Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

 Lgs kitapları içerindeki en iyi yayınevi ve 8.Sınıf LGS Matematik, Fen, Türkçe, İnkılap Konu Anlatımı Kitap Önerileri

8.Sınıf LGS Konu Anlatımı Kaynak Kitabı

Liseye Geçiş Sınavı-LGS, nitelikli okullara(lise)(ortaöğretim) yerleşmek isteyen 8.sınıf öğrencilerinin katıldığı bu sınav, tekrarı olmaması sebebiyle hem veliler hem de öğrenciler tarafından özellikle dikkate alınmaktadır. Bu sınavın en önemli kaynakları lgs kitapları veya lgs hazırlık kitapları olarak bilinmektedir. Her sınavın bir kaynağı olduğu gibi lgs kitapları da 4 grup altında oluşturulmuştur. Lgs Soru bankası kitapları, deneme setleri, yaprak testler ve 8.sınıf konu anlatımı kitapları olarak gruplanmıştır. 8.sınıf kitapları içerisinde ayrıca geçmiş yıllarda sorulan soruların oluşturduğu çıkmış sorular kitapları da bulunmaktadır. 8.sınıf lgs kitapları için önem sırası değil öncelik sırası bulunmaktadır.  

8.sınıf kitapları, öğrenciler veya veliler tarafından temin edilirken ilk referans kaynağı olarak öğretmenler görülmelidir. Dersleri veren öğretmenler ile öğrenciler arasında kopukluk olmaması adına, 8.sınıf konu anlatımı için kullandıkları kitaplar ve konu ile alakalı çözdükleri sorular, aynı kaynaktan beslenmeli. Öğrenciler, derslere ait konularını tamamlamaları halinde daha farklı yayınlara ait lgs kitaplarını kullana bilirler. Ayrıca, öğretmenlerin farklı yayın evlerine ait kaynak kitaplarını kullanmış olmaları, edindikleri tecrübeler, 8.sınıf kitapları için referans olacaktır. Öğretmenin, öğrencisini en iyi tanıyan kişi olduğu düşünüldüğünde seviyesini bilmekte, ona göre 8.sınıf konu anlatımı kitabı veya soru bankası önermekte.

 8. sınıf lgs için en iyi yayınlar arasındaki kaynağı seçme adına ikinci referans ise lgs sınavına hazırlık yapan arkadaş çevresidir. Burada, çeşitli yayınevlerinin kullanıldığı düşünüldüğünde, öğrencilerin edindiği tecrübe 8.sınıf konu anlatımı kitabı için de yayın önerisi sunacaktır. Soru bankası, denemeler veya yaprak test gibi lgs kitapları içinde yayın önerisi geçerlidir.

Son olarak, internet ortamında oluşturulmuş form siteleri, sosyal medyada lgs sınav grupları gibi alanlarda yapılan 8.sınıf kitapları için önerilerini de dikkate alabilirsiniz.

8.Sınıf Konu Anlatımı Kitapları için Öneriler

8.sınıf Kitapları için belli başlı bazı öneriler suna biliriz. Yapılan araştırmalar, lgs sınavında başarı elde etmiş öğrenciler ile yapılan röportajlar, deneyimli öğretmenlerin açıklamaları bize gösteriyor ki, hiçbir başarı tesadüf değildir ve bol bol konu tekrarı yapmak başarının ilk anahtarıdır.  Konu tekrarı yapmak için ise 8.sınf konu anlatımı kaynak kitaplarına ihtiyaç vardır. Bu kaynak kitaplar, 8.sınıf konu anlatımı tüm dersler şeklinde olabilir, ancak yeterli gelmeye bilir. Tüm dersler yerine ders bazlı, 8.sınıf matematik konu anlatımı gibi kaynak kitaplar daha çok önerilmektedir. Tüm dersler için konular fazla gelebilmekte, tek kitapta bilgileri toplamak biraz zorlaşmaktadır. Dolayısı ile konuların daha iyi öğrenilmesi adına 8.sınıf fen konu anlatımı gibi kitapları kullanılması daha iyi olacaktır. Önerileri 8.sınıf konu anlatımı kitapları için ele alalım.

* Kaynak kitap kullanımında öncelikle 8.sınıf konu anlatımı kitapları tercih edilmeli, bu kitaplarda “ipuçları”, “kısaca” veya “unutma” gibi alanlar oluşturularak önemli konular vurgulanmalı. Öğrenci tekrarlarda konunu tamamına değil, sadece kısa bilgilere bakarak bilgisini tazeleye bilir.

* 8.sınıf kitapları için, Türkçe, matematik, fen inkılap konu anlatımı kitaplarının ders bazlı olmasını daha önce önermiştik. 8.sınıf tüm dersler konu anlatımı gibi tek kitapta alına bilir. Bu tür kitaplarda konular daha özet olarak hazırlanmalı, örnek sorular ile pekiştirilmelidir.

* 8.sınıf konu anlatımı kitaplarının bol bol tekrarlanmasından sonra soru bankası kitapları kullanılmalı, soru bankası kitapları da ders bazlı olması, daha çok soru çözmenizi sağlayacaktır. Ayrıca konuların pekiştirilmesinde ki tek yoldur. 8.sınıf Lgs soru bankası kitapları, kolay, orta ve zor şeklinde sınıflandırılmış olması yayınevi için tercih sebebini oluşturacaktır.

* 8.sınıf matematik konu anlatımı kaynak kitaplarında, konu sonralarındaki örnekler, çözümlü ve konuyu özetleyici nitelikte olmalı. Konunun daha iyi kavranmasını sağlayacaktır.

*  Lgs konu anlatımı kitaplarından hemen sonra çok soru çözmeye başlanmalı. Tabi, başarılı olmak için çok soru çözmekten ziyade kaliteli soru çözmek gerektiğini de unutmamak gerekir. Dolayısı ile 8.sınıf yaprak test veya soru bankası kitaplarının, yeni nesil sorulardan oluşmuş olması, soruların yorumlama, bilgiyi kullanma ve mantık çerçevesinde oluşturulmuş olması yayınevi için tercih sebebini oluşturmakta.

 * Son olarak belirmemiz gereken konu ise 8.sınıf kitapları için yayın evlerinin baskı kalitesidir. Örneğin, 8.sınıf inkılap konu anlatımı için, baskı kalitesinin iyi olması öğrencide istek ve çalışma arzusu oluşturur, değerli hissetmesini de ayrıca sağlayacaktır.

En iyi 8.sınıf LGS Konu Anlatımı Yayınları

Lgs hazırlık kitapları, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, İnkılap ve Türkçe derslerinden oluşmakta. Ayrıca 8.sınıf Türkçe dersi içinde paragraf kitap önerileri dikkate alınmalı, paragraf konusu için bol soru çözülmeli.

Tonguç akademi yayınları, tudem yayınları, okyanus yayınları, palme yayınları, sadık uygun yayınları, editör yayınları, hız yayınları, limit yayınları, doğan akademi yayınları, esen yayınları, arı yayınları, isabet yayınları ve çanta yayınları  8.sınıf konu anlatımı kitapları için önerilir.

Sınava hazırlık kitapları içi uygun fiyat, hızlı gönderi, Enes Kitap Sarayı, bu konuda da hep önde.

325 Kayıt bulundu Toplam 17 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
325 Kayıt bulundu Toplam 17 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat