Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

1.Sınıf Hikaye, Okuma Yardımcı Kitaplar

İlkokulda okuyan öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu kitaplar arasında yer alan, 1.sınıf yardımcı kitaplar bu kategoride yer almaktadır. Yardımcı kitaplar arasında da en çok tercih edilen 1 sınıf hikaye kitapları, okumaya geçmiş çocuklarımız için önem kazanmaktadır. İlkokul 1 sınıfın en önemli olayı ise kırmızı kurdeleyi almak, okuma sevincini tüm ailesi ile paylaşmak olsa gerek.  Bu mutluluk, ailelerde 1. Sınıf okuma kitapları tavsiye ve önerileri hakkında araştırmaya sevk etmektedir. Bizde, ailelere, okul kitapları kategorisi ile destek olmaya çalışmaktayız.

En taze bilgiler ile okumaya başlayan çocuklarımız, 1 sınıf hızlı okuma kitabı ile okumayı pekiştirecek, öz güven ve başarı elde etmenin mutluluğunu yaşayacaktır. 1. sınıf kitapları içinde okuma kitapları, eğlenceli, merak uyandırıcı, az metin çok görsel oranına dikkat edilen kitaplar tercih edilmelidir.

Okumanın önemi kadar 1.sınıflarda yazma işlemleri çok önemlidir. Yazmanın pekiştirilmesi, 1 sınıf okuma yazma seti ile kolaylaşmakta, 1 sınıf çocuklar için kaynak oluşturmaktadır. Kaynak kitaplar arasında kullana bileceğiniz ve tüm dersleri kapsayan 1.sınıf tüm dersler soru bankası, diğer dersler içinde kaynak oluşturmaktadır.

Bilsem, öğrencilerin özel yeteneklerinin ölçüldüğü bir sınavdır. Bu yeteneklerine göre özel eğitimler alınmaktadır. 1 sınıflar için de bilsem hazırlık kitapları bu kategorimizde yer almaktadır.

1. Sınıf Hikaye Kitapları

Kitap okumanın faydaları anlatmaya gerek yok tabili, ancak en çok okunan veya en iyi 1. Sınıf hikaye kitapları doğru seçildiğinde;

-        Çocuklarda kelime haznesi gelişmiş olacak, buda kendini anlatma, ifade etme ve öz güven oluşumu sağlayacaktır. Bu açıdan 1 sınıf kitapları her zaman önem kazanmıştır.

-        Okuma isteği ve öğrenme şevki artar, okul hayatını daha mutlu kılar. 1 sınıf hızlı okuma kitabı, okunmanın hızlanmasını da sağlar.

-        Dil gelişimi sağlar. Yani diğer konuşma dillerini öğrenmede de ayrıca kolaylık oluşturacaktır.  1 sınıf yardımcı kitaplar olarak okuma kitapları dil gelişimi için ayrıca önem kazanmış olmakta.

-        1. Sınıf okuma kitapları veya hikaye kitapları, çocukların hayal kurmasını, dünyaya daha geniş ve anlamlı bakmasını sağlar. Kısaca, kendini keşfetmesini sağlar.

Tavsiye edebileceğimiz bazı 1 sınıf kitaplar olarak; mavi kirpi yayınları, ata yayıncılık, yuva yayınları, inovasyon yayıncılık ve hakim yayınları bazı önerilerimizdir.  

1. Sınıf Yardımcı Kitaplar

En çok tavsiye edilen kaynak kitaplar arasında öykü ve hikaye kitapları yer almaktadır. Çünkü 1.sınıf okuma kitapları, çocuklarımızın okuduğunu anlama kabiliyetini ve okuma hızını önemli derecede artırmaktadır. Ancak, bunların dışında  1. Sınıf yardımcı kitaplar veya setler, diğer dersler içinde geçerlidir. 1. Sınıf Matematik, Hayat Bilgisi, Türkçe derslerini de kapsayan 1 sınıf tüm dersler soru bankası, ayrıca öğrencilerde başarı seviyesini artıracaktır. Birinci sınıftan ikinci sınıfa geçerken de ayrıca 1 sınıf tatil kitabı kullanmakta ayrıca önemlidir.  2 sınıf yardımcı kitaplar içinde tıklayınız.

Tüm okul kitaplarını Enes Kitap Sarayı olarak sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayız.

169 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
169 Kayıt bulundu Toplam 9 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Kapat