Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

ayt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, ayt matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji soru bankası kitaplarıdır.

AYT Soru Bankası Kitap ve Set Önerileri

YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı), üniversiteye hazırlık 2. Oturum  sınavı olan Alan Yeterlilik Sınavı(AYT), tıp, hukuk, mühendislik, iktisat, işletme v.b lisans seviyesindeki bölümlere girmek için adayların hazırlandığı sınavdır. Bilindiği üzere bu sınav için ayt kitapları kullanılmaktadır. Ayt sınavında 160 soru sorulmakta olup ayt soru bankası kitaplarının önemi burada ortaya çıkmakta. Ayt soru bankası kitaplarının yanı sıra, ayt konu anlatımlı kitaplar, ayt deneme setleri ve ayt yaprak testler, en az soru bankası kadar önemli kaynak kitaplardır.

Ayt sınavı 1.testinde, Türk Dili Edebiyat dersinden 24 soru sorulmakta olup ayt edebiyat soru bankası kullanılmalı. Aynı testin Sosyal Bilgiler konularından Tarih 1 dersi için 10 soru sorulmakta, ayt tarih soru bankası ise önem kazanmaktadır. Yine, 6 soru ile Coğrafya dersi için ayt coğrafya soru bankası kaynak kitapları kullanılmalıdır. 1.test için toplam 40 soru sorulduğu düşünüldüğünde sözel alan için önemi olduk büyüktür. 1.test sözel ve eşit ağırlık alanlarında tercih edecek adaylar açısından mutlaka çözmelerini gerektiren, en çok tercih edilecek ayt edebiyat soru bankası kitapları önerilmektedir.

Ayt sınavı 2.testi için; Sosyal Bilgiler 2 konularında, Tarih 2 dersinden 11 soru sorulmakta olup ayt tarih soru bankası ile kazanım sağlanmakta. Coğrafya dersinden 11 sorudan oluşmakta olup ayt coğrafya soru bankası ile kazım sağlanmakta. Felsefe grubu dersi için ise 12 soru sorulmakta, ayt felsefe soru bankası kaynak kitabı ile kazanım sağlanmakta. 2.testin son dersi ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 6 sorudan oluşmakta olup ayt din kültürü soru bankası ile kazım sağlanmaktadır. 2.test toplam 40 sorudan oluşmaktadır. Sözel alandan tercih yapacak adaylar, ayt soru bankası sözel kitaplarını yoğun olarak kullanması gerekmekte.

Sayısal alandan tercih yapmak isteyen adaylar, 3.test ve 4.testi çözmeleri gerekmekte olup ayt sayısal soru bankası kitaplarını kullanacaklardır. 3.test matematik derslerini kapsamakta, geometriden 15 soru ile önemi büyük olup, ayt geometri soru bankası kaynak kitapları önerilir. Aynı testin en çok sorudan oluşan bölümü ise matematik dersi olup 25 soru ile en çok kat sayı değerini oluşturmakta, dolayısı ile ayt kitapları içerisinde ki en önemli kaynağı ise ayt mat soru bankası oluşturmaktadır. 3.test aslında hem sayısal hem de eşit ağırlık alanlarını etkilediği ve adayların bu alanları mutlaka çözmeleri gerektiğini düşündüğümüzde, en çok tercih edilen ve önerilen ayt matematik soru bankası kitaplarıdır.

Ayt sınavı 4.testi, tıp, mühendislik, matematik öğretmenliği gibi sayısal alanları ilgilendiren test grubudur. Ayt soru bankası kaynak kitap tavsiyesinde adayların bunu dikkate almaları gerekmektedir. Sayısal konuların en iyi anlaşıldığı yer ayt soru bankası ile yaprak testlerdir. Çok sorunun çözülmesi, konuya hakimiyeti sağlayacaktır. En iyi ayt soru bankası tercihinde, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi ders bazlı kaynakların kullanılmasıdır.14 soru ile Fizik dersinin önemi, dolayısı ile ayt fizik soru bankası kitabı, kazanım sağlar. Kimya dersinden 13 soru sorulmakta olup, ayt kimya soru bankası bu açıdan önem kazanmakta. 4.testin son 13 sorusu ise Biyoloji dersi ile ilgili olduğunu gördüğümüzde ise ayt biyoloji soru bankası kaynak kitabının ne kadar önemli olduğu görülmekte ve  tavsiye edilmektedir. 4.test için toplam 40 soru sorulmakta.

Sınava hazırlanan adaylar, ilk aşama olarak ders konularını ayt konu anlatımlı kaynak kitapları ile tamamlaması gerekmektedir. Konuya olan hakimiyet, bilginin anlaşılması veya kavranması, ayt soru bankası veya yaprak testler gibi sadece sorudan oluşan kitaplar ile kontrol edilir. Konuların dahi iyi kavranması her zaman bol soru çözmeden geçmekte. Dolayısı ile ayt mat soru bankası gibi ders bazlı alınması tavsiye edilir.

2. oturum sınavı AYT için 180 dakikalık süre verilmektedir. Bu süre zarfında ise çözülebilecek toplam soru sayısı 160’dır. Ayt sınavı için sorular, bilgi ağırlıklı olması hasebiyle çok soru çözme adına ayt soru bankası kitaplarının kullanılması önerimizdir.

En İyi AYT Soru Bankası Kitap Setleri

Ayt kitapları, üniversite hazırlık kaynak kitapları olarak belirli kriterler çerçevesinde, öneri ve tavsiyelere göre alınmalıdır. Konu anlatımlı kitaplar ve deneme setlerinin önemi kadar ayt soru bankası kitap setlerinin önemi bir o kadar daha önemlidir. En iyi ayt soru bankası kitap setleri için;

* Ayt soru bankası, içerik açısından kolaydan zora doğru olması, ilk testlerin kolay, sonraki testlerin ise orta ve zor olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu ayt soru bankası tercihinde, hangi yayınevlerinin alınması gerektiği gibi durumlarda tavsiye kriteridir. Aday, kolay sorulardan başlamış olması, hem moral ve istek açısından önemli, hem de konuların kavranması adına değer taşımaktadır. Ayt soru bankası, adayda, soru çözme yeteneğini, bulunduğu seviyeyi ve hazırlık aşamasında kat ettiği yolu göstermede en iyi ayt kitabını oluşturmaktadır.

 * Ayt soru bankası, Matematik, Edebiyat, Coğrafya, Tarih, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Felsefe gibi ders bazlı kaynak kitaplardan tercih edilmelidir. Ayt tüm dersler soru bankası gibi kaynaklar, yeterli gelmeye bilir. Her ders için konu taraması yapılmalı, sonrasında ise ders bazlı ayt soru bankası alınmalı.

* Ayt soru bankası içeriğindeki sorular, yeni nesil tarzında ki sorulardan oluşmalıdır. Ayt sınav yapısı itibariyle bilgiye dayalıdır. Ayt soru bankasındaki soruların yapısı, bilgi çerçevesinde, uzun ve mantık-yorum gerektirmelidir.

* Ayt soru bankası, çözümlü video sorularından oluşmalı. Video çözümlü sorular, konuların daha iyi anlaşılması, eksik konuların giderilmesi için önemlidir.

* Yeni nesil soru yapısı, uzun paragraflar, yorum ve mantık çerçevesinde olması ayt soru bankası adına önerilir.  En iyi ayt soru bankası önerileri için yayınevleri bu bağlamda değerlendirilmeli. 

AYT Soru Bankası Kitap Tavsiyeleri

Özellikle Ayt kitapları, sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre, adaylar tarafından belirlenmeli. Meslek seçiminin bu alanlara göre yapılmakta olduğu unutulmamalı. Ayt soru bankası, üniversite hazırlık sürecin bi parçası olduğuna göre şu yayınların alınması önerile bilir:

Esen yayınları, karakök yayıncılık, çözüm yayınları, benim hocam yayınları, hız yayınları, yayın denizi, puan akademi yayınları, limit yayınları, kafadengi yayınları, isabet yayınları, okyanus yayınları ve palme yayıncılık ayt soru bankası kaynak kitapları için örnektir.

Mağaza ve online kitapçılık açısından tecrübe, deneyim ve sektör el birikim açısından  Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

583 Kayıt bulundu Toplam 30 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
583 Kayıt bulundu Toplam 30 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat