Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

ayt kitapları arasında yer alan en önemli kaynak, ayt matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji deneme set kitaplarıdır.

AYT Deneme Kitap veya Set Önerileri

YKS-Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 2. Oturumu AYT-Alan Yeterlilik Testi, yüksek öğretim için en önemli aşamadır. Lisans düzeyindeki tıp, hukuk, mühendislik, iktisat, işletme v.b bölümleri kazanmak, başarmak, belirlenen hedeflere ulaşmak için ayt kitaplarını kullanılmanız gerektiğini hepiniz bilirsiniz. Ayt sınavında adaylar, sözel, sayısal ve eşit ağırlık alanlarındaki tercih edecekleri bölümlere göre dört farklı testten soru çözmeleri gerekmektedir. Ayt kitapları adayın girmek istediği alanlara göre tercih edileceği düşünüldüğünde, örneğin deneme setleri için, ayt deneme sözel, ayt deneme sayısal ve ayt deneme eşit ağırlık şeklinde tercih edilmesi önerilmektedir. Sayısal olarak tıp fakültesini düşünen bir adayımız, ayt matematik denemesi, konu anlatımlı kitap veya soru bankası şeklinde kaynak kitapları alması, kendisi adına doğru kaynak seçimini sağlayacaktır.

Ayt oturumu için yapılan hazırlık çalışmaları sürekli test edilmeli, aday öğrencinin bulunduğu seviye, ayt deneme setleri ile ölçülmelidir. Ayt denemeleri, hangi alandan hazırlık yapılmakta ise, alan ait deneme ayt kitapları tercih edilmelidir. Ayt kitapları için sadece ayt denemeleri düşünülmemeli, denemeler yapılmadan önce konu taraması ayt konu anlatımlı kitaplar ile sağlamalı, konular ayt yaprak testler veya ayt soru bankası setleri ile pekiştirilmeli, geçmişte yapılan ayt çıkmış sorular çözülmelidir. Sınavda, 160 soru sorulduğu ve sürenin ise 180dk olduğu düşünüldüğünde, adayın çok hızlı olunması gerekmektedir. Hazırlık sürecindeki mevcut durumunuz, sürekli deneme ayt kitap setleri ile test edilmelidir. Ayt denemeleri ayrıca süre kullanımını ve sınav esnasında oluşa bilecek stres kontrolü noktasında fayda sağlayacaktır.

Ayt denemeleri tüm dersleri kapsayacağı gibi ders bazlı veya sözel, sayısal, eşit ağırlık gibi alan bazlıda yapılmalıdır. Örneğin, ayt sınavının 1.testinde, Türk Dili Edebiyat dersinden 24 soru sorulmakta.  Bu ders için ayt edebiyat deneme seti önerilmektedir. Aynı testin Sosyal Bilimler 1 konularından Tarih 1 dersi için 10 soru sorulmakta olup ayt tarih deneme seti tercih edile bilir. Yine aynı sınavın Coğrafya dersi için 6 soru sorulmakta, ayt coğrafya deneme kitabı bu ders içinde önerilir. Tarih ve Coğrafyayı kapsayan ayt sosyal bilimler 1 deneme kitap seti de ayrıca çözülmelidir. Toplam 40 sorudan oluşan bu test, sözel ve eşit ağırlık alanlarında ki önemi çok büyüktür. Ayt sınavı 1.testi için ayrıca ayt deneme sözel ve ayt deneme eşit ağırlık kitap setlerinin alınması tavsiye edilir.

Ayt 2.oturum sınavı 2.testi, özellikle sözel alandan tercihte bulunacak adaylar için önemlidir. Sosyal Bilimler 2 konularını kapsayan Tarih 2 dersinden 11 soru bulunmakta, ayt tarih deneme seti önerilmektedir. Coğrafya dersinde de 11 soru bulunmakta, bu ders içinde ayt coğrafya deneme setleri kullanılmalıdır. Felsefe grubu için ise 12 soru sorulmakta, ayt felsefe deneme kaynak kitabı veya seti önerile bilir. Ayt 2.testin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden ise 6 soru bulunmakta olup ayt din kültürü deneme setleri tavsiye edilir. Toplam 40 sorudan oluşan ve sözel alandan tercih yapacak adaylar için mutlaka bu denemeleri kullanmaları, ayrıca 2.testin tamamını kapsayan ayt deneme sözel kitap setlerinin alınması önerilir.

Sayısalcı (Sayısal Alan) olarak ifade edilen adayların mutlaka çözmeleri gereken ayt sınavı 3. ve 4.testleri için ayt deneme sayısal setleri önerilir. Ayt sınavının 3.testi matematik derslerini oluşturmakta, ayt mat deneme setleri önerilmektedir. Bu test, geometriden 15 soru ile önemi dikkatleri öne çekmekte,  ayt geometri deneme setinin önemini göstermektedir. Aynı test için, en çok soru matematik konularını kapsamakta, 25 soru ile en çok kat sayı değerini oluşturmakta, ayt kitapları içerisinde ki en önemli kaynak ise ayt matematik deneme setleri olmalı, önerimizde bu yöndedir. Eşit ağırlıkçılar olarak bilinen Hukuk Fakültesi bölümlerine hazırlanan adaylarında 3.testi mutlaka çözmeleri gerekmekte, dolayısı ile ayt deneme eşit ağırlık setlerini almaları tavsiye edilmektedir. Bu test için en çok tercih edilen ve bizimde öneride bulunduğumuz ayt matematik denemeleri mutlaka çözülmelidir.

Ayt sınavının 4.testi ise tıp veya mühendislik gibi sayısal alandan tercih edilen ayların çözdüğü test grubudur. Sayısal konular, sözel konulara göre daha çok sorunun çözüldüğü alan olması, ayt denemelerini daha çok ön plana çıkarmaktadır. Sadece ayt fen denemesi kaynak kitapları 4.test için en çok önerilen ayt deneme setleridir. Çok sorunun çözülmek, konuları kayrama adına ne kadar önemliyse de, aday bulunduğu seviyeyi ölçme adına da ayt deneme setleri bir o kadar önemlidir. En iyi ayt denemeleri tercihinde, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi ders bazlı olması, en çok öneriler arasında yer alır.14 soru ile Fizik dersinin önemi, ayt fizik deneme kitabı ile tets edilir. Kimya dersinden 13 soru sorulmakta olup, ayt kimya deneme setleri ise sayısalcı olma adına önemlidir. 4.testin son 13 sorusu ise Biyoloji dersini kapsamakta olup ayt biyoloji deneme seti kaynak kitabını öne çıkarmaktadır. Ayt deneme sayısal seti, 4.test için toplam 40 soru olması sebebiyle en çok alınan kaynak kitap olabilir.

En İyi AYT Deneme Kitap Setleri

Ayt deneme kitapları, belirli kriterler çerçevesinde alınmalı, öneri ve tavsiyelere dikkat edilmelidir. Soru bankaları ve konu anlatımlı kitap setlerinin önemi kadar ayt deneme setleri de bir o kadar önemlidir. En iyi ayt deneme kitap setleri için;

* Ayt denemeleri, içerik açısından kolay, orta ve zor şeklinde hazırlanmalı. Bu ayt deneme setleri tercihinde, hangi yayınevlerinin seti alınması gerektiği kadar, öğrenci bilgi seviyesinin de durumu önemlidir. Kolay denemeler, moral ve istek açısından önemlidir. Ayt denemeleri, aday için bulunduğu seviyeyi ve hazırlık aşamasında aldığı yolu göstermede, en iyi ayt kitap tercihini gösterecektir.

 * Ayt deneme Matematik, Edebiyat, Coğrafya, Tarih, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Felsefe gibi ders bazlı olması, eksik veya hatalı dersin konularını tamamlamada önem kazanır. Ayt denemeleri sayısal, sözel ve eşit ağırlık şeklinde, alan bazlı kaynaklar ayrıca önerilmektedir. Her ders için konu taraması sonrası ders bazlı ayt denemeleri çözülmelidir.

* Ayt denemeleri, yeni nesil sorulardan oluşturulmalıdır. Ayt oturumu, mantık ve yorumdan ziyade bilgi gerektiren sınav olması sebebiyle ayt denemeleri, bilgi çerçevesinde, uzun ve mantık-yorum gerektiren sorulardan oluşturulmalıdır.

* Özellikle deneme ayt sorularının, çözümlü ve video destekli olması elzemdir. Çünkü, ayt denemeleri aynı zamanda konu tekrarı niteliğindedir. Video çözümlü denemeler, konuların daha iyi anlaşılması, eksik konuların giderilmesi için önemlidir.

* Yeni nesil sorular, uzun paragraf, yorum ve mantık çerçevesinde olması, seviye belirleme adına ayt denemeleri önerilir. En iyi ayt denemeleri bu kriterlere göre, yayınevleri tercih edilmelidir. 

Kısaca ayt denemeleri, derslere ait konuların soru tipini görme ve çözmek adına çok önemli kaynak kitap setini oluştur.

Ayt Deneme Önerileri

Ayt deneme sözel, sayısal ve eşit ağılık alanlarına göre, adaylar tarafından belirlenmeli. Bu alanlar, seçilen meslek tercihine göre belirlendiğini unutmamalıyız. Ayt denemeleri, üniversite hazırlık sürecin bi parçası olduğuna göre şu yayınların alınması önerile bilir:

Esen yayınları, karakök yayıncılık, çözüm yayınları, benim hocam yayınları, hız yayınları, yayın denizi, puan akademi yayınları, limit yayınları, kafadengi yayınları, isabet yayınları, okyanus yayınları ve palme yayıncılık ayt deneme kaynak kitap setleri için örnektir.

Mağaza ve online kitapçılık açısından tecrübe, deneyim ve sektör el birikim açısından  Enes Kitap Sarayı bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

364 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
364 Kayıt bulundu Toplam 19 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat