibi ders bazlı setlerden tercih edilmeli. Ders bazlı Ayt yaprak setleri, daha çok soru içereceğinden kaynak kitap olarak yeterli gelecektir. Tabi soru bankaları ile desteklenmelidir.

* Ayt yaprak testi, içeriğindeki soru yapısı itibari ile yeni nesil sorulardan hazırlanmış olmalı. İkinci oturum sınavı olan Ayt, sınav yapısı itibariyle bilgiye dayalıdır. Ayt yaprak testler için, bilgi çerçevesinde, uzun ve mantık-yorum tarzı sorulardan oluşan yayınevleri önerilir.

* Ayt yaprak testi, soru bankası kitaplarında olduğu gibi video çözümlü olması önerilen setlerdir. Video çözümlü soru yapısı, daha iyi kavrama adına önemlidir. En iyi ayt kitapları önerisinde dikkate alınacak maddelerden biridir.

* Yeni nesil soru yapısının uzun paragraflardan olması, ayt yaprak testleri için tercihtir. En iyi ayt yaprak testi önerileri için yayınevleri, önerilen maddelere göre tercih edilmelidir. 

AYT Soru Bankası Kitap Tavsiyeleri

Ayt kitapları, sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre belirlenmeli, ayt yaprak testleri, üniversite hazırlık sürecin bi parçası olduğuna göre şu yayınların alınması önerile bilir:

Esen yayınları, karakök yayıncılık, çözüm yayınları, benim hocam yayınları, hız yayınları, yayın denizi, puan akademi yayınları, limit yayınları, kafadengi yayınları, isabet yayınları, okyanus yayınları ve palme yayıncılık ayt yaprak test kaynak kitap setleri için örnektir.

Mağaza ve online kitapçılık açısından tecrübe, deneyim ve sektör el birikim açısından  Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

26 Kayıt bulundu Toplam 2 Sayfa << < 1 2 > >>
26 Kayıt bulundu Toplam 2 Sayfa << < 1 2 > >>
Kapat